reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

Rozumiem, tylko niestety w takim beznadziejny kraju żyjemy, że jeżeli nie będziemy "pod kontrolą położnej" to podobno można mieć problemy, włącznie z nalotem mops itp....
Niektóre matki nie dbają o dzieci, po porodzie piją, albo zostawiają noworodka z jego rodzeństwem. Wizyta położnej środowiskowej (do dziecka, jej się nie wybiera samemu) nie jest zapowiedziana, ale potrzebna. Nie w każdym domu jest ok. Są też kobiety które sobie nie radzą, są samotnymi matkami, i takie wizyty powinny być obowiązkowe.

Moja położna(do położnicy, tą się wybiera) była fajną babką. Była u mnie 2razy, ale przysługuje nam 6wizyt (podpisałam się pod wszystkimi wizytami). Przyjeżdża na umówiony wcześniej termin. Ogląda krocze, sprawdza higienę malca (pokaże czyszczenie pępka), ma wagę dla noworodka. Niektóre dzieci słabo przybierają, można wtedy łatwo sprawdzić czy przybiera. Jeśli rana źle się goi to też obejrzy. Osobiście uważam że wizyta położnej była ok, szczególnie przy pierwszym dziecku.
 
reklama
Dziewczyny.. Pijecie herbatę zwykła w ciąży? Właśnie byłam u znajomych i wypiłam kubek herbaty zapominając, że nie bardzo można ze względu na zawartość kofeiny itd..
Z jednej strony wydaje mi się, że przesadzam z drugiej coś z tyłu głowy sprawia, że mam wyrzuty sumienia, że nie pomyślałam..
 
Niektóre matki nie dbają o dzieci, po porodzie piją, albo zostawiają noworodka z jego rodzeństwem. Wizyta położnej środowiskowej (do dziecka, jej się nie wybiera samemu) nie jest zapowiedziana, ale potrzebna. Nie w każdym domu jest ok. Są też kobiety które sobie nie radzą, są samotnymi matkami, i takie wizyty powinny być obowiązkowe.

Moja położna(do położnicy, tą się wybiera) była fajną babką. Była u mnie 2razy, ale przysługuje nam 6wizyt (podpisałam się pod wszystkimi wizytami). Przyjeżdża na umówiony wcześniej termin. Ogląda krocze, sprawdza higienę malca (pokaże czyszczenie pępka), ma wagę dla noworodka. Niektóre dzieci słabo przybierają, można wtedy łatwo sprawdzić czy przybiera. Jeśli rana źle się goi to też obejrzy. Osobiście uważam że wizyta położnej była ok, szczególnie przy pierwszym dziecku.
Ja jeśli mam się wypowiedzieć to też uważam, że te wizyty położnych to nic złego zwłaszcza, że patologii nie brakuje. Jeśli uważamy jakieś informacje za zbędne czy podnosi nam Pani położna ciśnienie, można zawsze jednym uchem wypuścić a drugim wpuścić 😉. Mi osobiście bardzo pomogła przy kółkach małej i wielu innych sprawach.. I u mnie też była chyba z 2 alno 3 razy ale dzwoniła wcześniej czy jesteśmy w domu.
 
No ja też płaciłam 300 zł za prenatalne. Ale tak się cieszyłam, że zapomniałam o tym. Potem stwierdziłam, że może 3d jest droższe i trzeba było o to poprosić. To teraz się nie dam oszukać 😛
Kurcze u mnie też usg 3d 4d 50 zł droższe i wogole w informacji szpitala pisze, że takie usg najlepiej robić po 28tc.. Więc niewiem czy jest sens teraz coś takiego robić chociaż chętnie bym dzidziulka zobaczyła w innym widoku niż zazwyczaj..
 
Dziewczyny.. Pijecie herbatę zwykła w ciąży? Właśnie byłam u znajomych i wypiłam kubek herbaty zapominając, że nie bardzo można ze względu na zawartość kofeiny itd..
Z jednej strony wydaje mi się, że przesadzam z drugiej coś z tyłu głowy sprawia, że mam wyrzuty sumienia, że nie pomyślałam..
Więcej szkody robisz sobie przez martwienie sie o takie rzeczy. Nie warto. Nic Ci nie będzie ilość kofeiny w herbacie jest znikoma a wiele źródeł mówi że można pic kawę w ciąży, filiżankę. Trzeba na siebie uważać ale nie wolno pogadac w skrajności to jest bardziej szkodliwe...
 
