reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

No to dziewczyny zazdroszczę chęci chodzenia kupowania.Ja czekam na mojego małża aż wróci to wtedy się wybiorę bo już troszkę ciasno [emoji134][emoji16][emoji16] ogólnie nosiłam rozmiar M bo lubiłam luźniej przy wzroście 158 i wadze 56kg a teraz niby nie przytyłam ale bary szerokie i biodra się poszerzają a od jutra dopiero 11tc. Koszulki niby dobre ale za krótkie [emoji28][emoji28] brzuch mi widać. Siorka jechała do butiku ostatnio i dzwoni do mnie chcesz coś ? A wiesz co jak by były welurowe komplety dresiki to weź mi dwa tylko l/xl to będę miała na potem....więc na to potem to może bluza zostanie [emoji16][emoji16][emoji16] bo dresy to na teraz,może przez to że muszę mieć luźno i tylko pod brzuchem,nic na brzuchu bo zaraz gorąco nie pasuje. [emoji1751]Wgl wczoraj położyłam się z zamiarem że dzisiaj to się najem i koniec kropka. Jak narazie od rana wepchnelam arbuza , rabarbar i szprotki a wy jakie macie zachcianki ?
Co do zachcianek to moglabym całe dnie jest kanapkę z masłem i ogórkiem kiszonym ale zawsze uwielbiałam ogórka [emoji1787] a po za tym to dalej czasami mnie męczą mdłości i na nic ochoty nie mam. A może jeszcze lody wodne o tak to też mogę jeść nonstop [emoji16]
 
reklama
No to dziewczyny zazdroszczę chęci chodzenia kupowania.Ja czekam na mojego małża aż wróci to wtedy się wybiorę bo już troszkę ciasno 🙆😁😁 ogólnie nosiłam rozmiar M bo lubiłam luźniej przy wzroście 158 i wadze 56kg a teraz niby nie przytyłam ale bary szerokie i biodra się poszerzają a od jutra dopiero 11tc. Koszulki niby dobre ale za krótkie 😅😅 brzuch mi widać. Siorka jechała do butiku ostatnio i dzwoni do mnie chcesz coś ? A wiesz co jak by były welurowe komplety dresiki to weź mi dwa tylko l/xl to będę miała na potem....więc na to potem to może bluza zostanie 😁😁😁 bo dresy to na teraz,może przez to że muszę mieć luźno i tylko pod brzuchem,nic na brzuchu bo zaraz gorąco nie pasuje. 🤦Wgl wczoraj położyłam się z zamiarem że dzisiaj to się najem i koniec kropka. Jak narazie od rana wepchnelam arbuza , rabarbar i szprotki a wy jakie macie zachcianki ?
Ja od kiedy urodziłam syna ubrania kupuje tylko przez internet, więc chodzić nie chodzę, a mieszkam obok galerii handlowej. 😁 Bardzo Ci współczuję z tym jedzeniem. Ja się muszę przełamywać niekiedy, ale bywało gorzej. U mnie kwestia wiecznej niedowagi powoduje, że nie mogę chudnąć i nie mogę przez dłuższy czas też stać z wagą. Już mam dość tekstów mojego męża, że mam jeść.
 
Ja mam dokładnie tak samo, pisałam nawet gdzieś o tym wyżej. Zrobiła się fałdka nad brzuchem, a brzucha nie mogę wciągnąć, ani nic :) i póki co to wygląda nie jak ciąża, a raczej jakby zanadto się jadło ;) i nawet trochę niekomfortowo się czuję, bo nigdy nie miałam takiej wystającej fałdki :) Chciałabym, żeby brzuszek się zaokroąglił cały tak ładnie :)
O to nie widziałam tego wpisu chyba, no właśnie mam tak samo i ta dziwna oponka nie jest tak jakby na calej szerokości brzucha tylko w centranej części. Mam to zaraz pod pępkiem a jak naciskam to nie czuć tak normalnie tylko dziwnie jakos. Moze to faktycznie jelita jakos sie poukladaly dziwnie. Sama nie wiem. A nad koscia łonową to jeszcze nic nie czuje zeby mi sie powiekszalo i oczywiście sie zastanawiam juz czy to normalne bo dzisiaj mam 11+3 a u gina bylam 2 tyg temu i zaczynam sie juz denerwować a wizyta w czwartek.
 
