reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Raczej dziś nie, bo w środę w południe miałam amnio robione. A jak dokładnie brzmiała rozmowa? Jak Ci to przekazali??

I jakie miałaś ryzyko i gdzie robiłaś amnio bo nie umiem znalezc
Lekarz zapytał o mój kod pocztowy żeby potwierdzić że ja to ja , później po prostu powiedział że karoityp prawidłowy, że nie wykryto trisomii . Później zapytał czy chce znać płeć , to powiedziałam że tak i przekazał że syn :) I mówił że już mogę być spokojna żeby się nie stresować . I tyle nie przedłużał zbytnio, a to dobrze :)

Szczerze nawet nie wiem jak było ryzyko bo wyniki pappy były już po amnio to nawet nie chciałam się nimi dodatkowo denerwować. Ja miałam bardzo zwiększona przyzierność 5 mm przy crl 71 mm. To nawet bez pappy kazali się zapisywać na badanie . A amnio miałam robione w Mieroszowie , tam mnie pokierował mój gin prowadzący . Wcześniej mieli siedzibę we Wrocławiu a teraz tutaj robią amnio na NFZ .
 
reklama
Chciałam podzielić się swoją historią i podtrzymać na duchu wszystkie dziewczyny, które czekają na wynik. Tylko my, które przez to przechodziłyśmy, albo przechodzimy jesteśmy w stanie siebie zrozumieć...Mam 36 lat i z automatu wysłano mnie na testy Papa. USG prawidłowe, a biochemia zła...ryzyko 1:224. Wiem, że to nie był taki tragiczny wynik, ale w tamtym momencie świat jakby runął. Testy robiłam na Waryńskiego w Wawie Multimed. Oburzający był fakt, że przekazano wyniki bez jakiegokolwiek komentarza ze strony lekarza, czy konsultacji u genetyka Pani na recepcji je wręczyła i tyle. Dopiero w domu poczytaliśmy, że to w zasadzie statystyka i nie chciałam zdecydować się na amniopunkcję. W zasadzie przekonała nas do tego lekarz prowadzący.Amniopunkcja przebiegła bezboleśnie i szybko (dr Roszkowski na szpitalu Orłowskiego), najgorsze było czekanie. Podczas badania usg wspomniał o sercu, że może jest dziura...ale za wcześnie by to stwierdzić. Doszło więc kolejne zmartwienie...Polecam Fisha, zdecydowanie szybciej. Wynik prawidłowy, dziewczynka:) Radość przeogromna!!! Pozostało jeszcze obserwować serduszko, mam nadzieję, że będzie wszystko ok. Gdybym jeszcze raz zaszła w ciąże na pewno nie zdecydowałabym się na testy papa. To niby tylko statystyka, ale ja miałam wyjęty spory okres z życiorysu, zamiast cieszyć się stanem błogosławionym. Bardzo pomogła mi modlitwa, polecam nowenne pompejańską (jest aplikacja, która ułatwia odmawianie). Spore poświęcenie, ale w modlitwie naprawdę znalazłam ukojenie. Łączę się z Wami wszystkimi myślami. Trzymajmy się dzielnie:)
Witaj :)
Gratuluję zdrowej córeczki oby z serduszkiem było wszystko dobrze :)
W którym jesteś teraz tygodniu ?
 
Witam pisalam tu zaledwie kilka dni temu.
Jestem po zabiegu aborcji moje dziecko było chore.
Amniopunkcję dała 100% pewności.
Konsultowaliśmy się jeszcze z innym lekarzem niestety potwierdził.
Wiem co czujesz.. Przeszłam przez to samo w czerwcu zeszłego roku...

p19u3e3k1b8icuf5.png


27.06.17 Anastazja [*]
Z miłości Nam dana - nigdy niezapomniana <3
 
Dziękuję ;)
Już jestem zapisana na usg połówkowe do specjalisty od usg prenatalnego.
Mam nadzieję że serduszko i cała resza
będzie w porządku .
A Ty kiedy będziesz sprawdzała serduszko ??
Mam się zgłosić za 6 tygodni. Jednak umówiłam się już po świętach prywatnie do lekarza, genetyka że szpitsla św. Zofii i chyba będę chciała żeby do końca poprowadziła mojæ ciążę.
 
A ja dziewczyny umówiłam się na poniedziałek do innego ginekologa na konsultację. Naprawdę jestem coraz dalej od myśli od amniopunkcji..


hchy9n73v9t77mk2.png
 
reklama
A ja dziewczyny umówiłam się na poniedziałek do innego ginekologa na konsultację. Naprawdę jestem coraz dalej od myśli od amniopunkcji..


hchy9n73v9t77mk2.png
Ja przed amnipunkcją byłam u 3 różnych lekarzy żeby potwierdzić jej konieczność więc myślę że to dobry pomysł :) Może akurat inaczej spojrzy na Twoją sprawę .
Daj znać po wizycie co tam się dowiedziałaś nowego .
 
Do góry