reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2022

Ja w pierwszej ciąży byłam przerażona bo nawet nie umiałam pampersa założyć
emoji85.png
uczyliśmy się z mężem na miśku
emoji1787.png
miałam pełno książek i non-stop YouTube i tak w praktyce wyszło co innego ,teraz już jestem mądrzejsza bo wiem mniej więcej co mnie czeka
emoji6.png
Przypomniałaś mi jak razem z mężem oglądaliśmy filmy na Youtube jak poprawnie trzymać noworodka podczas kąpieli. Jezu ale mieliśmy stresa😅 potem to już wychodzi z automatu, ale na początku wszystko jest nieznane🙈 ja to się tak bałam, że sama bym w życiu nie wykąpała, mąż trzymał a ja myłam😆

@Paulii dobrze, że tak szybko wychwycili Ci tą anemię! Dostaniesz leki i na pewno wszystko będzie dobrze🌸

Z naturalnych sposobów bez recepty mogę polecić Floradix żelazo i witaminy, ale to na początku jak już widać, że hemogloblina spada. Mnie uratował przed żelazem na receptę.

@Joasia M lekarz mi odradzał bezkofeinową, bo podobno straszna chemia w składzie. Polecam inke karmelową:) tak, wiem, że to nie to samo, ale jest pyszna😋

Czy to teraz jest Black friday??🤩
 
reklama
Ja mam odkurzacz dyson animal extra i przy 2 psach sprawdza się bardzo dobrze
Zbawieniem jest to, że jest bezprzewodowy więc można użyć w każdej chwili bez większego wysiłku 🤪
Natomiast żeby było idelanie to chyba musiałabym odkurzać dwa razy dziennie czego nie robię 🙊
Te kłaki się nie kończą to fakt, ja czasem odkurze i mam wrażenie po godzinie ze nie odkurzyałam 😂 nieraz pytam się psa „czemu ty jeszcze łysy nie jesteś?” 🤣

Ooo jestem niemal pewna, że patrzyłam na ten odkurzacz! Wygląda super, właśnie o coś takiego mi chodzi :)

Tak - ja tak naprawdę cały czas odwlekam to zwolnienie... powinnam więcej leżeć i odpoczywać. mam dość sporego mięśniaka uszypułowanego (czyli połączony jest z macicą taką 'łodygą') i w ciąży niestety rośnie ryzyko, że dojdzie do jego skręcenia. jest to dość stresująca wizja :( a jednocześnie głupio było mi iść na zwolnienie wcześniej, bo taka już jestem :) ale chyba w końcu muszę, on sobie rośnie razem z ciążą uciskając na narządy - chociaż już teraz na szczęście powinien przestać.



Dziękuję za polecenie! Sprawdzę na pewno :)
Miałaś tego mięśniaka przed ciąża już? Biedna, dodatkowy stres tylko dla Ciebie :( z tego co mówiłaś to Twoj przełożony wykazał zrozumienie wiec jeśli nie czujesz się na siłach to bierz zwolnienie i odpoczywaj 😘 do mnie dzwoniła wczoraj moja szefowa bo czegoś nie wiedziała omg i to takiej podstawowej rzeczy i mowie do starego dobrze ze tam nie muszę siedzieć i o wszystko się martwić sama bo ona nic nigdy nie wie 🤦‍♀️
 
U mnie z wyprawką też czekam, jakoś nie mam na to jeszcze ciśnienia. Nawet jednego ubranka nie kupiłam jeszcze... cos jakby mam takie obawy, że nakupuję, a coś się stanie i nie wiem 😳🤔 do tego nawet nie wiem co tam w brzuch siedzi i do grudnia się nie dowiem, ruchów też nie czuje jeszcze więc tak sobie spokojnie z tym czekam 🙂 raczej się nastawiam po nowym roku na takie bajery chociaż maz mowi, aby na wózek i fotelik zapolowac w tym okresie między świętami lub black friday jak będą promocje bo to najwieksze wydatki 😊😊

