reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

120 może skutkować ketonurią.
140 jest OK.
Trzymaj się norm aktualnych. To nie jest tak, że im niżej tym lepiej. Jeśli po głównych posiłkach nie uzupełnisz glukozy to wpadasz w głód. Tak naprawdę przekroczenia też są nieszkodliwe, jeśli są jednostkowe. Chodzi o to, żeby nie utrzymywać wysokiego stężenia glukozy we krwi długotrwale. Ja miałam kiedyś ponad 200 - 215 (na glukometrze, czyli rzeczywiście około 190) przez kilka minut i podobno dziecku mogło co najwyżej przez chwilę zabić szybciej serce.

Dziękuje za odpowiedz u mnie chyba po prostu najważniejsze jest opanować moja głowę i może będzie okej. :)
 
reklama
Dziewczyny możecie się pochwalić jak tam wasze cukry wyglądają ?
Ja dziś sobie pozwoliłam na jedna kanapkę więcej zawsze jem 2 a dziś na kolacje zjadłam trzy i już 140 😡
Ręce opadają. Czy może ja już świruje trochę z tym cukrem i przesadzam sama nie wiem. Jakoś sobie głupio w głowie zakodowałam, ze jak jest więcej niż 120 to już źle przez te stare normy nie wiem już co mam myśleć :(
140 to już granica, ale chyba nie jeszcze taka tragedia ? Narazie od trzech tygodni zdarzyło mi się dwa razy taki wyskok reszta zawsze poniżej 140 zazwyczaj koło 120 ten cukier co myślicie ?
Jak na czczo do 90 a po posiłkach do 140 to ja się ciesze jak mam 90np. Co do tych norm po posiłkach to i ja mam 136 raz 142 i wtedy nie panikuje bo z reguły wiem dlaczego tak jest , ale po prostu pokusa była silniejsza 🙂 to dobre wyniki
 
Co do cukrow, staram sie po posilku nie przekraczac 130- tak mi kazala moja gin- specjalista od cukrzyc przedciazowych i ciazowych. Generalnie wiec zazwyczaj z max 1 raz dziennie mam powyzej 120 do max 130, a tak to miedzy 95 a 120 po posilkach. W przeciagu mca mam tak z 1- 2 przekroczenia powyzej 130, ale juz od kilku mcy nie mialam powyzej 140. Przy czym mierze po kazdym posilku poza druga kolacja, ktora ze wzgledu na insuline jest u mnie stala. Nie mam i nie mialam ketonow. Nie mierze juz obecnie w nocy.
 
A o której jecie ostatni posiłek ? I o której wstajecie. Bo zauważyłam ze u mnie zależy to od dnia , jak więcej się poruszam w dzień na podwórku to wtedy cukry mam ładniejsze. I najgorsze jest ze człowiek chce pospać a nie może bo to tez pogorsza wyniki . Zastanawia mnie jeśli cukry na czczo są np. 92-94 ale dziecko rośnie w porządku nie przybiera za bardzo to mogą włączyć insulinę czy to zależy od dziecka
 
A o której jecie ostatni posiłek ? I o której wstajecie. Bo zauważyłam ze u mnie zależy to od dnia , jak więcej się poruszam w dzień na podwórku to wtedy cukry mam ładniejsze. I najgorsze jest ze człowiek chce pospać a nie może bo to tez pogorsza wyniki . Zastanawia mnie jeśli cukry na czczo są np. 92-94 ale dziecko rośnie w porządku nie przybiera za bardzo to mogą włączyć insulinę czy to zależy od dziecka

Ja wstaje tak zawsze koło 8:30 wtedy tylko idę do toalety wracam i od razu robie sobie pomiar. Ostatni posiłek jem przed 23 zazwyczaj kromkę chrupkiego chleba z sałata szynka i jakieś warzywo czasami zamiast szynki twaróg zazwyczaj koło 23 już śpię wiec jem tak 20 min przed snem. :) cukier zazwyczaj 80 pare narazie raz miałam przekroczenie rano ale dzień wcześniej bardzo się zdenerwowałam.
 
Ja wstaje tak zawsze koło 8:30 wtedy tylko idę do toalety wracam i od razu robie sobie pomiar. Ostatni posiłek jem przed 23 zazwyczaj kromkę chrupkiego chleba z sałata szynka i jakieś warzywo czasami zamiast szynki twaróg zazwyczaj koło 23 już śpię wiec jem tak 20 min przed snem. :) cukier zazwyczaj 80 pare narazie raz miałam przekroczenie rano ale dzień wcześniej bardzo się zdenerwowałam.
Pomiar raczej powinnaś zrobić sobie w łóżku zanim wstaniesz.
 
Ja wstaje tak zawsze koło 8:30 wtedy tylko idę do toalety wracam i od razu robie sobie pomiar. Ostatni posiłek jem przed 23 zazwyczaj kromkę chrupkiego chleba z sałata szynka i jakieś warzywo czasami zamiast szynki twaróg zazwyczaj koło 23 już śpię wiec jem tak 20 min przed snem. :) cukier zazwyczaj 80 pare narazie raz miałam przekroczenie rano ale dzień wcześniej bardzo się zdenerwowałam.
To bardzo ładne masz te wyniki🙂
 
reklama
Ja tez ide zrobic siku i umyć ręce i mierze. Od kilku kroków poziom cukru chyba nie spadnie
Tez mi się tak wydaje. Tym bardziej, ze nie pokonuje przez dom jakiegoś wielkiego dystansu czy np. schodów.
Na czczo wyniki ok tylko czasami po jedzeniu coś skoczy, ale to głównie po chlebie dziś np zjadłam sobie jedna kanapkę tylko plus warzywka i do tego parówka jedna i wyszło mi 101. Wiec to pewnie tez zależy od dnia itp. Zobaczymy może będzie dobrze :))
 
Do góry