reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

A na jakiej podstawie wada serca ? To był lekarz czy wróżbita maciej ?
Przeciez na prenatalnych bada żyły komory itp. Mam nawet focie jak krew serduszko pompuje i takie kolorki pokazane.
Dzięki :)
Genetyk w sumie powiedział że jak nie zd to wada serca... Więc trochę mi skrzydła podcial.
Nifty Cię uspokoiło?
Czy robiłaś też amniopunkcje? Czytałam prawie cały wątek od końca ale niestety nie pamiętam.
 
reklama
To jak przy 66mm miałaś takie samo to znaczy ze pierwszy lekarz debil.
2.4 jest normą przy obu wielkosciach dzidzi. A jak dzidzi mialo cm wiecej i taka sama przeziernosc to z tym doktorkiem uwa cos nie tak było.
Straszą debile nic więcej.
Jakie mialas ryzyka przed usg, po usg i po pappie
Przy 56mm i przy 66mm też.
Miałam robione 2 usg w odstępie 4 dni
 
To jak przy 66mm miałaś takie samo to znaczy ze pierwszy lekarz debil.
2.4 jest normą przy obu wielkosciach dzidzi. A jak dzidzi mialo cm wiecej i taka sama przeziernosc to z tym doktorkiem uwa cos nie tak było.
Straszą debile nic więcej.
Jakie mialas ryzyka przed usg, po usg i po pappie
Po samym usg nie mam przedstawionego ryzyka. Mam dwa: podstawowe i skorygowane.
Podstawowe chyba z samego wieku i to było 1:204 (mam 36lat), skorygowane 1:22.

A genetyk tak powiedział, że wysokie nt zazwyczaj oznacza albo aberracje albo wadę serca.

Ten drugi lekarz robiący usg po prostu powiedział że jest w górnej granicy normy i zaleca zrobić pappe żeby rozwiać watpliwosci. Pappy skorelowanego z tym drugim usg jeszcze nie mam. Czekam na wynik. Ciekawa jestem jaka biochemia, i jakie ryzyko wyjdzie.
Przepływu przez zastawke trójdzielna na wyniku nie widzę. Widzę DV fala a (+)[norma] ale nie wiem czy to to samo.

Staram się mieć wiarę i żyć normalnie, ale nie jest łatwo. Bardzo pomaga mi mój 2,5 letni syn. Pozwala zapomnieć. Praca z resztą też.
 
Serip pizgłabym tego pierwszego kokowała za stresowanie tak że z kapci by wypadł. Qutafon yebnięty. Nic wiecej.
Zrob sobie niftypro jak masz taką możliwosc. Pappa tez jest glupia bo to tylko statystyka. Ja po niej mialam chyba 1:3333 ale i tak przerażałyby mnie te liczby gdyby nie wynik dna w łapce.
Ja sie kilka mcy przygotowywałam do ciazy i badan. Naczytałam sie w huk. Większość dziewczyn po zlych wynikach wysylane byly na stresujaca aminopunkcje- a dzidzia zdrowa.
Jak nie obawiasz sie amino to zrob. Jak masz luzne 2400 to nifty.
Po samym usg nie mam przedstawionego ryzyka. Mam dwa: podstawowe i skorygowane.
Podstawowe chyba z samego wieku i to było 1:204 (mam 36lat), skorygowane 1:22.

A genetyk tak powiedział, że wysokie nt zazwyczaj oznacza albo aberracje albo wadę serca.

Ten drugi lekarz robiący usg po prostu powiedział że jest w górnej granicy normy i zaleca zrobić pappe żeby rozwiać watpliwosci. Pappy skorelowanego z tym drugim usg jeszcze nie mam. Czekam na wynik. Ciekawa jestem jaka biochemia, i jakie ryzyko wyjdzie.
Przepływu przez zastawke trójdzielna na wyniku nie widzę. Widzę DV fala a (+)[norma] ale nie wiem czy to to samo.

Staram się mieć wiarę i żyć normalnie, ale nie jest łatwo. Bardzo pomaga mi mój 2,5 letni syn. Pozwala zapomnieć. Praca z resztą też.
 
Serip pizgłabym tego pierwszego kokowała za stresowanie tak że z kapci by wypadł. Qutafon yebnięty. Nic wiecej.
Zrob sobie niftypro jak masz taką możliwosc. Pappa tez jest glupia bo to tylko statystyka. Ja po niej mialam chyba 1:3333 ale i tak przerażałyby mnie te liczby gdyby nie wynik dna w łapce.
Ja sie kilka mcy przygotowywałam do ciazy i badan. Naczytałam sie w huk. Większość dziewczyn po zlych wynikach wysylane byly na stresujaca aminopunkcje- a dzidzia zdrowa.
Jak nie obawiasz sie amino to zrob. Jak masz luzne 2400 to nifty.
Zrobiłam nipt. Bo był to najszybszy sposób żeby wiedzieć. Kota bym dostała czekając na amniopunkcje a potem na jej wyniki.
 
Druga pappa też wyszła do dupy.
Biochemia gorsza od pierwszej:
Wolne beta hcg 2,805
Pappa 0.611
Ryzyko 1:26
Dlaczego do cholerny ta biochemia gorsza?
Bo krótszy czas od wzięcia eutyroxu? To pobieranie krwi było o 12. Tamto po 16...
Tak bardzo bym chciała żeby to moje maleństwo było zdrowe...
 
Witam wszystkich na forum mam 36 lat moje wyniki to NT 2. 11 przeplyw na zastawce trojdzielnej nieprawidliwy fala wsteczna, bhcg 1.289 mom, pappa 0.402. Mom ryzyko trisomi 21 podstawowe 1:188 a skorygowane 1:4, jestem po amniopunkcji czekam na wyniki czy mial ktos podobne wynimi a skonczylo sie dobrze jestem zalamana w tamtym roku ciaza pozamaciczna a teraz nastepny koszmar w dodatku zla cytologia, kolposkopia i zmiany na szyjce macicy. Jedyne pocieszenie to ze u nas w rodzinie bardzo czesto problemy z niedomykaniem zastawki mam nadzieje ze okaze sie to rodzinne a dziecko bedzie zdrowe
 
reklama
Hejka. Właśnie dziś odebrałam wyniki nifty pro,aż się popłakałam że szczęścia. Na wtorek mam amniopunkcje ale chyba zrezygnuję . Życzę powodzenia dla innych przyszłych mam,nadzieje trzeba mieć do końca i wierzyć że jest dobrze. Mam nadzieję że pozostałe mamusie również dostaną dobrą wiadomość.
 

Załączniki

  • IMG_20190823_151149.jpg
    IMG_20190823_151149.jpg
    542,9 KB · Wyświetleń: 374
Do góry