reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Heparyna w ciąży

reklama
Jesteście kochane. Pisałam do ginekologa, mówił ze mogę zrobić prywatnie badania (niestety) jeśli za miesiąc okaże się ze jestem w ciąży, a wyniki już będą i okaże się trombofilia lub zespół Antyfosfolipidowy to włączy leczenie. 👍
Świetnie, że masz ginekologa, który orientuje się w sprawach hematologicznych! :) 3mam kciuki <3
 
Drugi trymestr zaczelam fatalnie strasznie niskie ciśnienie miałam. 74/58/89 puls miałam wyższy od ciśnienia i strasznie kręciło mi się w głowie. Lekarz mnie uspokoił ze puki nie wymiotuję i nie krwawie to spokojnie leżeć nogi w górze kawę słaba wypić i dużo wody. Tak też zrobiłam ale ból głowy był nie dozniesinia. Dwa dni takie miałam ale już minęło ciśnienie wróciło do normy mdłości jeszcze się czasem pojawiają wieczorem najczęściej ale już o niebo lepiej jest. Nie wymiotuję 🙂przede wszystkim wrócił mi apetyt i aż strach się przyznać ale 2 kg już odrobiłam 🤣🤣mam fazę na lody i słodkie 🙈🙈 ja już też jestem ciekawa kto tam mieszka w brzuszku 🙂🙂 dla nas najważniejsze żeby zdrowe bo już kochamy z całych sił ale mąż typuje dziewczynkę a ja chłopca 🤣 chiński kalendarz też pokazuje chłopca a mąż mówi że jakby był chłopiec to lekarz by już coś powiedział na genetycznych 🤣🤣 może widział a ja nie pytałam to nie mówił żeby upewnić się później tak ja to rozumuje 🙂zaczelam się cieszyć ciąża w końcu 🙂obawy są nadal ale odpuściłam troszkę. Zaczelam spisywać co będziemy musieli kupić,🙂 jak ja bym chciała już też być w 20 tyg. Chociaż czas i tak ucieka jak nie wiem tak jak piszesz ani się nie obejrzymy a już rodzic będziemy. Synek twój jak się przygotowuje na brata? Kiedy teraz wizytę masz? 🙂
O matko, współczuję tych ciśnień... Mnie raz dopadło niskie ciśnienie kilka dni temu. Myślałam, że nie podniosę się z podłogi, a tu jeszcze mały wymagający synek domagał się uwagi :p Mialam 82/54, a dla mnie, wysokociśnieniowca to jakiś Armageddon. Bardzo się cieszę, że czujesz się lepiej i cieszysz się jedzeniem :) Wagą zupełnie się nie przejmuj, super, że brzuszek rośnie!
Właśnie lekarze są bardzo ostrożni w kwestii mówienia płci i jeśli wyraźnie nie zapytasz kto tam się ukrywa, to oni sami nie powiedzą, bo nie wiedzą, czy sobie życzysz. Ale mąż ma po części rację - chłopca jest łatwiej rozpoznać na tym wczesnym etapie ;) Ale fajny etap - planowanie zakupów i ich robienie dla maluszka. My mamy praktycznie wszystko po Samuelu, więc przyjdzie mi pewnie kupić tylko pieluszki :p Co planujesz kupić w pierwszej kolejności? :) Samiś ma etap destrukcji i krzyków, chyba trudno mu będzie cokolwiek przetłumaczyć w kwestii tego co nadchodzi :p Ale myślę, że za około miesiąc czasu zacznę go wdrażać poprzez książeczki itp ;)
 
O matko, współczuję tych ciśnień... Mnie raz dopadło niskie ciśnienie kilka dni temu. Myślałam, że nie podniosę się z podłogi, a tu jeszcze mały wymagający synek domagał się uwagi :p Mialam 82/54, a dla mnie, wysokociśnieniowca to jakiś Armageddon. Bardzo się cieszę, że czujesz się lepiej i cieszysz się jedzeniem :) Wagą zupełnie się nie przejmuj, super, że brzuszek rośnie!
Właśnie lekarze są bardzo ostrożni w kwestii mówienia płci i jeśli wyraźnie nie zapytasz kto tam się ukrywa, to oni sami nie powiedzą, bo nie wiedzą, czy sobie życzysz. Ale mąż ma po części rację - chłopca jest łatwiej rozpoznać na tym wczesnym etapie ;) Ale fajny etap - planowanie zakupów i ich robienie dla maluszka. My mamy praktycznie wszystko po Samuelu, więc przyjdzie mi pewnie kupić tylko pieluszki :p Co planujesz kupić w pierwszej kolejności? :) Samiś ma etap destrukcji i krzyków, chyba trudno mu będzie cokolwiek przetłumaczyć w kwestii tego co nadchodzi :p Ale myślę, że za około miesiąc czasu zacznę go wdrażać poprzez książeczki itp ;)
Wg Chinskiego kalendarza wyszło mi, że powinnam miec dziewczynkę, hahaha!
 
