reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Dziewczyny słuchajcie, mam pytanie.
Moja przyjaciółka po długiej fali starań, po 3 inseminacjach, wreszcie zobaczyła upragnione dwie kreseczki.
Zaszli naturalnie. w 6 tygodniu potwierdzona ciąża jest jajo i pęcherzyk, ale niestety zaczęła krwawić. Po tygodniu ginekolog na usg stwierdził, że się wszystko oczyściło no i że muszą próbować od nowa. Kontrolnie kazała sprawdzić czy spada beta. No i niestety nie spada. Przyrosty są w normie. Może to głupie pytanie, ale jakie jest prawdopodobieństwo, że lekarz mógł się pomylić? może któraś miała podobną sytuacje?

A co z USG? Bo wiesz ... u mnie tak wyglądała ciąża pozamaciczna
 
reklama
Mój mąż ma 46 ja 41 nie wiem z perspektywy dziecka jak to jest mieć takich wiekowych rodziców, boję się że ono zamiast mieć dzieciństwo mogą patrzeć na "szpital" 😉
Jesteśmy prawie w tym samym wieku - ja 40, mąż 47. Też mam takie myśli, jak później odbierze to dziecko..o ile się uda je mieć oczywiście.
 
Dziewczyny słuchajcie, mam pytanie.
Moja przyjaciółka po długiej fali starań, po 3 inseminacjach, wreszcie zobaczyła upragnione dwie kreseczki.
Zaszli naturalnie. w 6 tygodniu potwierdzona ciąża jest jajo i pęcherzyk, ale niestety zaczęła krwawić. Po tygodniu ginekolog na usg stwierdził, że się wszystko oczyściło no i że muszą próbować od nowa. Kontrolnie kazała sprawdzić czy spada beta. No i niestety nie spada. Przyrosty są w normie. Może to głupie pytanie, ale jakie jest prawdopodobieństwo, że lekarz mógł się pomylić? może któraś miała podobną sytuacje?
Niech się wybierze do innego lekarza, innego wyjścia nie widzę. A beta na jakim poziomie?
 
Jeżeli beta jest 11 tys. a w USG nic nie ma to dla mnie to jest do zbadania w szpitalu. Powyżej 11 tys. powinien być zarodek z serduszkiem, nie mówiąc o pęcherzyku
tak też własnie myslalam, z jednej strony mam nadzieje ze jej sie lekarz pomylil, ale nie wiem czy to jest mozliwe zeby był taki ślepy. Różnie to niby bywa.
ehh no zobaczymy.
 
tak też własnie myslalam, z jednej strony mam nadzieje ze jej sie lekarz pomylil, ale nie wiem czy to jest mozliwe zeby był taki ślepy. Różnie to niby bywa.
ehh no zobaczymy.

Generalnie jakby zaczęła mieć jakiekolwiek bóle to od razu do szpitala. Ze mną leżała dziewczyna co czekała bo może przejdzie, bo lekarz prywatnie uspokajał, w USG nic. No i niestety jak trafiła do szpitala to przeżyła, no ale jajowodu już nie dało się uratować (ale oczywiście ból był straszny, szczególnie po pęknięciu)

Ja w CP po poronieniu w domu nie miałam już plamień, ani bólu. Tylko i wyłącznie rosnącą betę i to był jedyny marker świadczący o CP i obyło się bez operacji, ale co 2dni jeździłam do szpitala gdzie badano betę i robiono USG
 
reklama
Dziewczyny słuchajcie, mam pytanie.
Moja przyjaciółka po długiej fali starań, po 3 inseminacjach, wreszcie zobaczyła upragnione dwie kreseczki.
Zaszli naturalnie. w 6 tygodniu potwierdzona ciąża jest jajo i pęcherzyk, ale niestety zaczęła krwawić. Po tygodniu ginekolog na usg stwierdził, że się wszystko oczyściło no i że muszą próbować od nowa. Kontrolnie kazała sprawdzić czy spada beta. No i niestety nie spada. Przyrosty są w normie. Może to głupie pytanie, ale jakie jest prawdopodobieństwo, że lekarz mógł się pomylić? może któraś miała podobną sytuacje?
Ja na swoim przykładzie mogę powiedzieć, że jak zaczęłam plamić pojechałam od razu do ginekologa, pierwszego, który mógł mnie przyjąć na cito. Pecherzyka już nie było, nie wierzyłam mu, więc pojechałam do szpitala, tam na badaniu już krew i też nic nie było widać na USG 5t4d. Niech się wybierze do alternatywnego lekarza. Bo mi w tym dniu beta spadła już do 78...
 
Do góry