reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

BEBILON PEPTI - czy można dosładzać?

elusia84

Fanka BB :)
Dołączył(a)
1 Marzec 2011
Postów
912
Miasto
Katowice
moja 5miesieczna córeczka od paru dni ma problem z piciem mleka wieczorem i ogólnie cały dzień jest z tym problem,na dobę wypija średnio 550ml,czasem mniej,i w porcjach częstszych,a mniejszych dawkach,pije bebilon pepti,od początku jej nie spasowało,ale daje jej na spaniu, tzn jak już prawie zasypia to wciskam jej butelkę,wiem ,ze to troszkę drastyczne,ale inaczej niestety się nie da,przez dzień podaje z kaszka ryżowa bezsmakowa bo na smakowe reaguje czerwonymi policzkami,wieczorem o 19 wypija około 120ml,rzadko się zdarzy 150ml,i od paru dni budzi się dopiero około 3 na jedzenie,ale to wypije max 100ml,martwię się już tym,bo wydaje mi się że za mało pije na dobę,herbatek ani wody nie chce też pić,pluje tym,czasem już nie mam sił do niej,
co mogę zrobić,aby polubiła smak tego mleka?myślałam,żeby zacząć go słodzić,ale chyba nie będzie to dobry pomysł....proszę o jakąś poradę,bo zauważyłam,że córka zaczęła spadać z wagi (ważymy ja codziennie przed kąpielą).
 
reklama
oprócz pepti dla alergików jest jeszcze Nutramigen i Isomil,ten ostatni ponoc lepszy w smaku.A jako kaszke polecam Sinlac Nestle- kleik ryżowy z mączką chleba świętojańskiego ,właśnie specjalnie dla alergików,a smaczny,bo słodki.Ja kupuje w rossmanie albo w Tesco.A kaszk ryżową bezsmakowa ja dodaję mojej do słoiczka z jabłkiem i bardzo chetnie je takie IIśniadanko- to tez bardziej pożywne,niż same owoce.
 
elusia nic sie nie martw moj synek byl taki sam a nawet mialam gorzej on potrafil zjesc tylko 90ml i za poltorej godziny nastepne nie potrafil sie najesc, a o piciu moglam pomazyc zeby cokolwiek przelknal. Takze nic sie nie martw i badz cierpliwa nie karzde dziecko potrzebuje picia moj nie pil wogole bo nie chcial a nie mialam zamiaru mu wciskac az przyszedl taki moment ze sam sie przekonal. Napewno sie dosladzaj sprobuj moze z innym mlekiem nutramigen powiem Ci jest okropny sam zapach odrzuca ale duzo dzieci lubi jego smak(choc jest okropny sama nie probuj uwiez;)) pozdrawiam
 
moja córcia piła bebilon pepti dosć długo i jeszcze w wieku 2 lat prosiła o mleczko i piła ze smakiem chociaż tak naprawdę jest okropny... Myśle że dosładzanie to nie najlepszy pomysł, szczególnie u takiego maluszka. Tak jak piszą inni spróbuj z innym mlekiem, może polubi smak jednego z nich... Powodzenia!!

aaa i myślę ze codzienne warzenie jest niekonieczne, jak już to co parę dni ale codziennie to moim zdaniem za często..
 
Do góry