Jeśli chodzi o kawę, to ja jej ogolnie mało pijam, bardziej mleko z kawą haha czyli latte 😀 ale od początku ciazy mam kawowstręt i ani jednej nie tknęłam. A kupiliśmy nowy ekspres do mieszkania które wyremontowaliśmy i czeka jak się przeprowadzimy 🙈 maz się pytal czy będę pic kawę jak teraz nie piłam juz 4 miesiące haha mowie ze jasne, mi to DOPIERO bedzie potrzebna kawa przy dzidzi 🤣🤣

U mojej mamy mamy rodzinnego psa, jamnika 😀 to syn mojej mamy, najwazniejszy z dzieci haha
 
Oooo zazdroszczę bardzo! U nas niestety tylko mini choinka :D bardziej na szerokość niż wysokość :D ale zawsze coś 😅

Ojeeej będizecie mieć dwa kotki? 🥰
Tak, kotkę i kota 🙈 Aktualnie mają około 9 tygodni więc takie Maluszki na razie 😊 Musimy później tylko pamiętać żeby je wykastrować/wysterylizować jak tylko będzie to możliwe żeby nam się na wiosnę gromadka jeszcze bardziej nie powiększyła 😅
 
Przypomniałaś mi jak razem z mężem oglądaliśmy filmy na Youtube jak poprawnie trzymać noworodka podczas kąpieli. Jezu ale mieliśmy stresa😅 potem to już wychodzi z automatu, ale na początku wszystko jest nieznane🙈 ja to się tak bałam, że sama bym w życiu nie wykąpała, mąż trzymał a ja myłam😆

@Paulii dobrze, że tak szybko wychwycili Ci tą anemię! Dostaniesz leki i na pewno wszystko będzie dobrze🌸

Z naturalnych sposobów bez recepty mogę polecić Floradix żelazo i witaminy, ale to na początku jak już widać, że hemogloblina spada. Mnie uratował przed żelazem na receptę.

@Joasia M lekarz mi odradzał bezkofeinową, bo podobno straszna chemia w składzie. Polecam inke karmelową:) tak, wiem, że to nie to samo, ale jest pyszna😋

Czy to teraz jest Black friday??🤩
Tak, ostatni piątek listopada ale niektóre sklepy robią black week a nawet caly miesiąc jakieś promocje 😂
 
Te kłaki się nie kończą to fakt, ja czasem odkurze i mam wrażenie po godzinie ze nie odkurzyałam 😂 nieraz pytam się psa „czemu ty jeszcze łysy nie jesteś?” 🤣


Miałaś tego mięśniaka przed ciąża już? Biedna, dodatkowy stres tylko dla Ciebie :( z tego co mówiłaś to Twoj przełożony wykazał zrozumienie wiec jeśli nie czujesz się na siłach to bierz zwolnienie i odpoczywaj 😘 do mnie dzwoniła wczoraj moja szefowa bo czegoś nie wiedziała omg i to takiej podstawowej rzeczy i mowie do starego dobrze ze tam nie muszę siedzieć i o wszystko się martwić sama bo ona nic nigdy nie wie 🤦‍♀️

Też tak mam z tymi kłakami... jak to możliwe że tyle z nich tego wyłazi a nadal mają tak dużo :D

Taak, miałam, byłam z tym u ginekologa-onkologa i zalecił najpierw zajście w ciążę, a potem usunięcie, bo jest ryzyko, że macica zostałaby 'uszkodzona'. O matko! mam nadzieję, że nie będą do Ciebie często dzwonić 😳 co to za zaburzanie spokoju :D
 
Dzień dobry Dziewczyny :)

Ja dzisiaj miałam wizytę kontrolną (18+4). Wszystko z Młodą dobrze.

Niemniej jednak od wczoraj nie mam humoru/jakoś tak się nie układa.

