reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wątek główny

reklama
Hej babeczki.

Ależ mnie wysiekło po łepetynie. Normalnie juz nie moge - znowu grad...


Czesc dziewczynki, ja ide dzisiaj do lekarza do którego miałam isc w srode ale nie przyjmował, strasznie sie denerwuje czy wszystko bedzie ok, chyba zwariuje do 15.00:-(

Moni_ka-bedzie wszytko wporządku!!! Pamiętaj o zdjęciach dla nas...:tak:

witam wszystkie przyszłe mamy :)

ja mam termin na 4 lutego :).
Na USG byłam w 8 tygodniu.

Ma-tylda-witaj i spokojnej ciązy zyczę.:-)

"A po trzecie idę do wanny się szuru-buru co by u lekarza wstydu nie było haha:biggrin2:"
Jak mawiał mój znajomy z akademika "Myjcie się dziewczyny bo nie znacie dnia ani godziny" :-D
Oczywiście trzymam kciuki i na pewno wszystko będzie dobrze, bo musi być!!!
Znachorka, Ty jak już bardzo w te sny chcesz wierzyć to ok, tylko przyjmij założenie że śni się coś odwrotnego niż ma się wydarzyć (często się z taką właśnie interpretacją snów spotykałam). Nie ma się co nakręcać, bo to normalne że jak o czymś dużo myślisz to potem masz sny z tym związane. Ja w pierwszej ciąży jak poszłam do szpitala w 6 miesiącu bo się jakieś skurcze pojawiły to też oczywiście miałam sny że dzidziuś się urodził a my nic nie mamy (łóżeczka, wózka, ubranek itd). Oczywiście zaraz po wyjściu ze szpitala zaczęłam męża ciągać po sklepach i zakupy robić a młoda urodziła się tydzień po terminie;)

AniaForever-też miałam taki sen więc szybciutko kompetowaliśmy resztę wyprawki...hehehehe

Znachorka-jak lekarz stwierdził u mnie, że dzidzia nieżyje to śniło mi się, że On się pomylił i dalej jestem w ciąży. Jak byłam w ciąży z Jaśkiem to śniło mi się, że mam 2 dzieci. Starszą dziewczynkę (o ok 5 mcy) i młodego - i dupa blada. Wiedziałam jednocześnie, że to starsze to ta stracona dzidzia, a jednak bardziej się nim zajmowałam niż młodym - jak się domyslasz oba sny były bez sensu...Ale powiem Ci szczerze, że jak snią mi się dzieci to na problemy. W pierwszej ciąży cały czas mi się śniły - myślałam ,że to od tego iż jestem w ciąży(dziecko straciłam). Dlatego i z młodym i teraz bardzo się boję snów o dzieciach - a zawsze coś się dzieje niedobrego w ciągu 2 dni po takim snie. Tak samo dla mnie krew oznacza chorobę w rodzinie, buty podróżi to też się sprawdza... Ale pamietaj iż sny powinno się onterpretować samemu, a nie wg senników bo dla każdego mogą mieć różne znaczenie. NP wg senników dzieci rozesmiane to radość...Najprawdopodobniej snią Ci się poronienia bo się bidulko bardzo przejmujesz. Musisz wyluzować i tyle.

Pozdrawiam wszystkie podwójnie i potrójnie spakowane.;-)
 
Hello Śnieżynki :-D
USG "genetyczne" płodu - są to badania wykonywane w dwóch okresach ciąży między 11 a 13 tygodniem + 6 dni oraz między 18 a 23 tygodniem ciąży. Celem tych badań jest nie tylko wykluczenie wad rozwojowych płodu, ale przede wszystkim określenie tzw. ryzyka wystąpienia wady genetycznej u płodu np. zespołu Downa w oparciu o tzw. ultrasonograficzne markery wad genetycznych.
Zaobserwowano, że wady genetyczne u płodów wiążą się z pewnymi powtarzalnymi, uchwytnymi w badaniu ultrasonograficznym odmiennościami w stosunku do zdrowych płodów. Pierwszym tego typu markerem, dodanym do badań przesiewowych w 1992r. była tzw. przezierność karkowa (nuchal translucency NT). Efekt przezierności karkowej spowodowany jest przejściowym nagromadzeniem się płynu pod skórą szyi płodu, najlepiej obserwowanym w badaniu ultrasonograficznym między 10 a 14 tygodniem ciąży, gdy długość ciemieniowo - siedzeniowa płodu CRL waha się od 45 mm do 84 mm. Nieprawidłowe wartości tego parametru sugerują możliwość wystąpienia wad genetycznych u płodu. Pamiętać jednak należy, że nie ma żadnych ściśle określonych norm dla przezierności karkowej NT, gdyż jest ona uzależniona od wielkości płodu. Dopiero uwzględniając oba parametry tj. wielkość płodu CRL i pomiar przezierności karkowej NT oraz wiek matki można wyliczyć ryzyko wystąpienia wady genetycznej u płodu. Wartość ryzyka zespołu Downa uważa się za podwyższoną, jeżeli wynosi ona powyżej 1/300.

cóż za precyzyjany i rzeczowy opis USG - WIELKI DZIĘKI ! w 13 tyg mam USG więc pewnie wtedy wszystkiego się dowiem :) jeszcze raz dzięki za opis

