reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

8 miesięcy, budzi się raz w nocy

Dokladnie tak jak powiedzialyscie- kazde dziecko jest inne:)

Moja Olka ma prawie 10 miesiecy je po kapieli czyli okolo 19-20, pozniej daje jej jesc jk sama sie klade czyli ok 23. mala spi, przebudza sie tylko na piciu i od razu zasypia. budzi sie na jedzenie ok 7 i potrafi pospac do 9.
 
reklama
moj ma 2 lata i tez nie przespał nocy budzi c sie kilkakrotnie na cyca -zastapienie wodą konczy sie rykiem na cały blok

cora robiła to sama .. pierwsza noc przespała po odstawieniu jak miała 2,5 roku
 
moj spi od 6 miessiaca nie budzac sie w nocy na jedzonko,w naszym przypadku odkad wprowadzilismy kache na noc to jakos spi lepiej:)no czasem sie obudzi raz,dwa na smoka bo nie moze znalezc:)
 
też słyszałam, że dzieci ze smoczkiem śpią dłużej
moja mała nie używa smoczka wcale, więc nie sądzę, że dawanie go w nocy miało by sens
 
Nie mam większego problemu z tym, że moja Maya budzi się raz w nocy między 12, a 1, dostaje całą butlę i dalej śpi tak do 6-7.
Sadzę jednak, że jest już na tyle duża, aby przesypiać całą noc. Cóż zrobić głód, to głód :)
Chciałam się Was spytać jak wasze dzieciaczki śpią, a może macie jakieś pomysły co do tej pobudki mojego żarłoczka :)

zazdroszxze moja 2,3 razy się potrafi obudzic wwr
 
Wiecie co?
dzisiaj obudziła się dwa razy o 22 i o 3
chyba jak na złość, że napisałam o jej spaniu na forum :D
a tak na poważnie, to nie chciała za dużo zjeść wieczorem i tak tylko z pół pełnym brzuszkiem poszła spać
więc myślę, że to był powód...
 
mój strszy syn przesypiał cale noce od 3-4 miesiąca - ale był na butli! Nie wymagajcie przespania nocki kiedy dziecko jest na cycu :-) Młodszy na piersi byl pol roku i pobudki byly 2 lub 3 razy w nocy, kiedy przeszedl na butle poczatkowo bylo tak samo, dopiero jak skonczyl 9 miesiecy, czyli calkiem niedawno zaczal przesypiac cale noce, nie znaczy jednak, ze nie zdzylo mu sie zrobic czasem w nocy "malej impezki" :)

Pozdrawiam
 
...nie wiem czy to normalne ale ja moja mała musialam budzic do nocnego karmienia malo tego i w dzien rowniez poniewaz potrafila spac od butli do butli...Jak skonczyla 1,5 miesiaca przestalam ja wybudzac w nocy i od tamtej pory przesypia cale nocki;-)...kąpie ja około 19 cala kosmetyka a po niej mleczko i nynusiamy-przesypiamy do 6-7:tak:
...ale mam do Was pytanie otoz czy Wasze szkraby tez sie wierca,popiskuja podczas snu???...to wszystko na spiaco nie wybudza sie ale i tak przez to wstaje do malej sprawdzac co sie dzieje:szok:
 
reklama
Myślę że to normalne, że dzieciaczki popiskują wiercą się przez sen i wcale się przez to nie wybudzają. Moja Maja czasem nawet popłakuje przez sen, biegnę do niej sprawdzić co się dzieje a tu sobie dalej smacznie śpi. Myślę że to ma związek z tym że dzieciaczki zaczynają już przezywać emocje i zdarzenia które działy się w ciągu dnia i niestety odreagowują to podczas nocy.
 
Do góry