Niektóre matki nie dbają o dzieci, po porodzie piją, albo zostawiają noworodka z jego rodzeństwem. Wizyta położnej środowiskowej (do dziecka, jej się nie wybiera samemu) nie jest zapowiedziana, ale potrzebna. Nie w każdym domu jest ok. Są też kobiety które sobie nie radzą, są samotnymi matkami, i takie wizyty powinny być obowiązkowe.

Moja położna(do położnicy, tą się wybiera) była fajną babką. Była u mnie 2razy, ale przysługuje nam 6wizyt (podpisałam się pod wszystkimi wizytami). Przyjeżdża na umówiony wcześniej termin. Ogląda krocze, sprawdza higienę malca (pokaże czyszczenie pępka), ma wagę dla noworodka. Niektóre dzieci słabo przybierają, można wtedy łatwo sprawdzić czy przybiera. Jeśli rana źle się goi to też obejrzy. Osobiście uważam że wizyta położnej była ok, szczególnie przy pierwszym dziecku.
Do mnie pielęgniarka zadzwoniła i zapytała kiedy mi pasuje żeby przyszła więc nie zawsze jest niezapowiedziana. No i zjawiła się prawie po roku od narodzin 😁
 
Rozumiem, tylko niestety w takim beznadziejny kraju żyjemy, że jeżeli nie będziemy "pod kontrolą położnej" to podobno można mieć problemy, włącznie z nalotem mops itp....
Haha z chęcią bym chciała zeby te krowy dupe ruszyły to bym miała ubaw po pachy. U mnie w miasteczku są zbyt leniwe na to. Szybciej by policję zewzały 🤣
 
Niektóre matki nie dbają o dzieci, po porodzie piją, albo zostawiają noworodka z jego rodzeństwem. Wizyta położnej środowiskowej (do dziecka, jej się nie wybiera samemu) nie jest zapowiedziana, ale potrzebna. Nie w każdym domu jest ok. Są też kobiety które sobie nie radzą, są samotnymi matkami, i takie wizyty powinny być obowiązkowe.

Moja położna(do położnicy, tą się wybiera) była fajną babką. Była u mnie 2razy, ale przysługuje nam 6wizyt (podpisałam się pod wszystkimi wizytami). Przyjeżdża na umówiony wcześniej termin. Ogląda krocze, sprawdza higienę malca (pokaże czyszczenie pępka), ma wagę dla noworodka. Niektóre dzieci słabo przybierają, można wtedy łatwo sprawdzić czy przybiera. Jeśli rana źle się goi to też obejrzy. Osobiście uważam że wizyta położnej była ok, szczególnie przy pierwszym dziecku.
Dokładnie, też o tym wczoraj myślałam. Ile kobiet ma depresję poporodową, już nie mówiąc właśnie o patologicznych rodzinach. Wszystko jest po coś.

Moja położna przy synku też była super kobietą. Nie narzucala się, a dużo mi pomogła. Niestety teraz nie mogę jej wybrać z racji zmiany miejsca zamieszkania. Mam nadzieję jednak, że trafię na taką normalną, z powołaniem.
 
Dziewczyny.. Pijecie herbatę zwykła w ciąży? Właśnie byłam u znajomych i wypiłam kubek herbaty zapominając, że nie bardzo można ze względu na zawartość kofeiny itd..
Z jednej strony wydaje mi się, że przesadzam z drugiej coś z tyłu głowy sprawia, że mam wyrzuty sumienia, że nie pomyślałam..
Piję dwie dziennie z cytryną lub sokiem malinowym. Od niedawna kawę, bo mnie nie odrzuca jak na początku. Nie popadajmy w skrajność. Pierwsze słyszę o tej herbacie. Przy synku też normalnie piłam herbatę oraz kawę i wszystko było ok.
 
reklama
Do góry