reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Ja krw
Chciałam się tylko pozalic, że ja ciągle z krwawieniem po poronieniu, 12 dni. Wiem, że bywa dłużej, ale jestem tym bardzo zmęczona, tym bardziej że od kilku dni jest gorzej niż przed tygodniem. Ale lekarka wczoraj nie widziała żadnego problemu... Wiecie, ja miałam mało obfite miesiączki, a teraz już tyle czasu się ze mnie leje. Czuję się, jakby nigdy miało się nie skończyc i jestem pełna pesymizmu co do przyszłej ciąży, chociaż lekarka powiedziała, żeby się spokojnie starać jak skończę krwawic.
krwawiłam dobre 10 dni 🤷 też miałam wrażenie, że nigdy się nie skończy i skończyło się nagle... 😁 Teraz już jestem po pierwszej owulacji ok. 10 czerwca powinnam mieć @ i będziemy mogli zacząć starania 🙂 trzymam mocno Kciuki, żeby szybko się skończyło ale powiem Ci, że ja np. po usg, na którym była jeszcze odrobina endometrium cieszylam się, że jeszcze się oczyszcza 🙂 będziesz czysciutka i gotowa na dzidziusia 😘😍 sprawdź sobie tylko poziom żelaza po takim krwawieniu, bo czasami warto uzupełnić 🙂
 
reklama
Myślę że takie coś się może zdarzać. Tu zaboli, tam zakluje, każda z nas tak ma 😁 ja kiedyś miałam tak że przed okresem właśnie strasznie kłuł mnie jajnik i klulo mnie w pochwie, jakby ktoś mnie szpilkami tak nakluwal. Zaraz poleciałam do ginekologa ale niczego niepokojącego nie zauważył i niedługo przeszlo samo
Mnie tak zawsze na początku ciąży tak zakuwało, dokładnie w tym samym czasie co Ciebie, nigdy wcześniej i nigdy później
Już sprawa się wyjaśniła wiec ok, wstrętna @ niestety przyszła także lecimy z kolejnym cyklem 😪
 
Ja krw
krwawiłam dobre 10 dni 🤷 też miałam wrażenie, że nigdy się nie skończy i skończyło się nagle... 😁 Teraz już jestem po pierwszej owulacji ok. 10 czerwca powinnam mieć @ i będziemy mogli zacząć starania 🙂 trzymam mocno Kciuki, żeby szybko się skończyło ale powiem Ci, że ja np. po usg, na którym była jeszcze odrobina endometrium cieszylam się, że jeszcze się oczyszcza 🙂 będziesz czysciutka i gotowa na dzidziusia 😘😍 sprawdź sobie tylko poziom żelaza po takim krwawieniu, bo czasami warto uzupełnić 🙂
Śmieszna sprawa, w piątek jeszcze krwawilam baaardzo mocno, w sobotę też, w niedzielę po nocy tylko lekkie plamienie. W tej chwili już czysto 🤨 nie narzekam, żeby nie było, ale się zdziwiłam 😂 dzisiaj minęły 2 tygodnie. Już nie płaczę, wzięłam się za robotę, napisałam 20 stron pracy w weekend. Dzisiaj będę przesadzać kwiatki, jutro idę do pracy. Lekarka powiedziała w piątek, że po skończonym krwawieniu mam zbadać betę i spokojnie się starać, że nie widzi przeciwwskazań. Chyba młodzi lekarze mają zupełnie inne podejście. Byłam zaraz po poronieniu u starego profesora i chciał wcisnąć mi Yasminelle na miesiac, dobrze że poczytałam forum i zdecydowałam się nie brać. Dziękuję kobietki ♥️
Co do żelaza, nie znam się kompletnie - czy jeśli mam spoko morfologię, to świadczy to o dobrym poziomie żelaza? Czy trzeba konkretnie zbadać żelazo? 🤔
 
