reklama

3 latka,a przedszkole....

Ewelka20

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Hey mamuśki.Zwracam się do was z takim pytaniem:
Moja córka ma dokładnie 2 lata i 5 mies.Dostała się do przedszkola i od września będzie uczęszczać,ale zastanawia mnie jedno.Moja córka pieluchę ma jedynie na noc,na spacery czy po domu jej nie nosi,ale nie potrafi jeszcze sama wycierać pupy...Nie będą mi robić problemu w przedszkolu?Macie może jakieś swoje doświadczenie?

reklama

kasia-matiy

Miasto
Trzebnica, Poland
Rozwiązania
0
mój syn ma 3,5 roku i też jeszcze nie wyciera sobie sam pupci ... wg mnie jest jeszcze za wcześnie, ale mówiąc szczerze to sama chętnie się dowiem jak to jest ...

Anula1989

Rozwiązania
0
Moj synek idzie od wrzesnia do przedszkola wiec wiem tylko w teorii jak to ma wygladac, na dniach otwartych panie mowily ze pomagaja wycierac pupe, pomagaja dzieciom sie przebierac, jesli jakies dziecko na drzemke potrzebuje pampersa tez zakladaja, pomagaja z jedzeniem jesli jest taka potrzeba, jak bedzie w praktyce dowiem sie niedlugo;-)

Juhasek87

Miasto
Stargard Szczeciński
Rozwiązania
0
Ja pracuje w przedszkolu właśnie z 3latkami, u mnie nie jest problemem pampers czy wcieranie pupy. Wiadmo, że dzieci jeszcze nie potrafią więc panie muszą pomóc. W przebieraniu też oczywiście się pomaga ale staram się aby uczyć dziecko samodzielności:-)

Blubalon_pl

Zaangażowana w BB
Rozwiązania
0
Bo tak na dobrą sprawę to nie powinien być żaden problem- kwestia raz ze chęci,da dwa opieki nad dzieckiem i właśnie od tego należy tutaj zacząć. W końcu nie na darmo jest to przedszkole. Dla pocieszenia dodam,ze syn mojej koleżanki poszedł w wieku 2 lat...

Rozwiązania
0
Takim maluszkom Pani wyciera pupę w przedszkolu,myje buzię, przebiera w razie "nieszczęścia". Natomiast nie ma mozliwość,żeby zmieniała dziecku pieluchę-dzieciaczki do przedszkola musza przyjść samodzielne. Mój dwulatek sam juz ogarniał nocnikowe sprawy, więc jest to możliwe przy pewnej konsekwencji.
Dziewczyny-uważajcie na przedszkole Montessori przy Metro Politechnika- wczoraj paniusia w ogródku wygodnie siedząc na krzesłku pokrzykiwała na dzieci. Nózki na małym plastikowym krzesełku,żeby nie popuchły w tym upale... Czy to jest kreatywność?odpowiedzialna opieka, wspieranie rozwoju dzieci-cała polityka Montessori czy zwyczajnie leniwa opiekunka? WrrrZobacz załącznik 634785

Dorota243jr

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
moja córcia ma ponad 3 latka i również sama tego nie robi. W przedszkolu pomagają jej zawsze panie. Pomagają też karmić, ubierać się także niczym się nie przejmuj.

matyldda

Aktywna w BB
Rozwiązania
0
Dokładnie, przedszkolanki w tym pomagają, świadomi są przecież, że w takim wieku dzieciaki nie są samodzielne

Lidibrii_pl

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Niecałe 2,5 roku to bardzo wcześnie na przedszkole i na pewno Panie muszą się zaopiekować takim dzieckiem czy to jeżeli chodzi o pomoc przy jedzeniu czy wycieranie pupy,nie wyobrażam sobie aby tutaj było inaczej.

reklama
Rozwiązania
0
Zgadzam się, to jeszcze maluszek więc będzie na początku ciężko dla wszystkich...