reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

Polecam zwykłą kasze manna jako pierwsza.
Ugotować na wodzie jak będzie za gęsta można zbledowac. Można dodać do mleka albo do warzyw. Zaczynać od malutkiej porcji płaska łyżeczka na posiłek.
Można zamiast gotowej zrobić samemu kasze manne mleko modyfikowane i banan pognieciony czy ugotowane jabłko ( Albo ze słoiczka). Na mleku mamy odciagnietym kaszą manna się rozpuści będzie wodnista jeśli mleko nie było zagotowane. Bo ma bardzo bogaty skład enzymatyczny( mleko matki ).
Jakie kaszki polecacie dla maluchów? Zaczynam kaszkę wprowadzać i zastanawiam się czy moja jest ok. Jak nie to jaką. Zobacz załącznik 1261576
 
reklama
Dziś moja księżniczka ma 5610g
Teraz się bawi a wasze jak tam?
 

Załączniki

  • IMG_20210414_193601.jpg
    IMG_20210414_193601.jpg
    2 MB · Wyświetleń: 89
Właśnie wróciłyśmy niedawno od pediatry i rozmawialiśmy odnośnie tego mleka i powiedziała mi że dopóki na 3 posiłki niemleczne będzie miała 3 mleczne to wszystko w porządku będzie, że ma mnóstwo dzieci które przy rozszerzeniu dzieci odrzuca mleko i to nie jest nic złego dopóki cokolwiek go je i ma przynajmniej 50% mleka na 50%innych posiłków. A odnośnie by jej podnieść kaloryczność to właśnie kazała jej do obiadkow dodawać zblendowany makaron czy ryż i co drugi dzień jakieś mięsko a posiłki słodkie dodawać kleik np do jabłka czy coś by były bardziej pożywne.
Starać się jej dawać na zasadzie rano i wieczór mleko 1 posiłek z kaszka na mleku i byłoby super gdyby chociaż 1 butelka w między czasie wpadła cała a jak nie to jej robić po 50ml i jej podawać pomiędzy stałymi posiłkami więc u nas chyba nie tak źle jednak było z tym mlekiem
 
Tak bo ciągle się drapie mimo obcinanych paznokci wczoraj się obroniłam by postawić butelkę i już była na twarzy podrapana
 

Załączniki

  • IMG_20210416_111019.jpg
    IMG_20210416_111019.jpg
    1,3 MB · Wyświetleń: 75
Jednak staraj się jak najmniej zakładać, bo dotyk to najlepszy sposób nauki na tym etapie. U mnie też mały się często drapie, ale trudno. Położna mówiła, że maluchowi można pilnikiem piłować, bo nożyczkami się do końca nie przytnie. Mała ładnie tuje, powinna mieć 6 do maja.
 
Staram się zakładać bardzo mało to wiem ze dotyk to najlepsze dla niej ale gdy śpi ja ogarniam cała resztę i czasem nie da się mieć wszystkiego na oku a boję się by sobie krzywdy nie zrobiła. Zobaczymy jak będzie z waga w przychodni bo ostatnio mieliśmy jakieś 250g różnicy tzn u nas więcej tam mniej
 
reklama
Do paznokci u maluszka super są też takie obcinaki . U nas paznokcie rosną małej jak szalone ale ona bardziej drapie i szczypie mi pierś a nie siebie.[emoji1787][emoji1787]
Jednak staraj się jak najmniej zakładać, bo dotyk to najlepszy sposób nauki na tym etapie. U mnie też mały się często drapie, ale trudno. Położna mówiła, że maluchowi można pilnikiem piłować, bo nożyczkami się do końca nie przytnie. Mała ładnie tuje, powinna mieć 6 do maja.
 
Do góry