reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Młodsza ciąża ?

Ja miałam taką sytuację dwa miesiące temu. Poszłam na USG chyba w 5 tygodniu, babeczka nic nie znalazła a w systemie zapisała "oznak ciąży nie stwierdzono". Mieszkam w Irlandii, więc spanikowana poleciałam do polskiego ginekologa który po usg mówi "jak nie widać jak widać". Okazało się, że przy moich długich i nieregularnych cyklach owu była późno i bobas jest mniejszy.
 
reklama
Ja miałam taką sytuację dwa miesiące temu. Poszłam na USG chyba w 5 tygodniu, babeczka nic nie znalazła a w systemie zapisała "oznak ciąży nie stwierdzono". Mieszkam w Irlandii, więc spanikowana poleciałam do polskiego ginekologa który po usg mówi "jak nie widać jak widać". Okazało się, że przy moich długich i nieregularnych cyklach owu była późno i bobas jest mniejszy.
O oby u mnie tez tak było 😊 ale nie wytrzymałam i umówiłam się do innego lekarza na wtorek, to będzie tydzień po ostatniej wizycie mam nadzieje ze mnie uspokoi.
 
Ja tak miałam. Po teście ciazowym w 10dpo wiedziałam że nic się nie przesunelo. Od początku coś było nie tak I mimo że serduszko się pojawiło to ciaza obumarla w 10tc. Jeśli nie wiesz kiedy miałaś owu a cień miałaś w 30dc to zakładając że to było 10dpo to cykl powinien mieć 34dni. Ale mogło się też zagniezdzic 12dpo więc 14dpo był pozytyw tak więc u Ciebie spokojnie może być młodszy zarodek. Zrób betę 2x z rzedu co 48h. Przyrost Ci dużo powie.
 
Ja tak miałam. Po teście ciazowym w 10dpo wiedziałam że nic się nie przesunelo. Od początku coś było nie tak I mimo że serduszko się pojawiło to ciaza obumarla w 10tc. Jeśli nie wiesz kiedy miałaś owu a cień miałaś w 30dc to zakładając że to było 10dpo to cykl powinien mieć 34dni. Ale mogło się też zagniezdzic 12dpo więc 14dpo był pozytyw tak więc u Ciebie spokojnie może być młodszy zarodek. Zrób betę 2x z rzedu co 48h. Przyrost Ci dużo powie.
W zasadzie dokładnie policzyłam i cień cienia pojawił się w 34 dniu cyklu. Rozumiem ze na teście zaczyna być coś widać 10 dni po zapłodnieniu ?
 
Dziewczyny dziękuje za wszystkie odpowiedzi. Chciałam tylko dać znać ze byłam u lekarza i widziałam bijące serduszko😉🥰
 
reklama
Hej dziewczyny!
Ja w pierwszej ciąży OM 7.9.2019, słabiutka druga kreska 8.10.2019, a na wizycie 18.10.2019 widziałam bijące serduszko.
Teraz znów jestem w ciąży, po poprzedniej miałam aż jedną miesiączkę 19.04.2021, test 25.05 bardzo wyraźna kreska, ale na wizycie w 5tc+2 wg OM pęcherzyk 3mm, w 6tc+2 zaczęłam plamić na brązowo -> szpital. Tam na USG: GS 6,5mm, YS 2,5mm, bHCG 17878, ale brak elementów płodu. Luteina i do domu.

W pierwszej ciąży nie raz słyszałam że jest około tydzień młodsza, wiec teraz skoro krecha była tak wyraźna byłam pewna, że będzie serduszko, a tu nic. Beta odpowiednia dla 6tc, pęcherzyk dla mniej niż 5tc. Dobrze ze jest chociaż pęcherzyk żółtkowy. Strasznie się martwię, że jest coś nie tak, a przez luteine się tylko to trzyma :( W piątek mam wizytę, nie chciałam wcześniej, bo teraz wiem że jak nie będzie serduszka to lipa, ale jak tu wytrzymać do piątku
 
Do góry