reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

3 latka,a przedszkole....

Ewelka20

Fanka BB :)
Dołączył(a)
2 Październik 2013
Postów
248
Hey mamuśki.Zwracam się do was z takim pytaniem:
Moja córka ma dokładnie 2 lata i 5 mies.Dostała się do przedszkola i od września będzie uczęszczać,ale zastanawia mnie jedno.Moja córka pieluchę ma jedynie na noc,na spacery czy po domu jej nie nosi,ale nie potrafi jeszcze sama wycierać pupy...Nie będą mi robić problemu w przedszkolu?Macie może jakieś swoje doświadczenie?
 
reklama
mój syn ma 3,5 roku i też jeszcze nie wyciera sobie sam pupci ... wg mnie jest jeszcze za wcześnie, ale mówiąc szczerze to sama chętnie się dowiem jak to jest ...
 
Moj synek idzie od wrzesnia do przedszkola wiec wiem tylko w teorii jak to ma wygladac, na dniach otwartych panie mowily ze pomagaja wycierac pupe, pomagaja dzieciom sie przebierac, jesli jakies dziecko na drzemke potrzebuje pampersa tez zakladaja, pomagaja z jedzeniem jesli jest taka potrzeba, jak bedzie w praktyce dowiem sie niedlugo;-)
 
Ja pracuje w przedszkolu właśnie z 3latkami, u mnie nie jest problemem pampers czy wcieranie pupy. Wiadmo, że dzieci jeszcze nie potrafią więc panie muszą pomóc. W przebieraniu też oczywiście się pomaga ale staram się aby uczyć dziecko samodzielności:-)
 
Bo tak na dobrą sprawę to nie powinien być żaden problem- kwestia raz ze chęci,da dwa opieki nad dzieckiem i właśnie od tego należy tutaj zacząć. W końcu nie na darmo jest to przedszkole. Dla pocieszenia dodam,ze syn mojej koleżanki poszedł w wieku 2 lat...
 
Takim maluszkom Pani wyciera pupę w przedszkolu,myje buzię, przebiera w razie "nieszczęścia". Natomiast nie ma mozliwość,żeby zmieniała dziecku pieluchę-dzieciaczki do przedszkola musza przyjść samodzielne. Mój dwulatek sam juz ogarniał nocnikowe sprawy, więc jest to możliwe przy pewnej konsekwencji.
Dziewczyny-uważajcie na przedszkole Montessori przy Metro Politechnika- wczoraj paniusia w ogródku wygodnie siedząc na krzesłku pokrzykiwała na dzieci. Nózki na małym plastikowym krzesełku,żeby nie popuchły w tym upale... Czy to jest kreatywność?odpowiedzialna opieka, wspieranie rozwoju dzieci-cała polityka Montessori czy zwyczajnie leniwa opiekunka? WrrrZobacz załącznik 634785
 
moja córcia ma ponad 3 latka i również sama tego nie robi. W przedszkolu pomagają jej zawsze panie. Pomagają też karmić, ubierać się także niczym się nie przejmuj.
 
Dokładnie, przedszkolanki w tym pomagają, świadomi są przecież, że w takim wieku dzieciaki nie są samodzielne
 
Niecałe 2,5 roku to bardzo wcześnie na przedszkole i na pewno Panie muszą się zaopiekować takim dzieckiem czy to jeżeli chodzi o pomoc przy jedzeniu czy wycieranie pupy,nie wyobrażam sobie aby tutaj było inaczej.
 
reklama
Do góry