reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

[QUOTE="Smile4u, post: 17552980,
@EvelinaQ fish daje tylko cząstkowe wyniki, wyniki z amnio i tak dostaniesz po 3-4 tygodniach. Ale po wynikach FISHa będziesz już wiedzieć czy jest ok czy nie ok... ale na pewno będzie dobrze !

A jeśli np zależy mi tylko na sprawdzeniu trisomii 21, to czy z fisha te wyniki są mniej wiarygodne, czy to to samo, co z klasycznej hodowli? Przepraszam za takie glupie pytania, ale już sama nie wiem, Jak to wszystko rozumieć.

Ja czytałam póki co tylko o jednym przypadku, kiedy FISH wyszedl falszywie wskazujący na trisomie21. Dlatego myślę, ze po wyniku FISHa mimo wszystko można odetchnąć z ulga i czekać na wynik klasycznej hodowli. Tym bardziej, ze ta może trwać długo, a to tylko potęguje stres. U nas było podwyższone ryzyko zd właśnie i FISHa nie żałuję.
 
reklama
Dziewczyny po jakim czasie mogę być spokojna że nic złego się nie stanie? Chyba zaczynam wariowac, za dużo czytam. Nigdzie nie mogę znaleźć tej informacji.
 
Dziewczyny po jakim czasie mogę być spokojna że nic złego się nie stanie? Chyba zaczynam wariowac, za dużo czytam. Nigdzie nie mogę znaleźć tej informacji.

Mamaginekolog pisze:
„Uważa się, że jeżeli nie dojdzie do infekcji (gorączki) lub krwawienia z dróg rodnych, czy bolesnych skurczy w przeciągu tygodnia to można być spokojnym”.
 
zeby uniknac infekcji ja dostalam antybiotyk specjalny ... mysle , ze najgorsze moze sie zdazyc w ciagu najblizszych godzin potem coraz spokojniej .
 
Myślę aby zrobić badania w poniedziałek: morfologie, CRP i badanie moczu. Jak wyjdzie ok to powinno być ok? Ogólnie i tak jestem na antybiotyku bo miałam zapalenie oskrzeli, ale od poniedziałku już było super zero objawów. Biorę revomycyne. Jak sądzicie ten antybiotyk też w jakimś stopniu mnie chronił?
 
Gdzieś czytałam, że za powikłania późne uważane są takie do 3 tyg. po amnio. To była jakaś praca naukowa.

Rovamycyna, bleee.. Pół poprzedniej ciąży brałam na toksoplazmoze
 
Brałam Amotaks przez 10 dni ( zapalenie oskrzeli, zapalenie zatok i krtani) i nie wyleczył mi do końca zapalenia oskrzeli i dlatego dostałam revomycyne
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry