reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

4 latek przyklejony do nogi. Pomocy !

Dziewczyny trochę was nie rozumiem. Pewnie jak ktoś nie ma takiego problemu z dzieckiem, to trudno wykazać się zrozumieniem. Ale litości czy zaraz większość musi się bawić w matkę polkę potępiającą, że ktoś czasem potrzebuje 5 minut bez dziecka, żeby coś spokojnie zrobić. Nic tylko kamienie rozdać ;)
 
reklama
Ja mam tylko czas, zeby wypić kawę;) a tak to jest tak:
- robię kawę, syn słyszy czajnik biegnie i krzyczy mama niu niu niu ja.
-myje naczynia, syn biegnie mama niu niu niu ja
-włączam pranie,syn biegnie mama niu niu niu ja
wyciągam odkurzacz słyszę ja
-wezmę tel do ręki, zaczynam rozmowę z matką swoją syn podbiega zabiera tel i gada baba ja ja i opowiada po swojemu co robi:)
I tak długo wymieniać :D
No cóż trzeba to przetrwać i jeszcze więcej przede mną :oo:
 
Ja tylko na pocieszenie powiem, że moja jeszcze nie ma 7 lat a teraz to ja mówię Marianna przyjdź wreszcie do mnie na chwilę☺ a tak to była ze mną ciągle☺ zawsze musiała się bawić tam gdzie ja byłam.☺
 
Moja corka, 6 lat, bardzo ladnie umie sie sama bawic...ale zazwyczaj tam, gdzie my jestesmy, tzn. w calym domu, a nie w swoim pokoju :D. Wlasnie zrobilismy jej tam remont- wszystko, jak chciala , z "centrum kreatywnym" , domkiem dla lalek itd. . Pokoj nadal sluzy tylko do spania, chyba, ze przyjda jakies kolezanki czy koledzy. A tak to caly dom to jej "plac zabaw" , Barbie i inne princessy okupuja kazdy kat :D . To nastolatki tak maja, ze zamykaja sie w swoim pokoju. Takie male dzieci chca caly czas byc z nami. . Cieszmy sie tym :).
Matkadesperatka - zapraszaj kolegow z przedszkola Tymka, moze to da Ci chwile dla siebie . I pozwol dziecku zniesc troche zabawek do salonu np., by tam, majac Cie "na oku" , mogl np sobie budowac z klockow, robic tor dla samochodow czy ukladac puzzle. Nie odsylaj go wiecznie do jego pokoju, bo on traktuje to jako kare i pokoj zacznie mu sie zle kojarzyc.
 
Generalnie moim zdaniem to dobry pomysł, zajęcia grupowe pomagają tak samo dzieciom jak i dorosłym, tylko wiadomo, ze wtedy problemy sa inne :p Także rytmika dla szkraba to fajne wyjscie z sytuacji, odwracamy jego uwage od nas zabawa i muzyką :)
 
Do góry