reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

Nie przyjmuje żadnych leków bo nie miałam problemu z ciśnieniem. Dopiero teraz wyłapałam że jest podwyższone. Teraz zmierzyłam i mam 148/75/79 (drugi pomiar od razu 143/73/88) więc chyba jednak coś zaczyna się dziać, ja pier.dziele jeszcze tego brakowało 😭
Od 10 przyjmuje ginekolog więc będę dzwonić...

Czy ktoś z Was miał nadciśnienie w ciąży?
Ja miałam po porodzie dopiero w połogu. I to takie po 170/100. Dopegyt wszystko zbił. Podejrzewam że pod koniec ciąży już miałam, ale nie mierzyłam regularnie ciśnienia.

Ale będziesz musiała to kontrolować. Pewnie dostaniesz leki i tyle. Przy bardzo dużych wartościach cisnienia trzeba sprawdzać czy jest białko w moczu.
 
reklama
Ja miałam po porodzie dopiero w połogu. I to takie po 170/100. Dopegyt wszystko zbił. Podejrzewam że pod koniec ciąży już miałam, ale nie mierzyłam regularnie ciśnienia.

Ale będziesz musiała to kontrolować. Pewnie dostaniesz leki i tyle. Przy bardzo dużych wartościach cisnienia trzeba sprawdzać czy jest białko w moczu.
Naczytałam się że jest to niebiezpieczne w ciąży i już oczywiście panikuje, że coś się stanie dla dziecka albo dla mnie...
A białko w moczu miałaś?
Teraz ponowiłam pomiar i wyszło 119/69/78 i zaraz za chwilę znów zrobiłam i jest 147/62/87. Więc pewnie byl błąd pomiaru w tym poprzednim..

Teraz też mierze innym aparatem niż zwykle czy to może mieć wpływ? Pewnie nie?
 
Cześć dziewczyny. A ja dziś siedzę w diagnostyce i robię glukozę. Wypilam, nawet nie było najgorzej. Na koniec lekka cofka, ale dałam radę. Z synkiem musiałam powtarzać badanie, bo miałam na granicy. Mam nadzieję tym razem wyjdzie ok.
Wczoraj była koleżanka i ona w dwoch ciążach miala cukrzycę ciążową, a w ostatniej ciąży nie. Także ciekawa loteria, a w każdej z ciąż odżywiala się bardzo zdrowo.
 
ja mam brzuszek jeszcze maly wiec z ogarnieciem sie jeszcze spoko ale tez sie zastanawialam jak to bedzie jak sie brzuszk mega powiekszy i nic nie bedzie widac ... jak my sobie bedziemy radzic heh ze co wlasnie na wyczucie
Nie wiem dlaczego to zawsze budzi tyle kontrowersji proszeni partnera i w ogole to dla mnie szok jakis. Ja gole w lusterku juz jakis miesiąc i nie widzę w tym żadnego problemu :) polecam :)
 
Cześć dziewczyny. A ja dziś siedzę w diagnostyce i robię glukozę. Wypilam, nawet nie było najgorzej. Na koniec lekka cofka, ale dałam radę. Z synkiem musiałam powtarzać badanie, bo miałam na granicy. Mam nadzieję tym razem wyjdzie ok.
Wczoraj była koleżanka i ona w dwoch ciążach miala cukrzycę ciążową, a w ostatniej ciąży nie. Także ciekawa loteria, a w każdej z ciąż odżywiala się bardzo zdrowo.
Ja tez właśnie czekam na ostatnie pobranie. Tylko w przychodni wzięli mnie pod wlos i powiedzieli mi wczoraj, że albo dziś albo za 2 tygodnie. Ja byłam już po batonie i czekoladzie i nie wiem jaki ten wynik wyjdzie. Same badanie dla mnie przyjemne, bo lubię słodkie.
 
