reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

🌺 🌼 Wróble świergoczą, że Majowe Kreski dwie ⏸️ szybko zobaczą 🌼 🌺

reklama
@KaMaLi czytalam na forach że często właśnie płyn w zatoce nie po owulacji występuje u kobiet z endomendą. Dobrze że masz lekarza który zwrócił na to uwagę. Jest on w stanie dalej Cię pokierować z diagnostyką w tym kierunku? A poza tym miałaś robioną biopsję endometrium?

Dziewczyny, każdy ból który powtarza się cyklicznie jest podstawą do diagnostyki pod kątem endometriozy. To nie jest taka nasza uroda i okres nie powinien boleć tak że się zwijacie w bólu!
Biopsja endometrium czyściutko, wynik prawidłowy.
Najlepsze jest to, że mnie boli w środku cyklu 😬
To się zdarza tak co drugi cykl. Na razienpowiedzial, ze poobserwujemy. W poniedziałek mam USG kolejne.
Pomimo dobrego wyniku biopsji nadal można mówić o endometriozie?
Czy mogą być to jakieś stany zapalne jelita? Bo tego też nie wykluczam.
 
Dziewczyny, wbiłam właśnie na wynajęte mieszkanko w Katowicach - jutro badania. Mam balkon, z którego bez problemu można przeskoczyć na dach budynku. Latem nic tylko wyciągnąć kocyk i patrzeć w niebo. 😍 To mieszkanie jest takie ładne, że chciałabym mieć niektóre rzeczy w domu takie. 😆
 

Załączniki

  • 20240512_153827.jpg
    20240512_153827.jpg
    1,2 MB · Wyświetleń: 152
Ostatnia edycja:
Dziewczyny, wbiłam właśnie na wynajęte mieszkanko w Katowicach - jutro badania. Mam balkon, z którego bez problemu można przeskoczyć na dach budynku. Latem nic tylko wyciągnąć kocyk i patrzeć w niego. 😍 To mieszkanie jest takie ładne, że chciałabym mieć niektóre rzeczy w domu takie. 😆
Wow, łatwy ten dostęp na dach 😃 super że kwatera Ci się podoba😊
O której badania, jak długo zostajecie?🙂
 
Biopsja endometrium czyściutko, wynik prawidłowy.
Najlepsze jest to, że mnie boli w środku cyklu 😬
To się zdarza tak co drugi cykl. Na razienpowiedzial, ze poobserwujemy. W poniedziałek mam USG kolejne.
Pomimo dobrego wyniku biopsji nadal można mówić o endometriozie?
Czy mogą być to jakieś stany zapalne jelita? Bo tego też nie wykluczam.
A biopsję miałaś pobieraną w czasie histeroskopi czy jako sama biopsja tylko? Nie trzeba mieć stanu zapalnego endometrium w macicy żeby mieć endometriozę w organizmie. Albo też biopsja mogła zostać pobrana ze „zdrowego” odcinka. Endometrioza może naciekać jaknajbardziej na jelita, więzadła krzyżowo-maciczne, pęcherz, otrzewną itp. I powodować lub nasilać problemy jelitowe/sibo, więc bardzo polecana jest dieta przeciwzapalna przy endometriozie. Dodaj się do grup o endometriozie na facebooku, dziewczyny dzielą się swoimi objawami, diagnozami i leczeniem. Może te informacje pomogą Ci podjąć decyzję czy jest sens sprawdzać swoje objawy pod tym kątem.
 
A biopsję miałaś pobieraną w czasie histeroskopi czy jako sama biopsja tylko? Nie trzeba mieć stanu zapalnego endometrium w macicy żeby mieć endometriozę w organizmie. Albo też biopsja mogła zostać pobrana ze „zdrowego” odcinka. Endometrioza może naciekać jaknajbardziej na jelita, więzadła krzyżowo-maciczne, pęcherz, otrzewną itp. I powodować lub nasilać problemy jelitowe/sibo, więc bardzo polecana jest dieta przeciwzapalna przy endometriozie. Dodaj się do grup o endometriozie na facebooku, dziewczyny dzielą się swoimi objawami, diagnozami i leczeniem. Może te informacje pomogą Ci podjąć decyzję czy jest sens sprawdzać swoje objawy pod tym kątem.
Sama biopsję. Dzięki ❤️
Dodam się i poczytam, dzięki za pomysł! 🌷
 
A biopsję miałaś pobieraną w czasie histeroskopi czy jako sama biopsja tylko? Nie trzeba mieć stanu zapalnego endometrium w macicy żeby mieć endometriozę w organizmie. Albo też biopsja mogła zostać pobrana ze „zdrowego” odcinka. Endometrioza może naciekać jaknajbardziej na jelita, więzadła krzyżowo-maciczne, pęcherz, otrzewną itp. I powodować lub nasilać problemy jelitowe/sibo, więc bardzo polecana jest dieta przeciwzapalna przy endometriozie. Dodaj się do grup o endometriozie na facebooku, dziewczyny dzielą się swoimi objawami, diagnozami i leczeniem. Może te informacje pomogą Ci podjąć decyzję czy jest sens sprawdzać swoje objawy pod tym kątem.
Ja jestem tego przykładem , bo u mnie biopsja jest czysta, a ogniska endometriozy mam na przedniej ścianie macicy. Zresztą biopsja jest jednak pobierana z wnętrza macicy, a endometrioza najczęściej występuje poza nią.
 
reklama
Do góry