reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Becikowe i inne formalnosci

reklama
Tak to zaświadczenie można wziąść po urodzeniu dziecka lekarz pisze, że Pani ta a ta chodziła do poradni od tego a tego tygodnia ciąży data. :-D
 
Ja chodze do lekarza, który jest przyjacielem rodziny mojego mężczyzny ,więc też problemu nie będe z tym miała :tak:
 
ostatnio pytalam mojego lekarza jak to wyglada bo sie zastanawialam nad wzieciem takiego zaswiadczenia ... powiedzial ze na podstawie zapisow w karcie ciazy na wypisie ze szpitala bede miala adnotacje odnosnie opieki w czasie cizy i z tym wypisem idzie sie do UM ... gdyby to nie starczylo to powiedzial "podeslij chlopa po swistek to tym biurokratom wyosle czarno na bialym od kiedy bylas pod opieka!!!"
prawda jest taka ze nikt jeszcze nie wie do konca czego w listopadzie bada wymagac :) jak my to bedziemy zalatwiac po nowym roku to juz bedzie 2 miesiace po wprowadzeniu i jakos powinno sie to normowac :)
 
hej
spytałam wczoraj mojego gina o to becikowe i przepis, że do 10 tygodnia trzeba się zgłosić i to potwierdzić przy odbieraniu becikowego. Powiedział, że te przepisy obowiązują tylko te mamy, które zaszły (a właściwie zajdą) w ciążę po 1 września 2009 roku i że mnie (bo pytałam o siebie rzecz jasna) ten przepis nie dotyczy. Dopytajcie swoich ginów, im więcej informacji tym pewniej. Pozdrawiam!
 
Ja kiedyś pytałam swoją ginekolożkę, to powiedziała, że ma znikome informacje, miały być jakieś druki, które miała otrzymać a takowych jeszcze nie ma. Więc być może to prawda, mnie się to również obiło o uszy, ale dziewczyny na forum pisały, że nas to już obejmie.
 
ja gdzies, kiedys czytałam ,że ustawa obejmuje dzieci urodzone po 1 listopada'09...ale wiadomo jak to jest...nikt nic nie umie konktetnego powiedziec:baffled:
 
reklama
dziewczyny rozmawiałam z moją koleżanką z opieki społecznej która pracuje przy swiadczeniach rodzinnych i becikowych też .jeżeli dziecko urodzi sie po 1 listopada 2009 to trzeba mieć zaświadczenie od gin a że przed 10 tygodniem było sie objętym opieką ginekologiczną :tak:one same doradzają aby te które były u lekarza po 10 tygodniu oto poprosiły gin aby zaświadcenie wystawił że pierwsza wizyta była właśnie przed 10 tygodniem;-)to jesst jeżeli chodzi o ten gwarantowany 1000...a ten dla rodzin z niższym dochodem to dochody jak przy rodzinnym 504 zł na osobę jeżeli pobieracie rodzinne to jest to tylko formalność jednego druku do wypełnienia a jeżeli to wasze pierwsze dzieciątko to potrzebujecie zaświadczenia z urzędu skarbowego jakie dochody osiągneliście w rok poprzedzający urodzenie dziecka:tak:tzn w 2009 roku za 2008 rok:tak:
ufff mam nadzieję że jasno napisałam a gdyby nie to piszcie na priwa odpowiem bo ja też były tzn przebywający na wychowawcym pracownik opieki społecznej;-);-)
buziaki:blink:
 
Do góry