reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Hej dziewczyny.
Roxie bardzo mi przykro [emoji17] przytulam cie mocno.

Mam pytanie do tych doswiadczonych w niedoczynnosci tarczycy - czy to prawda, ze przy podwyzszonym tsh jest duze prawdopodobienstwo pustego jaja plodowego? Ja mam podwyzszone (3.5 dwa tygodnie temu) ale biore leki. Zwiekszylam dawke i za 2 tyg. kontrola. Mam skonczony 7tc i jestem przed pierwszym usg... zaczynam panikowac.
@nafoczka pamietasz jak to bylo u Doris? Na watku o leczeniu wyczytalam, ze miala tsh ponad 3 i brala euthyrox 50, ale nie wiem do ilu je zbila. Ja biore 75 bo 50 na mnie nie dzialalo. T4 mam w gornej granicy, wiec jest ok.

Napisane na SM-G925F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Mumtobe nie stresuj się kochana też miałam coś koło tego w trakcie ciąży i nic złego się nie stało lekarz ustawił leki i potem już było dobrze a ja też panikara i sobie wkrecalam że może coś być nie tak .Nie wiem czy miałam tyle co piszesz dokładnie ale chyba podobnie.
 
MumToBe pierwsze słyszę ze przy niedoczynności istnieje prawdopodobieństwo pustego jaja płodowego.
Moja Endo zawsze mówiła o tym ze albo sie nie zajdzue w ciaze albo o ewentualnym nieutrzymaniu ciąży przy dużym tsh.
Ja miałam w granicach 2. Skoro bierzesz teraz większą dawkę leku to powinno spaść....skontroluj sobie tsh za jakiś czas. A kiedy masz wizytę u endokrynologa?
W ciąży brałam Euthyrox 137.
Teraz biorę 125 bo mam wysokie tsh.
 
MumToBe pierwsze słyszę ze przy niedoczynności istnieje prawdopodobieństwo pustego jaja płodowego.
Moja Endo zawsze mówiła o tym ze albo sie nie zajdzue w ciaze albo o ewentualnym nieutrzymaniu ciąży przy dużym tsh.
Ja miałam w granicach 2. Skoro bierzesz teraz większą dawkę leku to powinno spaść....skontroluj sobie tsh za jakiś czas. A kiedy masz wizytę u endokrynologa?
W ciąży brałam Euthyrox 137.
Teraz biorę 125 bo mam wysokie tsh.
Mieszkam w uk i euthyrox mam od lekarza ogolnego. Dla nich tsh do 4-4.5 jest w normie, nawet w ciazy. Przez 4 tygodnie mam przyjmowac 75 i skontrolowac. Ft4 z 15 uloslo do 17 i lekarka powiedziala, ze czerpie z leku ale tsh ani drgnie. Juz od kilku miesiecy jest mniej wiecej na tym samym poziomie, ale leki biore okolo 3 miesiecy. Zaczynalam od 25. Po pozytywnym tescie zwiekszyla do 75.
Boje sie bo jestem juz po dwoch stratach. Nie badal mnie endokrynolog i nie wiem czy to sa bardzo zle wyniki i czy moge nie utrzymac tej ciazy...

A o tym pustym jaju wyczytalam na watku staraczkowym. Jedna z dziewczyn napisala, ze podwyzszone tsh zwieksza na nie szanse bo zarodek nie rozwinie albo obumrze na bardzo wczesnym etapie.

Wiem, ze panikuje, ale to chyba zrozumiale...


Napisane na SM-G925F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Mumtobe wcale sie nie dziwie ,ze panikujesz,moja przyjaciolka po zrobieniu testu zbadala tarczyce ze wzgeldu na siostre ktora poronila ,a miala kolo 8-9w tym momencie!
Poz zbadaniu okazalo sie ,ze i ona ma wysoko bo 6[emoji33]szybciutko wziela leki ,izaczela ja zbijac i wszytsko jest oki [emoji4]takze u Ciebie tez musi byc[emoji5]
Mocno trzymam kciuki


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Mieszkam w uk i euthyrox mam od lekarza ogolnego. Dla nich tsh do 4-4.5 jest w normie, nawet w ciazy. Przez 4 tygodnie mam przyjmowac 75 i skontrolowac. Ft4 z 15 uloslo do 17 i lekarka powiedziala, ze czerpie z leku ale tsh ani drgnie. Juz od kilku miesiecy jest mniej wiecej na tym samym poziomie, ale leki biore okolo 3 miesiecy. Zaczynalam od 25. Po pozytywnym tescie zwiekszyla do 75.
Boje sie bo jestem juz po dwoch stratach. Nie badal mnie endokrynolog i nie wiem czy to sa bardzo zle wyniki i czy moge nie utrzymac tej ciazy...

A o tym pustym jaju wyczytalam na watku staraczkowym. Jedna z dziewczyn napisala, ze podwyzszone tsh zwieksza na nie szanse bo zarodek nie rozwinie albo obumrze na bardzo wczesnym etapie.

Wiem, ze panikuje, ale to chyba zrozumiale...


Napisane na SM-G925F w aplikacji Forum BabyBoom
Lecę z pomocą :)
 
Roxie123 W zasadzie to w jednym roku byłam 3 razy w ciąży. W pierwszą zaszłam w styczniu (poroniłam w kwietniu), drugą zaszłam w czerwcu (poroniłam w sierpniu) i trzecią zakończoną sukcesem zaszłam w grudniu.

MisiaMonisia współczuje Ci bardzo tej ósemki. Ból straszny.
 
Olasec ból straszny....dziś nie chciałam głośno kichnac....więc poczas cichego kichania "nadmuchaly" mi się lekko policzki.....jesoo myślałam ze umrę :/
Nie mogę jeść tą stroną.....z dnia na dzień boli coraz bardziej.


MumToBe to normalne ze się denerwujesz. W którym tc jesteś?
Dopóki u dzieciątka nie wyksztalci się tarczyca, to hormony pobierane są z naszego organizmu (niestety nie pamiętam w którym tc tarczyca się wyksztalca). Myślę ze przy takiej dawce jaka bierzesz będzie dobrze.
Trzymam kciuki żeby tak było :*
 
MisiaMonisia Znam ten ból, bo mi obie ósemki wyżynały się koło 30-tki. Łykałam przeciwbólowe i płukałam tantum verde. Budziłam się w nocy i spać z bólu nie dawałam rady. Mam na razie tylko dolne i mam nadzieję, że górnym nie przyjdzie do głowy się wybijać.
 
reklama
Olasec ból straszny....dziś nie chciałam głośno kichnac....więc poczas cichego kichania "nadmuchaly" mi się lekko policzki.....jesoo myślałam ze umrę :/
Nie mogę jeść tą stroną.....z dnia na dzień boli coraz bardziej.


MumToBe to normalne ze się denerwujesz. W którym tc jesteś?
Dopóki u dzieciątka nie wyksztalci się tarczyca, to hormony pobierane są z naszego organizmu (niestety nie pamiętam w którym tc tarczyca się wyksztalca). Myślę ze przy takiej dawce jaka bierzesz będzie dobrze.
Trzymam kciuki żeby tak było :*
Zaczelam 8tc. W sobote sie wszystko wyjasni, mam pierwsze usg.

Napisane na SM-G925F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry