reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Test pappa. Potrzebuję Waszej porady.

Poczytaj sobie temat na tym forum: Amniopunkcja-robic czy nie?
Setki stron do przewertowania i analizy. Zrób amnio, będziesz spokojniejsza i pewniejsza na czym stoisz :)
Właśnie jadę z koksem ten wątek. Im bliższa jestem podjęciu decyzji, tym czesciejbtrafiam na wypowiedzi dotyczące powikłań po amnio. Ja oszaleje😱
 
reklama
Hej dziewczyny. Właśnie pogadałam sobie z babeczką, która robiła mi te badania i zestawiała wyniki. Stwierdziła, że w momencie kiedy wszystkie markery są ok, a jedynie białko pappa jest poniżej normy, a w 1 ciązy miałam nadciśnienie, to nie zdecydowałaby się od razu na amniopunkcję, tylko zaczęła od płatnego badania, bo amnio jeszcze będzie można zrobić w razie czego.
 
@Karolina&Zosia Niestety nie podejmiemy decyzji za Ciebie. Zrób tak jak czujesz. Tylko to badanie nie jest tanie, a pewności nie daje. To dalej będzie statystyka. Jeśli wiesz, że dobry wynik Cię uspokoi, to możesz je wykonać. Tylko pytanie czy warto wogóle na nie wydawać pieniądze.
 
Problem pojawił się już na dzień dobry, kiedy chciałam się umówić na amnio. Jako, że mam ujemne rh, nie mogę jej zrobić na miejscu, bo sa jakieś problemy ze szczepionką. I nie wiem czemu, ale chyba trochę chciałam usłyszeć to, co mi powiedziała
 
Rozumiem, że chodzi o konflikt serologiczny? Że podczas zabiegu może dojść do kontaktu krwi Twojej i dziecka, a nie wiadomo jaką krew ma dziecko?
To jeśli Cię stać - to zrób badanie. Jest szansa, że jego wynik Ciebie uspokoi.
 
Rozumiem, że chodzi o konflikt serologiczny? Że podczas zabiegu może dojść do kontaktu krwi Twojej i dziecka, a nie wiadomo jaką krew ma dziecko?
To jeśli Cię stać - to zrób badanie. Jest szansa, że jego wynik Ciebie uspokoi.
Tak dokładnie, muszą mi podać immunoglobulinę, bo maluch jest traktowany jakby miał dodatnią grupę krwi. Jak widzę teraz jest problem z dostępem do wszystkiego...
 
Podzielę się moją historią, tak dla dodania otuchy. Idealne usg, po teście pappa ryzyko ZD 1:123.... Były łzy, strach i jedna wielka niewiadoma... Jednego byłam pewna: nie usunę. Na amino nie zdecydowałam się, z perspektywy czasu wiem jak ciężko było psychicznie wytrwać z tą niewiedzą do końca ciąży. Ostatecznie urodziłam, w terminie, zdrowego chłopca. Głowa do góry!
 
Tak dokładnie, muszą mi podać immunoglobulinę, bo maluch jest traktowany jakby miał dodatnią grupę krwi. Jak widzę teraz jest problem z dostępem do wszystkiego...
Tak, z tego co wiem, to trudności z immunoglobulina są od dłuższego czasu. Może rzeczywiście warto pójść drogą badań platnych. A potem rozważyć amnio... Myślę, że to ty musisz wiedziec z jakimi informacjami będzie ci łatwiej przezyc ciążę.
 
Tak, z tego co wiem, to trudności z immunoglobulina są od dłuższego czasu. Może rzeczywiście warto pójść drogą badań platnych. A potem rozważyć amnio... Myślę, że to ty musisz wiedziec z jakimi informacjami będzie ci łatwiej przezyc ciążę.
Jak pogadałam z tym genetykiem, to trochę mnie uspokoiła. Przeanalizowała moje wyniki i stwierdziła, że na jej oko, to taki mały odchył białka w biochemii i fakt, że w ciązy z córką miałam to nadciśnienie, pewnie wskazuje,że problem się powtorzy.
 
reklama
Do góry