reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2021

Póki co nie mam , ale może 4 lutego będę wiedzieć więcej bo mówił , że zrobi pomiar. Teraz na drugiej wizycie tylko bijące serduszko usłyszeliśmy i widzieliśmy , nie podali nawet uderzeń serca na żadnym z dwóch usg. Na pierwszym usg miałam tylko rozmiar crl i tydzień ciąży.
No to jeszcze kilka dni trzeba poczekać.. :) wszystkim Nam potrzeba duuuużo cierpliwości ;)
 
reklama
Dziewczyny czy Was też tak ciagnie w podbrzuszu po jednej stronie, jakby koło jajnika.. Dziś u mnie 10 tydzień..
Tez mam takie ciągnięcia, ale chyba bardziej po obu stronach. Wszystko rosnie, to nie jest nic niepokojącego:)
Haha no wypadałoby :D nie wiem jak tam u Ciebie jest, ale u mnie pod wiekiem ciąży z usg, przy zamierzonym CRL pod spodem jest przewidywana data potodu :) po pierwszym usg był 19.08 teraz właśnie 25.08. Doktorek powiedział, ze na tym etapie takie rozbieżności są normalne. Czym starsza ciąża, tym data porodu dokladniejsza :)
Odwrotnie, im młodsza ciaza tym bardziej precyzyjny jest termin z usg, później te różnice między om a tym co wyjdzie z obrazu mogą wynosić nawet do kilkunastu dni.
 
Dzien dobry, ja już na nogach od 6. :) dzisiaj mam zamiar troche poleniuchować i spędzić czas z mężem bo jutro wychodzi na dwa dni do pracy. W ogóle zauważyłam że w ciąży jakoś bardziej mi tęskno ze nie ma go ze mną, chociaż reszta domowników jest.
Pytanie do dziewczyn które mają starsze dzieci 2+, jakie macie łóżeczka? Nasze kupione w Agacie się rozwalilo, odpadły dwie nóżki i szukam czegoś fajnego [emoji3166]
 
Cześć dziewczyny, czy któraś zauważyła takie stwardnienie tuż nad wzgórkiem łonowym zdarzające się rano? Dodam, że mam tak tylko w pozycji na wznak. Czuję to jak się obudzę. Jak sie przekręcę na bok to już tego nie ma.
 
Cześć dziewczyny 🤗
Kurcze no właśnie mnie też boli podbrzusze i to często gdy położę się na jeden bok, czuję że zaczyna mnie tam wiercić i po zmianie strony jest ok. Ja mam tyłozgięcie i aby się uspokoić wmawiam sobie że to się prostuje i stad dyskomfort. Oczywiście na wizycie porozmawiam o tych wierceniach oj długa lista pytań mi się zrobiła przez miesiac. Jeszcze tylko 2 dni 😬
Czemu my kobitki musimy tak to sobie w głowach analizować? - boli to pewnie coś jest nie tak, przestało boleć -o nie pewnie coś jest nie tak 🤦 korba 😁 tylko spokój nas może uratować 😊
Miłej niedzieli 🥰
 
Dzien dobry, ja już na nogach od 6. :) dzisiaj mam zamiar troche poleniuchować i spędzić czas z mężem bo jutro wychodzi na dwa dni do pracy. W ogóle zauważyłam że w ciąży jakoś bardziej mi tęskno ze nie ma go ze mną, chociaż reszta domowników jest.
Pytanie do dziewczyn które mają starsze dzieci 2+, jakie macie łóżeczka? Nasze kupione w Agacie się rozwalilo, odpadły dwie nóżki i szukam czegoś fajnego [emoji3166]
Hej, my też wcześnie wstajemy ale nie aż tak [emoji6] dziś 6.50 niestety moje córki nie należą do śpiochów. Moja 2,5 latka śpi teraz w łóżeczku 140/70 ale właśnie myślimy o tym by kupić jej nowe łóżko i przenieść do pokoju starszej córci. Śpi jeszcze z nami w sypialni, już raz próbowaliśmy przenieść ją do swojego pokoju niestety próba się nie udała, budziła się w nocy i z powrotem wylądowała u nas w sypialni. Pobudki nadal jej się zdarzają i wolę żeby była blisko wtedy ją słyszę. Jednak nadszedł czas podjąć kolejną próbę może z siostrą będzie jej raźniej i będzie spała taką mam nadzieję. Na razie wpadło mi w oko łóżeczko 160/80 taki popularny teraz wzór domek, na pewno musi mieć barierkę zabezpieczającą.
Ostatnio mniej się udzielałam, jak już wiem skąd pochodzi plamienie i że nie zagraża ciąży to pozwoliłam sobie na więcej ruchu, mniej leżenia i zaczęłam nadrabiać zaległości w sprzątaniu domu. Poza tym czuję się całkiem dobrze, najgorsze są wieczory dokuczają mi wtedy mdłości i wzdęcia, brzuch jest tak wypchany mam wrażenie jakbym miała w środku napompowany balon [emoji1787] no i mam problemy ze snem, o dniu to nie wspomnę nawet nie ma szans na drzemkę a w nocy często się budzę mam taki płytki sen przez co już rano czuję się zmęczona.
 
