reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

Z ta obecnością drugiej osoby podczas usg to chyba zależy gdzie :) mój był na usg w 1 trymestrze w maju i sie cieszył jak nie wiem i w lipcu tez koniecznie chce iść a najlepiej to by chodził na wszystkie wizyty zeby zobaczyć jak bobo sie rusza :) moze dlatego ze to nasze pierwsze :) i myśle ze dla pierworodek pomoc położnej to duże wsparcie ale tez słyszałam o możliwości konsultacji online jeśli ktos nie chce na żywo :)
 
reklama
Z ta obecnością drugiej osoby podczas usg to chyba zależy gdzie :) mój był na usg w 1 trymestrze w maju i sie cieszył jak nie wiem i w lipcu tez koniecznie chce iść a najlepiej to by chodził na wszystkie wizyty zeby zobaczyć jak bobo sie rusza :) moze dlatego ze to nasze pierwsze :) i myśle ze dla pierworodek pomoc położnej to duże wsparcie ale tez słyszałam o możliwości konsultacji online jeśli ktos nie chce na żywo :)
no to u nas było tak na prenatalnych myślałam że partner będzie mógł być ale lekarz od usg powiedział że tutaj zabraniają ale ze przyjmuje gdzie indziej i tam zachęca do wizyty z partnerem i ostatnio byliśmy , na prenatalnych też może być :)ja to nie wiem jak z tą położna właśnie , widziałam też w książeczce ciąży o wizycie u dentysty może powoe mi któraś jak to z tym jest ?
 
no to u nas było tak na prenatalnych myślałam że partner będzie mógł być ale lekarz od usg powiedział że tutaj zabraniają ale ze przyjmuje gdzie indziej i tam zachęca do wizyty z partnerem i ostatnio byliśmy , na prenatalnych też może być :)ja to nie wiem jak z tą położna właśnie , widziałam też w książeczce ciąży o wizycie u dentysty może powoe mi któraś jak to z tym jest ?
Moja Pani Doktor mówiła żeby iść na konsultacje stomatologiczną bo często w ciąży zęby się psują. Jeżeli wszystko będzie w porządku to to wpisze (dentysta), a jeżeli nie, to najpierw musisz zęby wyleczyć i później masz wpis w książeczce.
 
Ja miałam naprawdę fajna położna (druga). Za pierwszym razem no to taka pldschoolowa kobietka ale krzywdy nam nie robiła. Polowałam głowa. Była chyba dwa razy i koniec. A z druga to pomimo ze to była druga ciaza to było super. Świetna doświadczona kobieta. Miała wagę to sprawdzała jak przyrasta synek bo urodził się malutki a jak mi już zdjęła szwy na własnej kanapie to byłam zachwycona. Na pewno tez ja teraz wezmę :)
 
@Isanaa @AliG jednak mały falstart z tym mężem Bo ostatecznie nie mógł wejść. Zależy od lekarza a akurat pani dudzik tego nie robi. Miałam go cały czas na facetime i piękne zdjęcia zrobiłyśmy ale być to nie był. Córeczka zdrowa i bez najmniejszych podejrzeń o cokolwiek. Badanie tak dokładne ze paliczki w palcach policzone. Prawie 300 gr dzidziusia. Oby tak dalej :)
Właśnie jak się umawiałam to w rejestracji mówiła, że zależy od lekarza.
A pytanie z innej beczki - ile płaciłaś za badanie? I czy na prenatalnych miałaś 3d też? Bo ja nie, ale byłam tak szczęśliwa wtedy, że córka, że nie zapytałam. A chciałabym żeby ją zobaczyć właśnie w 3d.
 
Mój przedwczoraj na usg powiedział lekarzowi, że to trzeba mieć fantazję, żeby to wszystko widzieć [emoji23]
Faceci wogole mają inną wyobraznie ciazko im to wszystko pojąć przed porodem [emoji6][emoji6]
@Isanaa @AliG jednak mały falstart z tym mężem Bo ostatecznie nie mógł wejść. Zależy od lekarza a akurat pani dudzik tego nie robi. Miałam go cały czas na facetime i piękne zdjęcia zrobiłyśmy ale być to nie był. Córeczka zdrowa i bez najmniejszych podejrzeń o cokolwiek. Badanie tak dokładne ze paliczki w palcach policzone. Prawie 300 gr dzidziusia. Oby tak dalej :)
Super że wszystko w porządku i piękne zdjęcie [emoji7]
 
Właśnie jak się umawiałam to w rejestracji mówiła, że zależy od lekarza.
A pytanie z innej beczki - ile płaciłaś za badanie? I czy na prenatalnych miałaś 3d też? Bo ja nie, ale byłam tak szczęśliwa wtedy, że córka, że nie zapytałam. A chciałabym żeby ją zobaczyć właśnie w 3d.
Płaciłam 300 pln i miałam 3 i 4D za każdym razem. Także może tylko poproś ze ci zależy bo to chyba nie powiązane z cena. Dla lekarza 3D i 4D nie jest jakaś ważna zmienna ale dla nas wiadomo ze więcej widać :)
 
Płaciłam 300 pln i miałam 3 i 4D za każdym razem. Także może tylko poproś ze ci zależy bo to chyba nie powiązane z cena. Dla lekarza 3D i 4D nie jest jakaś ważna zmienna ale dla nas wiadomo ze więcej widać :)
No ja też płaciłam 300 zł za prenatalne. Ale tak się cieszyłam, że zapomniałam o tym. Potem stwierdziłam, że może 3d jest droższe i trzeba było o to poprosić. To teraz się nie dam oszukać 😛
 
Czy któraś z Was ma problem z żylakami na nogach?
Mi po pierwszej ciazy zostały na jednej nodze, ale takie w miarę znośne i mało widoczne. Teraz jestem w 20 tygodniu i wyszły mi bardzo właśnie na tej jednej nodze. Wyglądają strasznie i boję się powikłań:/ nie wiem czy czymś smarować czy od razu iść do chirurga naczyniowego albo flebologa..
 
reklama
Czy któraś z Was ma problem z żylakami na nogach?
Mi po pierwszej ciazy zostały na jednej nodze, ale takie w miarę znośne i mało widoczne. Teraz jestem w 20 tygodniu i wyszły mi bardzo właśnie na tej jednej nodze. Wyglądają strasznie i boję się powikłań:/ nie wiem czy czymś smarować czy od razu iść do chirurga naczyniowego albo flebologa..
Ja też mam ale to od dłuższego czasu. Mam zespół antyfosfolipidowy. Są to problemy z nadkrzepliwością krwi i właśnie stąd u mnie te żylaki i też mam głównie takie większe na jednej nodze. Biorę heparynę.
 
Do góry