reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

9- latek??

Dołączył(a)
24 Sierpień 2007
Postów
1
od wrzesnia bede sie opiekowala 9 letnim chlopcem, niestyty nigdy z chlopcem w tym wieku nie mialam doczynienia.:baffled:jakie zabawy dla niego? jakie w ogole sa dzieciaki w wieku 9 lat??
 
reklama
To trudny okres ponieważ dzieci juz nie bawia sie zabawkami natomiast jeszcze nie interesują sie tym czym nastolatki- muzyką, sportem, filmem. To okres przejściowy między dzieciństwem a dojrzewaniem. Moja 9 letnia córka lubi czytać książki, internet, łatwe krzyżówki, filmy dla młodzieży.
 
Tak to sä lata szukania hobby,möj syn ma9lat,tez interesowal sie pilkä ,lecz krutko,lubi grac na PS2 wyscigi samochodowe,chwilami wspomina o dziewczynach....teraz jest rower.no ale najwazniejsze to rozmawiac z nim o tym co akurat go interesuje,moozna sie wiele dowiedziec.;-)
 
Mój syn ma 8 lat, ale interesuje się i muzyką i sportem (piłka nożna). Ale domyślam się, że to trochę dlatego, że bardzo polubili się z moim partnerem. T. mu imponuje i Adaś stara się go naśladować. Ale to dobrze. Bardzo rozwijają mu się zainteresowania.
 
Ja zajmuję się dzieciakami w tym wieku w weekendy. Bardzo lubią czytać encyklopiedię dla dzieci i robić łatwe doświadczenia fizyczne np. prąd z cytryny itp. Lubią jeździć na rowerach. Baaardzo lubią ze mną gotować, robić ciasto, ciasteczka, chodzić do kina i no i oczywiście dvd wieczorkiem czasem robimy sobie popcorn, albo koktajl bananowy, siadamy na łóżku i oglądamy "Opowieści z Narnii" "Harrego Pottera" czy co tam akurat jest na czasie. "moje" dzieciaki potrzebują, żeby czymś ich zainteresować, bo niestety sami nie przejawiają inicjatywy, ale wystarczy wkręcić ich w robienie piłeczek z kasztanów i jóż ma się ich z głowy na jakiś czas ;-):tak:
 
Do góry