Miałam wczoraj telco z koleżankami, gdzie jedna z nich jest w 8 miesiącu. Nie wiem czemu, ale to spotkanie mnie zdołowało... Chciałam się pochwalić, że jestem w ciąży, a usłyszałam z jej ust "przecież to dopiero początek", "na tak wczesnym etapie, to ja o wyprawce nie myślałam" oraz milion innych nieprzyjemnych tekstów, jak wyśmianie mebli z Ikei, wózków Cybex itd. Generalnie dla swojego spokoju psychicznego nie chcę się z nią kontaktować przez najbliższe miesiące.

Poza tym, jadąc dzisiaj do lekarza zaczęło mi coś stukać w aucie, szybka wizyta na stacji diagnostycznej i auto idzie dzisiaj do mechanika. Dodatkowe wydatki :(

Mam nadzieję, że na prenatalnych 15 listopada będę w lepszym humorze i bardziej się skupię na Małej.
 
Witajcie kochane . Ja dziś fajnie dzień zaczęłam , wpadła kumpela na śniadanie i kawkę . Troszkę pogadaliśmy i pośmialiśmy .
Na 15 muszę jechać do uniklinik hemoglobina 7,2 😓😓 anemia jak diabli . Musza mi podać erytropoetyne ehhh zaczynam się bać
Będzie dobrze. Jest plan, jest działanie. Barszczyk kiszony by sie przydał🤤
 
Tak, ostatni piątek listopada ale niektóre sklepy robią black week a nawet caly miesiąc jakieś promocje 😂
A no faktycznie ostatni piątek listopada. To przecież wtedy mi się zaczęła znienacka akcja porodowa, totalne zaskoczenie, miałam wtedy prawdziwy Black friday🙈😅

@Uni_Cat brzydko mówiąc, olej babę. No co za brak empatii. Wiesz co, mi by przez usta nie przeszły takie słowa do koleżanki w ciąży, jak tak można, chyba faktycznie dla własnego zdrowia psychicznego lepiej ograniczyć na razie kontakty, taka koleżanka to akurat nie jest Ci teraz potrzebna:/
Trzymam kciuki, żeby z autem to nie było nic poważnego, to niestety studia bez dna. Z tego powodu pozbyliśmy się poprzedniego auta, bo to był jakiś obłęd, ciągle naprawy i tak w kółko, jakiś pechowy egzemplarz.
 
reklama
Dzień dobry Dziewczyny :)

Ja dzisiaj miałam wizytę kontrolną (18+4). Wszystko z Młodą dobrze.

Niemniej jednak od wczoraj nie mam humoru/jakoś tak się nie układa.

Miałam wczoraj telco z koleżankami, gdzie jedna z nich jest w 8 miesiącu. Nie wiem czemu, ale to spotkanie mnie zdołowało... Chciałam się pochwalić, że jestem w ciąży, a usłyszałam z jej ust "przecież to dopiero początek", "na tak wczesnym etapie, to ja o wyprawce nie myślałam" oraz milion innych nieprzyjemnych tekstów, jak wyśmianie mebli z Ikei, wózków Cybex itd. Generalnie dla swojego spokoju psychicznego nie chcę się z nią kontaktować przez najbliższe miesiące.

Poza tym, jadąc dzisiaj do lekarza zaczęło mi coś stukać w aucie, szybka wizyta na stacji diagnostycznej i auto idzie dzisiaj do mechanika. Dodatkowe wydatki :(

Mam nadzieję, że na prenatalnych 15 listopada będę w lepszym humorze i bardziej się skupię na Małej.
dziwne te teksty.. przeciez ona powinna Ciebie najbardziej rozumieć, skoro sama to wszystko obecnie przezywa 🤔 troche mi zazdrością pachnie... ogolnie przykre to ale absolutnie się nie przejmuj! Wczesny etap to przed 10 tyg a zobacz jak Ty daleko juz doszłaś! Zaraz będzie połowa ciąży 🥰💕 glowa do góry i nie patrz na innych, patrz na siebie i na Wasze szczęście i na to ze z dzidzią po kontroli wszystko dobrze. To jest najważniejsze 😊😊
 
Do góry