Powiem Ci że obowiązek golenia przed porodem SN to dla mnie szok. Przecież jak kobieta przyjedzie z bólami porodowymi to ostatnie o czym myśli w bólu to iść się golić 🤦‍♀️
Przed cc owszem trzeba się ogolić, ale na linii cięcia. Reszta chyba na "zero" niekoniecznie?
Też mnie to dziwi bo czytałam pare dni temu ze przed SN nie powinno być świeżo wygolone bo sprzyja zakarzeniom i ze kilka tyg przed porodem najlepiej przycinać maszynka a nie golić na łyso.
 
Ja tez właśnie czekam na ostatnie pobranie. Tylko w przychodni wzięli mnie pod wlos i powiedzieli mi wczoraj, że albo dziś albo za 2 tygodnie. Ja byłam już po batonie i czekoladzie i nie wiem jaki ten wynik wyjdzie. Same badanie dla mnie przyjemne, bo lubię słodkie.
A ile czasu przed pierwszym pobraniem zjadłaś te słodkie? Moze wyjść Ci wynik wyższy niż powinien być naczczo i mozesz miec stwierdzoną cukrzyce nieprawidłowo:) jak tak wyjdzie to przyznaj się lekarzowi każe Ci powtórzyć badanie.
 
Ja tez właśnie czekam na ostatnie pobranie. Tylko w przychodni wzięli mnie pod wlos i powiedzieli mi wczoraj, że albo dziś albo za 2 tygodnie. Ja byłam już po batonie i czekoladzie i nie wiem jaki ten wynik wyjdzie. Same badanie dla mnie przyjemne, bo lubię słodkie.
Ja dzwoniłam wczoraj do diagnostyki o rezerwację pokoju, żebym nie musiała siedzieć na poczekalni to powiedziały, że mam być na czczo. I co najgorsze po wypiciu nie pozwoliły mi pić wody. Wzięłam sobie butelkę na czas czekania. Dopiero teraz powoziły mi 2 łyki po tym pierwszym pobraniu po godzinie. Także ciekawe, że Ty mogłaś zrobić nawet po słodkim.
 
Ja miałam po porodzie dopiero w połogu. I to takie po 170/100. Dopegyt wszystko zbił. Podejrzewam że pod koniec ciąży już miałam, ale nie mierzyłam regularnie ciśnienia.

Ale będziesz musiała to kontrolować. Pewnie dostaniesz leki i tyle. Przy bardzo dużych wartościach cisnienia trzeba sprawdzać czy jest białko w moczu.
A nie jest to przypadkiem też wskazanie do cesarki? Jeśli się nie unormuje oczywiście - bk tak de facto mamy jeszcze sporo czasu
 
reklama
A ile czasu przed pierwszym pobraniem zjadłaś te słodkie? Moze wyjść Ci wynik wyższy niż powinien być naczczo i mozesz miec stwierdzoną cukrzyce nieprawidłowo:) jak tak wyjdzie to przyznaj się lekarzowi każe Ci powtórzyć badanie.
Ja dzwoniłam wczoraj do diagnostyki o rezerwację pokoju, żebym nie musiała siedzieć na poczekalni to powiedziały, że mam być na czczo. I co najgorsze po wypiciu nie pozwoliły mi pić wody. Wzięłam sobie butelkę na czas czekania. Dopiero teraz powoziły mi 2 łyki po tym pierwszym pobraniu po godzinie. Także ciekawe, że Ty mogłaś zrobić nawet po słodkim.
Ja to słodkie jadłam dzień wcześniej tylko dość dużo jak na dzień przed tym badaniem. Nie na czczo to nikt tego badania by nie zrobił, a szczególnie po czekoladzie 😁 Ja miałam już kilka razy taka sytuację, że dzień przed badaniem samej glukozy na czczo zjadłam po południu 2 banany, albo trochę pojadłam owoców i miałam zawyzony wynik o 1 lub 2. Teraz się boję że też może tak być, a cukier po 1h i po 2h zawsze idealnie. Zobaczymy
 
Ostatnia edycja:
Do góry