reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2021

reklama
Heeej:) co do adaptera to mąż mi zamówił, ale teraz chyba będę kombinować tak że trzyma mnie tylko pas ten który przechodzi przez piersi A ten dolny wykombinowalam że będę miała pod sobą:) w moim samochodzie nie widzę tego , przetrze się pewnie od tego plastiku skóra na siedzeniu i te kabelki pod nim 😣, a u niego w samochodzie chyba zamontujemy wtedy to jako dla pasażera 😊
 
Dzien dobry, ja już na nogach od 6. :) dzisiaj mam zamiar troche poleniuchować i spędzić czas z mężem bo jutro wychodzi na dwa dni do pracy. W ogóle zauważyłam że w ciąży jakoś bardziej mi tęskno ze nie ma go ze mną, chociaż reszta domowników jest.
Pytanie do dziewczyn które mają starsze dzieci 2+, jakie macie łóżeczka? Nasze kupione w Agacie się rozwalilo, odpadły dwie nóżki i szukam czegoś fajnego
emoji3166.png
U nas synek nie chciał spać sam od 5 miesiąca 😱 Wymiotował wtedy bardzo po kleiku ryżowym (jedna noc) i spał z nami bo bałam się, że coś mu się może w nocy dziać i nie zdążę zareagować. Od tamtej pory skończył spanie u siebie w łóżeczku, próbowaliśmy ale się nie udało.
Później kupiliśmy mu inne łóżko i spał tam tylko pod warunkiem, że ja leżałam obok i go usypiałam, ale często zdarzało się tak, że ja też zasypiałam i rano wstawałam połamana. W końcu zrobiliśmy mu remont całego pokoju jak był u dziadków, nowe łóżko, fototapeta, wykładzina itd.. I jak wrócił był przeszczęśliwy. Od tamtej pory nie ma problemu ze spaniem u siebie.
A ja mam pytanie do mam kierowców. Będziecie kupowały sobie adapter do pasów bezpieczeństwa ? Czy jednak jazda bez pasów? W poprzedniej ciąży nie miałam jeszcze prawa jazdy ale jako pasażer zapisałam się normalnie cała ciążę. Nie wiem doświadczenia w kierowaniu samochodem z większym brzuszkiem więc nie wiem czy pasy aż tak przeszkadzają?
Ja całą ciążę zapinałam pasy, jeździliśmy wtedy bardzo dużo bo do rodziny mieliśmy ponad 800km i pasy nie sprawiały żadnego problemu,więc nie będę raczej kupować adaptera
 
Haha no wypadałoby :D nie wiem jak tam u Ciebie jest, ale u mnie pod wiekiem ciąży z usg, przy zamierzonym CRL pod spodem jest przewidywana data potodu :) po pierwszym usg był 19.08 teraz właśnie 25.08. Doktorek powiedział, ze na tym etapie takie rozbieżności są normalne. Czym starsza ciąża, tym data porodu dokladniejsza :)
a ja zawsze słyszałam, ze najbardziej wiarygodna data porodu to ta z pierwszego USG. Później ponoć już się tego nie powinno brać pod uwagę 🤷‍♀️

Dzien dobry, ja już na nogach od 6. :) dzisiaj mam zamiar troche poleniuchować i spędzić czas z mężem bo jutro wychodzi na dwa dni do pracy. W ogóle zauważyłam że w ciąży jakoś bardziej mi tęskno ze nie ma go ze mną, chociaż reszta domowników jest.
Pytanie do dziewczyn które mają starsze dzieci 2+, jakie macie łóżeczka? Nasze kupione w Agacie się rozwalilo, odpadły dwie nóżki i szukam czegoś fajnego [emoji3166]
ja nie pomogę, bo nasza córka jeszcze śpi z nami 🙈 u siebie w pokoju ma takie a’la domek, które sama robiłam :)

A ja mam pytanie do mam kierowców. Będziecie kupowały sobie adapter do pasów bezpieczeństwa ? Czy jednak jazda bez pasów? W poprzedniej ciąży nie miałam jeszcze prawa jazdy ale jako pasażer zapisałam się normalnie cała ciążę. Nie wiem doświadczenia w kierowaniu samochodem z większym brzuszkiem więc nie wiem czy pasy aż tak przeszkadzają?
mi w pierwszej ciąży udało się zapinać cała ciąże.. ściągałam ten pas jak najniżej pod brzuch.. nie wiem czy to dobrze robiłam. Ale teraz zamierzam się rozejrzeć za jakimś adapterem, bo będę mimo wszystko częściej jeździła autem niż w pierwszej ciąży.

Dziewczyny czy Wy tez się tak momentami męczycie jak coś robicie? Bo ja tam mam, ze podczas sprzątania muszę sobie robić przerwy i na chwile usiąść..
 
Dzień dobry ☺️ u mnie dziś równy 9tc
Tutaj zdjęcia łóżka. Niestety nie mogę dodać zdjęcia po remoncie bo plik jest za duży
Ale super łóżko 😍 nie balas się że spadnie?
Mój mały póki co śpi w łóżeczku ale myślę że pod koniec ciąży będzie zakup dla niego już większego łóżka a to pójdzie dla dzidzi. Zapewne będzie musiało mieć barierke bo póki co w śnie siada i leci jak popadnie na drugą stronę.
@Mana_lena to 4 wizytujemy razem 🥰 jeszcze tyyyyyle czasu. 🥴 Jak to się dłuży 😔

Mój lekarz brał pod uwagę termin z OM już na pierwszej wizycie miałam 4 dni+ i co wizyta było do przodu, w 36tc wychodziło że już jestem kilka dni po terminie a ostatecznie urodziłam w 38tc.
 
Córka ma 4 lata. Łóżeczko fajne, bez nóżek z lekkim zabezpieczeniem żeby nie wypadła.
Prawie nówka🙈
Córka nie chce spać w swoim pokoju tylko z nami 😪
Próbowaliśmy czasem sie udawalo ale zazwyczaj to jest wojna .
Macie taki problem? Albo miałyście?
Witajcie,
moj 4,5- latek śpi w swoim pokoju, ale w nocy czy nad ranem przychodzi do nas do łóżka. Ale stwierdził, że jak już będę miała duży brzuch, to on z tatą będą spali w salonie🤣
Ps. Dla dziewczyn, które będą miały pierwsze dziecko polecam łóżeczko Troll 140/70, które można przekształcić w łóżko po zdjęciu boków. Już korzystamy z niego 4,5 roku (a ze 3, czy 4 razy było zmieniane). Jest to oszczędne, bo teraz przejdzie na noworodka, a młody dostanie łożko na 180cm.
 
Dzień dobry ☺️ u mnie dziś równy 9tc

Ale super łóżko 😍 nie balas się że spadnie?
Mój mały póki co śpi w łóżeczku ale myślę że pod koniec ciąży będzie zakup dla niego już większego łóżka a to pójdzie dla dzidzi. Zapewne będzie musiało mieć barierke bo póki co w śnie siada i leci jak popadnie na drugą stronę.
@Mana_lena to 4 wizytujemy razem 🥰 jeszcze tyyyyyle czasu. 🥴 Jak to się dłuży 😔

Mój lekarz brał pod uwagę termin z OM już na pierwszej wizycie miałam 4 dni+ i co wizyta było do przodu, w 36tc wychodziło że już jestem kilka dni po terminie a ostatecznie urodziłam w 38tc.
W tak późnej ciąży nie bierze się już pod uwagę terminu na podstawie wymiarów, bo dzieci mogą różnie rosnąć. Termin z usg ma sens tylko w pierwszym trymestrze
 
reklama
Do góry