Dziewczyny proszę pomóżcie;* jestem po 3 poronieniach w ostatnich badaniach wyszło mi że mam podwyższone przeciwciala antykardiolipinowe IgG. Chcę zacząć się starać o dziecko. Powiedzcie mi, od kiedy trzeba brać heparynę w ciazy z zespołem antyfosfolipidowym? Nie chce za pozno zareagowac zeby nie bylo.kolejnej straty a ginekolog powiedział że bym przyszła dopiero tydzień po pozytywnym teście ciazowym:( biorę acard aktualnie..A poprzednie ciążę tracilam ok. 6 tygodnia;(
 
Drugi trymestr zaczelam fatalnie strasznie niskie ciśnienie miałam. 74/58/89 puls miałam wyższy od ciśnienia i strasznie kręciło mi się w głowie. Lekarz mnie uspokoił ze puki nie wymiotuję i nie krwawie to spokojnie leżeć nogi w górze kawę słaba wypić i dużo wody. Tak też zrobiłam ale ból głowy był nie dozniesinia. Dwa dni takie miałam ale już minęło ciśnienie wróciło do normy mdłości jeszcze się czasem pojawiają wieczorem najczęściej ale już o niebo lepiej jest. Nie wymiotuję 🙂przede wszystkim wrócił mi apetyt i aż strach się przyznać ale 2 kg już odrobiłam 🤣🤣mam fazę na lody i słodkie 🙈🙈 ja już też jestem ciekawa kto tam mieszka w brzuszku 🙂🙂 dla nas najważniejsze żeby zdrowe bo już kochamy z całych sił ale mąż typuje dziewczynkę a ja chłopca 🤣 chiński kalendarz też pokazuje chłopca a mąż mówi że jakby był chłopiec to lekarz by już coś powiedział na genetycznych 🤣🤣 może widział a ja nie pytałam to nie mówił żeby upewnić się później tak ja to rozumuje 🙂zaczelam się cieszyć ciąża w końcu 🙂obawy są nadal ale odpuściłam troszkę. Zaczelam spisywać co będziemy musieli kupić,🙂 jak ja bym chciała już też być w 20 tyg. Chociaż czas i tak ucieka jak nie wiem tak jak piszesz ani się nie obejrzymy a już rodzic będziemy. Synek twój jak się przygotowuje na brata? Kiedy teraz wizytę masz? 🙂
A wizytę u mojego prowadzącego mam 4 maja ;) a Ty?
 
O matko, współczuję tych ciśnień... Mnie raz dopadło niskie ciśnienie kilka dni temu. Myślałam, że nie podniosę się z podłogi, a tu jeszcze mały wymagający synek domagał się uwagi :p Mialam 82/54, a dla mnie, wysokociśnieniowca to jakiś Armageddon. Bardzo się cieszę, że czujesz się lepiej i cieszysz się jedzeniem :) Wagą zupełnie się nie przejmuj, super, że brzuszek rośnie!
Właśnie lekarze są bardzo ostrożni w kwestii mówienia płci i jeśli wyraźnie nie zapytasz kto tam się ukrywa, to oni sami nie powiedzą, bo nie wiedzą, czy sobie życzysz. Ale mąż ma po części rację - chłopca jest łatwiej rozpoznać na tym wczesnym etapie ;) Ale fajny etap - planowanie zakupów i ich robienie dla maluszka. My mamy praktycznie wszystko po Samuelu, więc przyjdzie mi pewnie kupić tylko pieluszki :p Co planujesz kupić w pierwszej kolejności? :) Samiś ma etap destrukcji i krzyków, chyba trudno mu będzie cokolwiek przetłumaczyć w kwestii tego co nadchodzi :p Ale myślę, że za około miesiąc czasu zacznę go wdrażać poprzez książeczki itp ;)
To masz super ze wszystko masz. Kurcze ja nie mam nic a ta lista robi się taka długa że szok siostra mi podpowiada co kupić. Mogłabym od niej mieć rzeczy ale niestety ja długo w ciąży nie byłam a jak byłam to traciłam i siostra wydała po dzieciach ciuszki. Myślę że zacznę od wyprawki do szpitala torbę od 30 tyg chciałabym mieć gotowa. Później na pewno ubranka wanienka smoczki butelki laktator, ❤️mąż musi odmalować pokój dla maleństwa. On ma tam komputer i biurko ale będzie musiał się przenieść, jak odmaluje to kupimy łóżeczko przewijak. Kurcze trochę tego mamy do ogarnięcia. Na początku bym chciała mieć w sypialni łóżeczko chociaż nie wiem czy później nie będzie problemu aby spał dzidziuś sam w pokoju. Widzisz to ten kalendarz chiński to pewnie też pierdoly 🤣🤣zabobony itp 🤣liczę że w czwartek coś już się dowiem. Super pomysł myślę że na początku będziecie mieć ciężko ale z czasem będzie już ok. Samuel będzie na pewno zazdrosny bo miał mamusie i tatusia dla siebie a teraz będzie musiał się dzielić a maluszek potrzebuje dużo opieki. 🙂
 
reklama
Dziewczyny czy ginekolog / hematolog zalecił Wam branie lekarstw heparynę/ acardu od momentu pozytywnego testu ? Czy braliście wczesniej
Ja dopiero od wczoraj mam miesiączkę (około trwa 7dni) czy jeśli okaże się, ze będę w ciąży w maju to nie będzie za późno na farmakoterapię?
 
Do góry