O to nie widziałam tego wpisu chyba, no właśnie mam tak samo i ta dziwna oponka nie jest tak jakby na calej szerokości brzucha tylko w centranej części. Mam to zaraz pod pępkiem a jak naciskam to nie czuć tak normalnie tylko dziwnie jakos. Moze to faktycznie jelita jakos sie poukladaly dziwnie. Sama nie wiem. A nad koscia łonową to jeszcze nic nie czuje zeby mi sie powiekszalo i oczywiście sie zastanawiam juz czy to normalne bo dzisiaj mam 11+3 a u gina bylam 2 tyg temu i zaczynam sie juz denerwować a wizyta w czwartek.
To ja mam nad samym pępkiem tak :) ale nie stresuję się tym. Bardziej wkurzam, że nie mam ładnego okrągłego brzuszka :) U Ciebie też na pewno wszystko jest ok :)

A co do zachcianek - ja jakichś szczególnie dużych zachcianek nie mam. Ale podobnie jak @blondynka11 ostatnio mam fazę na lody wodne - zapas kaktusów musi być w domu :p A poza tym, to zauważyłam że dobrze robią mi zupy. To jest jedzenie, gdzie bez problemu jem warzywa. Tak to na śniadanie do kanapek zjadam zawsze pomidora, a na kolację ogórka kiszonego. I zaczęłam też pić zakwas z buraków - po pół szklanki dziennie, ale to dlatego, że miałam niskie żelazo już przed ciążą i chcę się trochę wspomóc teraz.
 
Trzymam za Was kciuki, czuję ten sam stres przed prenatalnymi, to już jutro :o
Mam też cichą nadzieję, że dostanę wyniki NIPTu.

Przy okazji pytanie dotyczące tych badań - dostałyście jakieś wytyczne jak się do nich przygotować?

Jeść/nie jeść, pić/nie pić, robić siku przed USG? Wiecie, czy jakoś można pomóc jakości badania? Mój lekarz nie powiedział ani słowa na ten temat.
Mi powiedział tylko, żebym nie smarowała brzucha żadnymi kremami i balsamami przed badaniem, bo tłusta warstwa może powodować gorszą widoczność na usg :)
 
Ja od kiedy urodziłam syna ubrania kupuje tylko przez internet, więc chodzić nie chodzę, a mieszkam obok galerii handlowej. 😁 Bardzo Ci współczuję z tym jedzeniem. Ja się muszę przełamywać niekiedy, ale bywało gorzej. U mnie kwestia wiecznej niedowagi powoduje, że nie mogę chudnąć i nie mogę przez dłuższy czas też stać z wagą. Już mam dość tekstów mojego męża, że mam jeść.
Witam w klubie niedowagi ;)
Ja jem, jem i jem i nie przytyłam jeszcze ani kg...a niedowagę mam od zawsze.
 
Co do zachcianek to moglabym całe dnie jest kanapkę z masłem i ogórkiem kiszonym ale zawsze uwielbiałam ogórka [emoji1787] a po za tym to dalej czasami mnie męczą mdłości i na nic ochoty nie mam. A może jeszcze lody wodne o tak to też mogę jeść nonstop [emoji16]
Ja mogłabym się żywic jedynie lodami - miętowo czekoladowymi ;)
 
reklama
Kurcze, to ja już sama nie wiem... Ja mam dziś 12t2d. 15 maja miałam mieć szczepionkę na covid i jak pytałam lekarza, czy już mogę, to powiedział, że wtedy zacznę właśnie 2 trymestr, więc już można. A 15 maja będę miała skończone 13 tygodni. Podobnie pokazuje mi aplikacja - Ciąża+, ona, jako jedna z nielicznych, prawidłowo ogarnia tygodnie i dni ciąży i tam jest taki kalendarz i też pokazuje, że 15.05 zacznę drugi trymestr. Jak będę w środę, to dopytam lekarza :)
To nie wiem.. Mi się wydaje, że chyba jednak od 14+0 ale tak jak mówisz, dopytaj lekarza 👍🤷‍♀️
Tu też jest info z aplikacji preglife
 

Załączniki

  • Screenshot_20210510-152634_Preglife.jpg
    Screenshot_20210510-152634_Preglife.jpg
    205,2 KB · Wyświetleń: 41
Do góry