reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

reklama
Straszne to jest, nie wyobrażam sobie co czują kobiety mające już podjętą decyzję i zaplanowany zabieg ...
Zrobią zabieg za granicą albo w Polsce tylko za kasę i oczywiście nielegalnie. Tak przy okazji o gratuluję wszystkim, którzy głosowali na pis, bo to są konsekwencje waszego wyboru. Przewalone mamy wszyscy.
 
Dziewczyny, u mnie było ryzyko 1:16, na amnio się nie zdecydowałam, po tym druzgocącym wyniku tydzień wyjęty z życia, zanim zrobiłam Sanco. Potem kolejne dni oczekiwania na wynik. I między wynikiem pappy, a sanco miliard mysli, tych najgorszych. Że nie dam rady urodzić i wychować chorego dziecka, nie będę w stanie się nim zając, dlatego wtedy myślałam o terminacji. Gdyby to było teraz, a nie dwa miesiące temu, moja rozpacz chyba by zaowocowała głęboką depresją. Nie wyobrażam sobie, nie rozumiem jak można kobietę ZMUSZAĆ, by urodziła dziecko niezdolne do samodzielnej egzystencji, jak można skazywać ją na bycie przechowalnią dla dziecka bez szans na przeżycie poza jej brzuchem, skazywać ją na doczesną opiekę nad chorym dzieckiem w kraju, w którym państwo ma w nosie chore dzieci i ich potrzeby, w kraju, gdzie wszyscy umywają ręce i kobieta i jej rodzina zostają sami z traumą, chorobą, poświęceniem, na które się nie zgadzają... Popłakałam się wczoraj, gdy przeczytałam wiadomość o tym wyroku... Jak można, nie potrafię zrozumieć jak banda starych dziadów, których nic innego niż kasa nie obchodzi, decyduje o moim życiu. To nie jest wolny kraj, to jest ciemnogród, którym kieruje banda pajaców, który przekupili ciemną masę 500+... Tak strasznie jest mi przykro, że muszę tu żyć. Jestem w 24 tygodniu obecnie, myślałam nad kolejnym dzieckiem w niedalekiej przyszłości, ale mam 38 lat i nie zdecyduję się na kolejne, bo boję się, że będę zmuszona urodzić dziecko, które nie będzie zdolne do samodzielnego życia albo do życia w ogóle. Kto się takimi dziećmi zajmuje, gdy stara matka odchodzi? Opieka społeczna, która traktuje ludzi jak worki z ziemniakami? Naprawdę, od wczoraj nie potrafię się odnaleźć, tak bardzo żałuję, że musze żyć w tym kraju, a obecnie nawet nie ma gdzie uciec...
 
Nie wyobrażam sobie urodzić chorego dziecka i właśnie dlatego zrobiłam amniopunkcję. Sprawy mieliśmy z partnerem dogadane jasno. Aktualnie na pewno nie zdecyduję się na drugie dziecko, obawiam się że następnym krokiem będzie zatrzymanie programu badań prenatalnych.
Naród został ogłupiony 500, trzynastą emeryturą, a idziemy prosto w wieki średnie. Dodatkowo doprowadza mnie do szału używanie wizerunku osób z ZD jako argumentu anty aborcji.
 
Czy myślicie, że skutkiem takiej regulacji będzie ograniczenie realnego dostępu do diagnostyki prenatalnej? Obawiam się, że nie będą już robić testów podwójnych ani badań inwazyjnych i kobiety będą skazane na prywatne testy NIPT, które też nie są stuprocentowo pewne...
 
reklama
Do góry