POMOCY !!! Możecie mnie uznać za wariatke ale muszę się wygadac ...Śniło mi się że poroniłam ... Sen był bardzo wyraźny i realistyczny , nie było w nim typowych dla snow niedomówien i nienormalnych sytuacji ... był taki rzeczywisty ... Może to nie jest normalne ale ja wierze w to ze sny mają znaczenie ... Sprawdziłam w senniku :
jeśli sen nie jest bezpośrednią przestrogą, można w nim upatrywać symptomu niepewności planów albo założenia, że i tak Twoje zamiary spełzną na niczym

utrata dziecka nie narodzonego - nowe przedsięwzięcia, działania

Zastanawia mnie ta pierwsza część ... " jeśli nie jest bezpośrednią przestrogą " ...
Czy dla kobiety w ciąży taki sen moze być czyms innym niż bezpośrednią przestrogą ?:(((

ja ostatni tez mam co noc takie niefajne sny raz mi się śni że urodziłam chore dziecko a następnej nocy krew i poronienie...
nie powiem żebym się nie martwiła ale staram odsuwać od siebie te sny jak najdalej tłumaczę sobie że jak będę o tym myśleć to tak właśnie będzie (samorealizująca się przepowiednia), więc też o tym nie myśl tylko głowa do góry :)

witam wszystkie przyszłe mamy :)

ja mam termin na 4 lutego :).
Na USG byłam w 8 tygodniu.

WItamy witam :)


Dzień dobry Dziewczynki Śnieżynki :-):-)
A po trzecie idę do wanny się szuru-buru co by u lekarza wstydu nie było haha:-):-)

tak tak szuru-buru i do lekarza trzymamy mocno kciuki i czekamy z niecierpliwością na relacje :)

Czesc dziewczynki, ja ide dzisiaj do lekarza do którego miałam isc w srode ale nie przyjmował, strasznie sie denerwuje czy wszystko bedzie ok, chyba zwariuje do 15.00:-(
także trzymamy kciuki i czekamy na relacje :)

a ja dziewczynki znowu siedzę w pracy i znowu zabiegana dopiero teraz znalazłam chwilunię żeby do Was zajrzeć :)

a wicie ża ja już kończę 11 tydzień? :) za 2 tygodnie USG i jak będzie wszystko ok to będziemy mogli pochwalić się rodzinie i znajomym że maleństwo w drodze :) do tej pory prawie nikomu nie mówiliśmy bo po ostatnim poronieniu jakoś tak sie obawialiśmy w sumie tylko moi rodzice wiedzieli ale jak się okazuje to już reszta rodzinki sie zaczyna domyślać np. w ten weekendzik mój braciszek usilnie chciał sie dowiedzieć czemu się z nim piwka nie napiję:-D
 
dziewczyny a jak u Was z ciuchami? bo ja dzisiaj ubierałam spódnicę i stwierdziłam że pewnie ją ostatni raz w tym lecie ubieram :) wagowo przybyłam tylko ok 1kg ale co do rozmiaru to w coraz mniej rzeczy się mieszczę zawsze miałam wszystko dość dopasowane ale teraz juz zauwazam krągłości :) trzeba pomyśleć o kupieni paru luxniejszych rzeczy :)
 
Julisia gdzie zgubiłaś suwaczek ?
Wczoraj mój L powiedział że możemy się zacząć chwalić "dobrą nowiną", ale teraz to już nie chcę... Za dwa czy trzy tygodnie bez mówienia wszyscy będą wiedzieli (TAAAAAKI mam bebech:-()

Daga masz rację z tą interpretacją snów. Moja Mama też zawsze powtarzała że jak jej się śnią buty to zaraz jakiś wyjazd się szykuje, a u mnie się nie sprawdza.

 
A ja właśnie wciągnęłam nektarynkę :-D

Ja też, ale jakoś źle mi po niej było:confused: a uwielbiam nektarynki:confused:

a ja mogłabym dzisiaj jeść majonez łyżką ze słoika :))) ohydne ale właśnie tego mi brakowało :DD

Przepraszam, ale aż mnie zemdliło:confused: a lubię majonez:-)

witam wszystkie przyszłe mamy :)
ja mam termin na 4 lutego :).
Na USG byłam w 8 tygodniu.

Witaj kochana w gronie Śnieżynek i gratuluję zafasolkowania:-) spokojnej ciąży:-) wpisałam Cię na listę:-)

Ja pooglądałam Na Wspólnej i teraz zabieram się za czytanie książki:-)
 
Ech , a propos ciuchów ... Ja już przestawiłam się na spodnie ze ściągaczem . Zrobiłam błąd . Przed wakacjami wyrzuciłam wszystkie za duże ciuchy ... a miesiąc później okazało sie ze jestem w ciązy ...i teraz znów kupuje większe rozmiary . a najlepsze jest to że obwód brzuszka mi sie zwiększa , ale waga nie ! ciągle 66 kg przy wzroście 170 cm.
 
reklama
ja po obiadu w firmowej stołówce ble :dry: ale zagryzłam pysznym jabłuszkiem i brzoskwinką
a teraz wracam do pracy odezwę się później :) miłego dnia dziewczyny :)
 
Do góry