reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

bliźniaki jednojajowe jednokosmówkowe jednoowodniowe

reklama
Witam. Jestem szczesliwa mamusia blizniat jednoowodniowych jednokosmowkowych.:-) Ciaza przebiegla bez zadnych komplikacji, po pierwszym USG bylam juz pod opieka specjalisty. Czeste badania (USG, KTG) dla pewnosci, czy wszystko przebiega prawidlowo. Dziewczynki urodzily sie w 34 tygodniu poprzez cc. Maja teraz 8 miesiecy i wszystko jest OK.:tak:
Pod czyją opieką byłaś?
 
Hey. I mnie 2 sztuki zostały zauważone w 10 tygodniu. Wcześniej 2 razy miałam USG (w 6stym na potwierdzenie, że jest i jest w macicy, w 8 żeby mnie uspokoić bo dość mocno plamiłam, a wybierałam się na wakacje samolotem). Od tego 10 tygodnia 1 kosmówka, 2 owodnie. Może u Ciebie jeszcze się owodnia pokaże
 
Hey. I mnie 2 sztuki zostały zauważone w 10 tygodniu. Wcześniej 2 razy miałam USG (w 6stym na potwierdzenie, że jest i jest w macicy, w 8 żeby mnie uspokoić bo dość mocno plamiłam, a wybierałam się na wakacje samolotem). Od tego 10 tygodnia 1 kosmówka, 2 owodnie. Może u Ciebie jeszcze się owodnia pokaże
I jak Ci poszła ta ciąża, jeśli mogę spytać? Były jakieś problemy?
 
I jak Ci poszła ta ciąża, jeśli mogę spytać? Były jakieś problemy?
Dzisiaj jest 13+2, więc ciąża jeszcze idzie. A właściwie ciągle startuje. Wczoraj byłam na USG prenatalnym pierwszego trymestru. Na tę chwilę wszystko dobrze. 2 chłopaków. W miarę równo rosną. Jeden ma 7,3 cm, drugi 7,7. Jedyne co niezapokoiło trochę lekarza to podwyższony przepływ żylny. Kazał sprawdzać i obserwować z lekarzem prowadzącym.
 
Dzisiaj jest 13+2, więc ciąża jeszcze idzie. A właściwie ciągle startuje. Wczoraj byłam na USG prenatalnym pierwszego trymestru. Na tę chwilę wszystko dobrze. 2 chłopaków. W miarę równo rosną. Jeden ma 7,3 cm, drugi 7,7. Jedyne co niezapokoiło trochę lekarza to podwyższony przepływ żylny. Kazał sprawdzać i obserwować z lekarzem prowadzącym.
O jej, dwójka chłopców 😊
A jak się czujesz? Cieszycie się na myśl o bliźniakach czy jeszcze to do Was dochodzi? 😉
 
Dzisiaj jest 13+2, więc ciąża jeszcze idzie. A właściwie ciągle startuje. Wczoraj byłam na USG prenatalnym pierwszego trymestru. Na tę chwilę wszystko dobrze. 2 chłopaków. W miarę równo rosną. Jeden ma 7,3 cm, drugi 7,7. Jedyne co niezapokoiło trochę lekarza to podwyższony przepływ żylny. Kazał sprawdzać i obserwować z lekarzem prowadzącym.
Ja się dziś zapisałam do poradni ciąż mnogich przy Starynkiewicza w Warszawie i od razu wyznaczyli mi termin na 25.11 na usg i wizytę z Panią profesor. Tam specjalizują się w takich sytuacjach. Skąd jesteś?
 
reklama
O jej, dwójka chłopców 😊
A jak się czujesz? Cieszycie się na myśl o bliźniakach czy jeszcze to do Was dochodzi? 😉
Jest radość z przerażeniem ;p

Skupiamy się na plusach. Raz a porządnie i będzie po pieluchach, po nieprzespanych nocach itd.

Chociaż ja mam cały czas z tyłu głowy, że ryzyko w takiej ciąży nie jest małe. Wciąż jesteśmy w pierwszym trymestrze, wiele może się zdarzyć. Z zakupami dla bobasów, szczególnie takimi typowymi pod bliźniaki wstrzymamy się do ostatniej chwili. To wszystko w głowie jest, ale mimo to staram się skupiać na tym że póki co, wszystko jest w porządku i trzymam kciuki, żeby tak zostało do maja :)
A później będzie masakra :p
 
Do góry