reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

U nas wierzy nogami, szarpie co popadnie, odchyla się i zagląda co się dzieje za nim. A jak karmię i ktoś wejdzie, to koniec, po karmieniu, zaraz się ogląda i gapi. Na spiocha je super. W nocy tez
Tak u nas tez cyrki jak pije , zaśmieje się albo powiem coś głośniej to tez po jedzeniu , i tez odpycha się nogami i na brzuch się przewraca jak pije w sensie ze klęczy przy tym ycku 🤣
 
reklama
Mamy rozkładany na płasko fotelik.
Oj ciężko. Mąż nosi. Wyjmujemy z fotelika za rogi koca i do łóżeczka.
Dlatego mamy już tego dość...
To może spróbujcie przytrzymać na rękach, raz, drugi i się przyzwyczai. U nas zasypiał kiedyś tylko w pozycji do odbicia, ale zaczęłam normalnie usypiać i teraz to bez różnicy dla niego. Kiedyś też był krzyk, płacz przed spaniem, taki etap miał i przeszło. Teraz usypia poprostu koło stałej godziny, albo przy cycki albo na rękach. Na siłę nie usypiam, nie ma sensu, jak nie chce mu się spać i tak nie zaśnie.
 
Moja córka podobnie. W domu jak zaśnie w dzień to śpi max 30 min w wózku na dworze lepiej. A wieczorem chodzi spać ok 23-24 nie da się jej wcześniej położyć. Pierwszy sen nocny trwa ok 5 godzin potem już budzi się co godzinę czasem 2
A do której śpi? U nas tez zasypia koło 23. Wcześniej nawet jak usnie to się przebudza. I tak zaczęło mu się przesuwać, jeszcze z 2 tyg temu zasypiał koło północy. Kiedyś piernik zasypiał koło 1-2.
 
jak ma dobry dzień to usunie ok 20.
Jak je w ciągu dnia to ugniata cycka więc muszę pilnować paznokci.
Jak już trochę podje to też łatwo go inne osoby rozpraszają
 
Dziewczyny widziałam, że kilka stron wcześniej poruszalyscie temat snu dzieciaków karmionych piersią. Ile łącznie śpią u Was dzieciaczki? U nas drzemki w ciągu dnia po pół h najlepiej na spacerze lub przy piersi. Jedna dłuższą na spacerze około 2/2.5h. Łącznie koło 3/4h plus den nocny koło 10 h z pobudkami. Usypianie na sen nocny to walka, która trwa i trwa. Ręce, pierś, fotelik, płacz, krzyk itp. w nocy budzi się przy lepszych nocach co 2h i zasypia przy piersim przy gorszych nocach co godzinę a nawet częściej plus trzeba nosić w foteliku żeby zasnęła. Chciałam się zapytać czy to normalne w tym wieku 5m i minie czy powinnam szukać wsparcia u konsumentów snu/osteopaty?
W dzień jak usnie to przy cycu/na rękach tylko śpi [emoji51] przy dobrych wiatrach 1.5 godz pospi. W nocy ma jedną pobudkę ale zanim odloze do łóżeczka to mija godzina. Chyba tyle potrzebuje żeby usnąć mocniej.
Na spacerze potrafi pospać trochę.
 
To może spróbujcie przytrzymać na rękach, raz, drugi i się przyzwyczai. U nas zasypiał kiedyś tylko w pozycji do odbicia, ale zaczęłam normalnie usypiać i teraz to bez różnicy dla niego. Kiedyś też był krzyk, płacz przed spaniem, taki etap miał i przeszło. Teraz usypia poprostu koło stałej godziny, albo przy cycki albo na rękach. Na siłę nie usypiam, nie ma sensu, jak nie chce mu się spać i tak nie zaśnie.
Nie da się, w pozycji na fasolkę zaczyna się wyginać i popada w histerie nic jej nie uspokoi tylko cyc. Nie stosuje noszenia w pionie, bo mieliśmy problemy z napięciem więc nie ryzykuje, że znowu się coś zmieni.
W dzień jak usnie to przy cycu/na rękach tylko śpi [emoji51] przy dobrych wiatrach 1.5 godz pospi. W nocy ma jedną pobudkę ale zanim odloze do łóżeczka to mija godzina. Chyba tyle potrzebuje żeby usnąć mocniej.
Na spacerze potrafi pospać trochę.
To faktycznie mało śpi w dzień. U mnie jak jest już mocno zmęczona i po płaczu to zaśnie przy piersi. Ale jak odłożę to za pół h się budzi. W nocy to samo. Dlatego u nas częste spacery i drzemki w wózku. Problem tylko z usypianiem na noc i w trakcie nocy.
 
reklama
Nie da się, w pozycji na fasolkę zaczyna się wyginać i popada w histerie nic jej nie uspokoi tylko cyc. Nie stosuje noszenia w pionie, bo mieliśmy problemy z napięciem więc nie ryzykuje, że znowu się coś zmieni.

To faktycznie mało śpi w dzień. U mnie jak jest już mocno zmęczona i po płaczu to zaśnie przy piersi. Ale jak odłożę to za pół h się budzi. W nocy to samo. Dlatego u nas częste spacery i drzemki w wózku. Problem tylko z usypianiem na noc i w trakcie nocy.
Źle napisałam. 2 razy po 1.5 godz [emoji846] przed południem i po..
 
Do góry