reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

W Holandii jest aborcji na życzenie do 22 tygodnia. Po wpisaniu w Google wyskakuje strona kliniki w polskiej wersji. Sama, czekają na wynik amniopunkcji (na szczęście prawidłowy), sprawdzałam różne opcje.
W szpitalu w Rudzie Śląskiej można ponoć bez problemu umówić się na zabieg z wynikiem amnio. Przynajmniej tak było w wakacje.
Oczywiście nikogo na nic nie namawiam, piszę informacyjnie, bo wiem co sama przeżywałam i jak gorączkowo potrzebowałam info.
 
reklama
W Holandii jest aborcji na życzenie do 22 tygodnia. Po wpisaniu w Google wyskakuje strona kliniki w polskiej wersji. Sama, czekają na wynik amniopunkcji (na szczęście prawidłowy), sprawdzałam różne opcje.
W szpitalu w Rudzie Śląskiej można ponoć bez problemu umówić się na zabieg z wynikiem amnio. Przynajmniej tak było w wakacje.
Oczywiście nikogo na nic nie namawiam, piszę informacyjnie, bo wiem co sama przeżywałam i jak gorączkowo potrzebowałam info.
Ale dzisiaj ustanowili że aborcja przy chorym płodzie nie będzie możliwa, więc żaden szpital w Polsce nie wykona takiego zabiegu.
 
Kiedy wyrok zostanie opublikowany w Dzienniku Ustaw, a stanie sie to zapewne w ciągu kilku dni,prawo zaczyna obowiązywać.
I chyba wtedy nawet zabiegi już zaplanowane nie mogą sie dobyć.
 
Zaden szpital nie przyjmie już od dzis zadnej kobiety na terminacje bo sie beda bali konsekwencji. A jak przyjmie to szacun, ale naprawde noe sadze bo nawet jak obowiazywalo prawo szpitale odmawialy a co dopiero teraz
 
Dziewczyny to są normalne procedury, kaja godek zgłosiła ok marca ten temat na posiedzenie sejmu, sejm musiał to rozpatrzeć, wniosek nie przeszedł, więc z automatu musi przejść przez TK jeżeli ktoś nadal drąży ten temat. Nie będzie żadnego zakazu, nagłaśniają to żeby odwrócić uwagę od upadającej gospodarki przez korone.
Nie cofamy się nigdzie, w innych krajach też są różne rzeczy rozpatrywane i na tym polega polityka, w stanach ciągle są jakieś wnioski obywatelskie o aborcji do 9 miesiąca, albo totalnego zakazu, a to nie znaczy że takie prawo będzie ustanowione.
Nie bedzie zakazu?
 
Malutka ustawa nie będzie potrzebna. Jak tylko opublikują wyrok wchodzi on w życie i zapis o możliwości przerwania ciąży z powodu wad płodu znika z ustawy. Więc to kwestia dni.
 
reklama
Do góry