Powiem Ci że ja miałam cc w 2giej ciąży. Zaraz przed porodem wszędzie mi na dobrym USG wychodziło Max 2500 wagi i różnica między główką a brzuszkiem po 2 tygodnie, już wszyscy przebakiwali o hipotrofi. 2 dni później miałam KTG w szpitalu i babka na starym sprzecie sprawdzała i mówi 3500 i wszystko na jej oko ok. Następnego dnia urodziłam 3360 i z małym wszystko ok. I gdzie to 2500... tak więc te pomiary na USG to są takie dość umowne. Żadnej z koleżanek się nie sprawdziło a roznice dochodzily nawet do 1kg... a to bardzo duza roznica.
Mi też mówili że urodzę 3500g a córka ważyła tylko 2850g🤦 (niektórzy lekarze pracują w szpitalu chyba za karę😅) ale to żaden argument żeby nie mierzyć dziecka. Siostra miała cc w 37tc bo malec już nie rósł, wód dużo, urodził się nie niecałe 2500, i był baaaardzo chudy. Przy podejrzeniu hipotrofii sprawdza się też chociażby przepływy, więc sam pomiar USG to nie wszystko, ale to jednak jakiś punkt odniesienia 🤷
 
Ale jest kilka wersji chela ferr. Jak bierzesz tę z 400 mikrogramami kwasu foliowego, to razem z actifolinem bierzesz 800 mikrog. zwykłego kwasu i 400 metylofolianu. Oczywiście możesz utrzymać tę suplementację i po około 6 tygodniach sprawdzić wyniki. Ale warto wiedzieć, ile rzeczywiście czego bierzesz w suplementach, żeby ew. wprowadzić modyfikacje. Łatwo sie zapomina o składach w preparatach wielowotaminowych a dla niektórych osób, np. tych z polimorfizmem MTHFR, proporcja form kwasu foliowego 800:400 może być już niekorzystna.
Sprawdza to rzeczywiście,
Ale jest kilka wersji chela ferr. Jak bierzesz tę z 400 mikrogramami kwasu foliowego, to razem z actifolinem bierzesz 800 mikrog. zwykłego kwasu i 400 metylofolianu. Oczywiście możesz utrzymać tę suplementację i po około 6 tygodniach sprawdzić wyniki. Ale warto wiedzieć, ile rzeczywiście czego bierzesz w suplementach, żeby ew. wprowadzić modyfikacje. Łatwo sie zapomina o składach w preparatach wielowotaminowych a dla niektórych osób, np. tych z polimorfizmem MTHFR, proporcja form kwasu foliowego 800:400 może być już niekorzystna.
Hej biorę ta bez kwasu foliowego, chela ferr med plus, w składzie nie ma kwasu. 🙌 dziekuje za odpowiedz. (Cenna info)
Nawet nie wiedziałam. ☀️
 
Hej.
Kupiłam sobie glukometr żeby jednak trochę kontrolować ten cukier. Wczoraj godzinę po obiedzie miałam 106 ale dziś zmierzyłam na czczo i wynik to 102! Trochę się wystraszyłam. Czy myślicie że to glukometry są dokładne ?
Biorę z kolacją metformine 500
 
reklama
Hej.
Kupiłam sobie glukometr żeby jednak trochę kontrolować ten cukier. Wczoraj godzinę po obiedzie miałam 106 ale dziś zmierzyłam na czczo i wynik to 102! Trochę się wystraszyłam. Czy myślicie że to glukometry są dokładne ?
Biorę z kolacją metformine 500
A jak długa miałaś przerwę między kolacja a cukrem na czczo? Bo jeśli przerwa jest za długa, to wtedy wywala cukier rano właśnie. Najlepiej zjeść coś małego przed spaniem, nawet kolo tej 22-23 i cukier.mierzyc nie później niż po 8h. Z krwi wychodzi zawsze troszkę inaczej niż z glukometru, ale nie pamiętam w którą stronę. Z krwi chyba ciut mniej, ale 102 to i tak za dużo.
 
Do góry