reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2022 :)

Oj na chodzących też kontrolują. Ale podejrzewam, że w tych wypadkach jest tak jak pisalam uprzejmie donoszę.
tak tak! Właśnie miałam edytować, ze te normalne tez, wiadomo, ale dużo częściej zdarza się ze na leżącym sprawdza czy leżysz czy latasz po sklepach.

Ja dlatego na l4 chce iść najpóźniej jak się da, bo zwariuje w domu 😂
 
reklama
@Hol-inka ja zarzywam super suplementy, nie używam wegańskiej omegi 3, ale w ofercie też jest. Wszystko przebadane i ta firma ma też testy anonimowe na balans między omega 6 a 3, które wysyła się do Norwegii. Ja robiłam to miałam 27,5 do 1, a po 4 miesiącach stosowania miałam 3,9 do 1, a żeby człowiek nie miał stanów zapalnych w organizmie itd to musi być 3:1 i niżej. Mega ciekawe to wszystko było jak czytałam i oglądałam. Ten test bada też wchłanialność błon komórkowych i jakieś inne parametry. I też są badania jak omegi 3 się wchłaniaja do naszego organizmu. Nasz organizm potrzebuje ok doby, żeby wchłonąć omegę 3, a te które są dostępne na rynku szybko się utleniaja i działają tylko np 5 godzin czy 10,zalezy też dokładnie co to, a te co ja zarzywam ustabilizowane są polifenolami i w badaniach wytrzymala 36h, później przerwali badania, bo więcej nie było potrzebne, więc ja jestem mega zadowolona, a tym bardziej, jak się dowiedziałam, że jak się ma ten balans 2:1 i niżej to nie wytwarzają się komórki rakowe w organizmie, więc dla mnie Panikary to wygrało wszystko! 😁
przybijam piątkę odnośnie zapobiegania stanom zapalnym! Ja dzięki diecie przeciwzapalnej, suplementom i umiarkowanej aktywności fizycznej w ciągu kilku lat cofnęłam zespół policystycznych jajników i hiperinsulinemię. Nawet nie musiałam brać metforminy.
A co to za omega3? Ja swoje oczywiście trzymam w lodówce, opakowanie to ciemne szkło, ale to tyle jeśli chodzi o przeciwdziałanie utlenianiu. Czytałam o równowadze, która powinna być zachowana między omegami, ale do tej pory starałam się robić to intuicyjnie (typu przewaga orzechów włoskich nad innymi).
 
Masakra 😠😠😠
Heheh czekalam chyba koło roku jak mieszkałam u siebie na Podkarpaciu, później tu w Policach chcialam na nfz to mialam termin prawie rok.. Ok a tydzień przed terminem zadzwonili z poradni, że zlikwidowano poradnie i mam iść do Szczecina. No i tam termin 1,5 roku i wyszła pandemia i coś tam mi przepadło, bo nie moglam iść... Dobrze, że z pracy mialam później ten medicover to jakoś się poratowałam 😁
A to na pierwszą wizytę też czekaliśmy wtedy ok. 1,5 roku, ale tylko dlatego tak krótko, bo się dostaliśmy trochę okrężną drogą, bo babka przyjmowała w ramach dwóch oddziałów i na tamtym drugim znaleźli miejsce szybciej 🙄

Ja mam lux med z pracy, ale i tak koszt badań specjalistycznych które trzeba było zrobić to 🙈🙈🙈 no i oczywiście bez tego co na oddziale miał leżeć 😩
 
Też mi się tak wydaje, że kod "chodzący" oznacza tyle, że możesz iść do apteki, do sklepu po niezbędne produkty... ale przyjemności, rozrywkę, wakacje... To raczej zleci psychiatra, a nie ginekolog. 😁
Dokładnie chodzące to załatwienie najpotrzebniejszych potrzeb:sklep, apteka, lekarz i tak naprawdę tyle. I zwolnienie w ciąży nie jest wydawane na to, ze jest się w ciąży tylko na konkretna chorobę. Ale jak ktoś wyżej napisał w Polsce raczej rzadko kiedy dostosowuje się stanowisko pracy dla kobiety ciężarnej, łatwiej jest wysłać na L4. Gdzieś czytałam, ze najlepiej mieć paragony bo tak na słowo raczej nie wierzą. Z drugiej strony zasięgałam informacji u kobietki która pracowała w ZUS i mówiła, ze raczej te B są nietykalne i z reguły nie kontrolują, ale tego nigdy nie wiadomo, tym bardziej ze często system typuje do kontroli chyba, ze ktoś życzliwy doniesie. Kolejna sprawa, można zmienić adres l4 na np hotel, ale wiąże się to z poinformowaniem pracodawcy i zusu. 🙂
 
Ja we wszystkich ciążach spałam na plecach, ale jak już będziesz miała większy brzusio, to samej będzie Ci niewygodnie spać, będzie ciężej oddychać..
Najlepiej na boczku, ale mi osobiście w pierwszej ciąży, to nie doskwierało, a w drugiej strasznie biodra bolały jak leżałam i nie mógłam sobie miejsca znaleźć, bo bioderka bolały, na plecach się nie dało, bo miałam wrażenie, że się uduszę i pod koniec ciąży, już byłam tak wymęczona tymi nocami, tym kręceniem się, a jak się ułożyłam, to znowu siku się zachciało, jak przysypiałam, to znowu synek się przebudził i coś marudził, no koszmar..
Dzięki kochana :) Jak się w ogóle czujesz, w ciąży i ze styczniowym maluszkiem, ogarniasz to wszystko jakoś?
 
Cudownie!! ❤️ To na USG te 97% też się sprawdziło? A mnie naściemniali, że się nie da :)
wychodzi na to, że ta ginekolog-genetyk miała rację ☺️

trochę śmieszy mnie to, że na początku ciąży przeczytałam o metodzie ramziego - wyszła dziewczynka. Kalendarz chiński - dziewczynka 😂 Wyrostek płciowy z usg sprzed tygodnia - dziewczynka.

Ja jestem pierwsza niewierzaca w dziwne teorie, ale u mnie od poczatku wszystko tak wskazywało 🤣
 
wychodzi na to, że ta ginekolog-genetyk miała rację ☺️

trochę śmieszy mnie to, że na początku ciąży przeczytałam o metodzie ramziego - wyszła dziewczynka. Kalendarz chiński - dziewczynka 😂 Wyrostek płciowy z usg sprzed tygodnia - dziewczynka.

Ja jestem pierwsza niewierzaca w dziwne teorie, ale u mnie od poczatku wszystko tak wskazywało 🤣
gratuluję dziewczynki 🥰

U mnie na prenatalnych we wtorek lekarz powiedział że jemu się wydaje że to raczej dziewczynka , a mnie ciągle się wydaje że będzie chłopak i jakąś mam nadzieję że lekarz się pomylił 🤣 nawet moja gin coś wspominała o chłopaku 🤣
Jestem taka ciekawa 🥰
 
reklama
Do góry