Hej, my też wcześnie wstajemy ale nie aż tak [emoji6] dziś 6.50 niestety moje córki nie należą do śpiochów. Moja 2,5 latka śpi teraz w łóżeczku 140/70 ale właśnie myślimy o tym by kupić jej nowe łóżko i przenieść do pokoju starszej córci. Śpi jeszcze z nami w sypialni, już raz próbowaliśmy przenieść ją do swojego pokoju niestety próba się nie udała, budziła się w nocy i z powrotem wylądowała u nas w sypialni. Pobudki nadal jej się zdarzają i wolę żeby była blisko wtedy ją słyszę. Jednak nadszedł czas podjąć kolejną próbę może z siostrą będzie jej raźniej i będzie spała taką mam nadzieję. Na razie wpadło mi w oko łóżeczko 160/80 taki popularny teraz wzór domek, na pewno musi mieć barierkę zabezpieczającą.
Ostatnio mniej się udzielałam, jak już wiem skąd pochodzi plamienie i że nie zagraża ciąży to pozwoliłam sobie na więcej ruchu, mniej leżenia i zaczęłam nadrabiać zaległości w sprzątaniu domu. Poza tym czuję się całkiem dobrze, najgorsze są wieczory dokuczają mi wtedy mdłości i wzdęcia, brzuch jest tak wypchany mam wrażenie jakbym miała w środku napompowany balon [emoji1787] no i mam problemy ze snem, o dniu to nie wspomnę nawet nie ma szans na drzemkę a w nocy często się budzę mam taki płytki sen przez co już rano czuję się zmęczona.
Nasza tez spi jeszcze z nami wlasnie w takim łóżeczku 140/70:D na razie przenosić jej nie będziemy bo u nas pole manewru w domu jest ograniczone a poza tym możliwe że będziemy szukać czegoś większego i może pod koniec roku jak wszystko dobrze pójdzie i znajdziemy znajdziemy fajnego to ogarniemy przeprowadzkę. No ale lozeczko koniecznie musimy kupić bo boje się że to całkiem się rozwali
 
Jeżeli chodzi o łóżeczka dla starszaków, my mamy z Ikea i jesteśmy bardzo zadowoleni. Bo go regulujemy co do wzrostu Córeczki. Za sypia w nim bez problemu ale oczywiście w środku nocy przenosi się do nas.
 
Ja juz mam limit emocji na dzisiaj wyczerpany... musiałam wyjechać autem - najpierw pies mało mi nie wleciał pod koła i mialam do wyboru albo wjechać w psa albo w nadjeżdżający samochód. Na szczęście zaczęłam hamować i pies odbił w bok, a później prasie pod samym domem zatrzymała mnie policja do kontroli. [emoji2356]
 
reklama
Dziewczyny napiszcie jeszcze raz proszę jaki detektor polecacie? Ja zastanawiam się nad kupnem za jakis tydzien bo jutro dopiero 9 tydzień zaczynam i wizytuje rano ale ja po dwóch poronieniach jestem w tak słabej kondycji że boję się a nawet jestem pewna że chodzilabym na USG najchętniej co tydzień wtedy nie potrzebowalabym detektora ale jak pomyśle że kolejna w połowie lutego. 3 tygodnie czekania to jest koszmar 😞 tak bardzo bym chciała żeby tym razem było dobrze.
 
Do góry