reklama

Alimenty a ograniczenie praw ojca

Temat na forum 'Archiwum Samodzielnych rodziców' rozpoczęty przez magdalena83, 7 Styczeń 2009.

1. magdalena83

magdalena83 Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witam
    Za niedługo będe musiała napisac pozew o alimenty i ustalenie ojcostwa.Problem w tym,że obliczyłam,iż na dziecko potrzebuje misięcznie ok 800zł i taka kwote tez wpiszę w pozwie jednak czy tyle dostane nie wiem?Przeczytałam gdzieś,że pieniądze na dziecko liczyne sa po połowie czyli mam rozumiem że dostane tylko 400 zł?

2. BASIA.J

BASIA.J Fan(ka)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    zgadza się
    po połowie
    zaplanuj wydatki jeszcze raz ;-)

3. reklama
  4. minka_12

minka_12 Majowe mamy'08 Mama i Macocha ;-)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    pamiętaj jednak że nie wpisuje się kwote roszczenia miesięczna a roczną np. jeżeli wyliczysz sobie koszty 800zl możesz zarządać 400 zł a w pozwie wpisujesz 4800zl czyli kwotę za cały rok ;-)

5. BASIA.J

BASIA.J Fan(ka)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    ja pisałam miesięczną kwotę :confused:

6. minka_12

minka_12 Majowe mamy'08 Mama i Macocha ;-)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    hmm ja nie wiem mnie moja adwokat uczulała, ale może to dlatego, że alimenty miałam zasądzane osobno nie przy rozwodzie

7. magdalena83

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Wpisze miesieczna kwote.Tylko dlaczego po połowie skoro ojciec dziecka mieszka ponad 600km od nas i wogóle sie nie interesuje.Juz sama nie wiem:-(

8. BASIA.J

BASIA.J Fan(ka)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    bo to nie tylko jego dziecko :happy:
    prawo tak stanowi , koszty utrzymania dziecka ponoszą obydwoje rodzice po równo

9. magdalena83

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    czyli w pozwie mam napisac kwote jaka ogólnie wyjdzie mi po policzeniu ile potrzebuje na dziecku czy połowe tej kwoty?

10. reklama
  11. AdiLea

AdiLea Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Wpisuje sie kwote za cały rok. Zawsze lepiej jest podeprzeć się rachunkami, wiec jak cos kupujesz to nie wyrzucaj.

12. BASIA.J

BASIA.J Fan(ka)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    wpisujesz kwotę jaką chcesz aby Ci on płacił na dziecko
    on się może na nie nie zgodzić i wtedy będziesz musiała powiedzieć dlatego tyle chcesz
    a sąd zadecyduje ile dostaniesz

możesz napisać i 1000 jesli on się zgodzi to i taka kwotę dostaniesz

Poleć forum