reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2021 [emoji7]

Dziewczyny po cc - mam krepujace pytanie 😛 wczoraj w czasie kapieli zagladnelam przez lusterko na swoje okolice intymne 😅 mam tam blizne z innego zabiegu, wydawalo mi sie przy myciu ze cos z nia jest nie tak wiec chcialam obejrzec, ii... zauwazylam ze moja pochwa jest tak jakby .. otwarta 🤷‍♀️ Czy to normalne? Bylam na kontroli jakies niecale 3 tygodnie temu i moja gin powiedziala ze wszystko jest ok. Ale wtedy tam siebie nie podgladalam i nie wiem czy to otwarcie bylo. Porod byl przez cesarskie ciecie, ale zaczal sie naturalnie. Zawiezli mnie na operacje na pewno po 5cm rozwarcia.
O matko nawet nie wiem 😮 dzisiaj sobie zerknę 😂 u mnie nie było rozwarcia wcale, bo miałam cc ze względu na złe tętno u małej 🤔
 
reklama
Dziewczyny po cc - mam krepujace pytanie 😛 wczoraj w czasie kapieli zagladnelam przez lusterko na swoje okolice intymne 😅 mam tam blizne z innego zabiegu, wydawalo mi sie przy myciu ze cos z nia jest nie tak wiec chcialam obejrzec, ii... zauwazylam ze moja pochwa jest tak jakby .. otwarta 🤷‍♀️ Czy to normalne? Bylam na kontroli jakies niecale 3 tygodnie temu i moja gin powiedziala ze wszystko jest ok. Ale wtedy tam siebie nie podgladalam i nie wiem czy to otwarcie bylo. Porod byl przez cesarskie ciecie, ale zaczal sie naturalnie. Zawiezli mnie na operacje na pewno po 5cm rozwarcia.
U mnie wszysto tam na dole bez zmian, w ogóle jakbym nie była w ciąży 😅 ale ja tam za wielkiego rozwarcia nie miałam, niby mówili 5cm, ale dało się wyczuć, że to takie naciągane 5cm i potem już była cesarka.
 
i tak możesz mieć przez dwa tyg. my już po ale 14.05 druga dawka😕 i uważaj na kupy jak przebierasz ją dostałam biegunki nic fajnego 🥶
No u nas już druga dawka była, a pod koniec maja trzecia będzie. Wieeem, dlatego przełożyłam jej, bo w piątek miała mieć, a w weekend były chrzciny i nie chciałam, żeby zaraziła. Oo współczuję, ale u mnie gorzej niż okres nie będzie już chyba 😅
 
Nie mogę ze śmiechu co Czarek właśnie odwalił 😂 chłopak ustawił go na brzuszku, żeby trochę poćwiczył, a ten siup na plecy, drugi raz ustawiamy go na brzuszku i to samo i jeszcze ta mina jakby nie wiedział co właśnie zrobił 😂
 
Dziewczyny po cc - mam krepujace pytanie 😛 wczoraj w czasie kapieli zagladnelam przez lusterko na swoje okolice intymne 😅 mam tam blizne z innego zabiegu, wydawalo mi sie przy myciu ze cos z nia jest nie tak wiec chcialam obejrzec, ii... zauwazylam ze moja pochwa jest tak jakby .. otwarta 🤷‍♀️ Czy to normalne? Bylam na kontroli jakies niecale 3 tygodnie temu i moja gin powiedziala ze wszystko jest ok. Ale wtedy tam siebie nie podgladalam i nie wiem czy to otwarcie bylo. Porod byl przez cesarskie ciecie, ale zaczal sie naturalnie. Zawiezli mnie na operacje na pewno po 5cm rozwarcia.
Aż muszę zerknąć dziś przy kąpieli bo nie patrzyłam nawet🤦
 
reklama
Przede wszystkim osoby niezaszczepione (matka, ojciec) zwiększają ryzyko przeniesienia infekcji na maluszka, a niemowlęta niezbyt dobrze reagują na te nowe mutacje, nawet nie w samym przebiegu choroby, a później. Ogólnie wychodzi dużo różnych kwiatków teraz.
Jak byłam z młodym w szpitalu to dwie babki na naszej sali przechodziły covid w ciąży i dzieci przez to miały bardzo podwyższone troponiny do stopnia takiego jak po zawale serca u dorosłej osoby. 🥺 Na dodatek jeden z noworodków miał bardzo przyspieszony oddech i nieprawidłowe wydalanie dwutlenku węgla. U nas w Krakowie szpital Kopernika prowadzi swoje badania i każdego noworodka z ciąży covidowej badają po urodzeniu, większość ma właśnie ten problem z troponinami lub nieprawidłowa gazometrie, a na początku niby infekcja nie wpływała na płód.
My jak mieliśmy problem z wątroba to też pierwsze co to robili młodemu test na przeciwciala.
Niestety jeśli niemowlę przechodzi covid to efekty mogą być widoczne dopiero po latach.
I w tym wypadku liczy co do szczepienia liczy się zasada medyczna "korzyści przewyższają ryzyko", dlatego zaleca się szczepienia matek karmiących
Też jestem z Krakowa a raczej z okolic🙂 ja przechodziłam covid w 5 miesiącu ciąży i tak na prawdę to nie wiem czy miało to jakiś wpływ na dziecko🤷
 
Do góry