reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

brak apetytu u 3,5miesieczniaka

neci88

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
17 Kwiecień 2009
Postów
144
witam,synek ma 3,5miesiąca a od jakiś 2tygodni jest problem z jedzeniem,tzn. potrafi nie jeść 5-6godzin a jak dam mu butlę to ni ma mowy żeby jadł spokojnie,muszę z nim chodzić,pokazywać wszystko.zjada po 100-120ml co ok 4godziny,w nocy wcale albo raz 80ml.myślę że nie chodzi tu o smak mleka bo próbowałam podać inne i to samo,więc nie zmieniałam.jakiś miesiąc temu synek zjadał co 3godziny po 180-200ml a teraz nawet zbytnio się nie upomina o jedzenie.jest zdrowy,tydzien temu wazył 6300 a waga urodzeniowa to 3050,robiłam badanie krwi i moczu i wszystko ok.chciałabym aby synek jadł tak jak kiedys,nie musiałam z nim chodzic,zabawiac.co moze byc przyczyna spadku apetytu
 
reklama
Spadek apetytu może występować przy stanach zapalnych dróg moczowych jeśli badanie moczu nic nie wykazało to być może po prostu mniej potrzebuje, proszę Pamiętać że apetyt dziecka nie jest stały ale zmienia się i to my musimy się dopasować do jego potrzeb a o prawidłowości rozwoju decyduje m.in. przyrost masy ciała, jeśli dziecko przybiera na wadze, nie jest marudne, niespokojne to prawdopodobnie nic mu nie dolega.
Co do sposobu karmienia, nie wiem jak przebiegało wcześniej, jednak ważne jest aby panowała spokojna atmosfera, aby nie było dużo zewnętrznych bodźców (np. odgłosów telewizora, głośnych rozmów itp.) które rozpraszają uwagę dziecka, dlatego jest niespokojne. Czy widzi Pani problem w ssaniu, czy niepokoi Panią mała ilość którą zjada?
Czy rano po przebudzeniu dziecko sygnalizuje głód, jak się zachowuje?
 
robiłam badanie moczu i morfologię wszstko jak najbardziej ok.martwi mnie że synek mało je,gdyby nie to ze piulnuje pory karmienia jadłby co 4-5godzin po 30-40ml,daje mu co 4godziny i tak go męczę żeby zjadł 120ml.rano jak się budzi to chwilkę pojęczy,ja robię mu mleko po czym on do zabawy chce,nawet jak widzę że jest już głodny,rano czy w ciągu dnia to karmienie wygląda tak że pociąga 3razy i puszcza i tak kilka razy po czym odmawia dalszego jedzenia.smoczek nie ma za dużej dziurki,buźkę ma ok,zabki nie idą,uszka zdrowe.dziecko bardzo pogodne.wygląda to tak jakby chciał tylko zaspokoić pierwszy głód a potem mleko blee...podczas karmienia jest cicho,staram się dbać o to.na wadze dobrze przybiera chyba dzięki temu że wmuszam w niego to mleko.mam jeszcze 2letnią córkę z którą był identyczny prolem,nie chciała jeść mleka,potem było lepiej jak zupki wprowadziłam,ale i tak mleka nie lubiała.problem skonczył się gdy miała roczek zaczęłam jej gotować kaszę mannę na mleku krowim wtedy nawet sama łapał butlę i sama piła az po dziś dzień uwielbia kaszę.no ale przecież synek jest za mały na krowie mleko,a ja jestem już kłębkiem nerwów bo aż się boję jak się zbliża pora karmienia.chciałabym jak inne mamusie usiąść i spokojnie nakarmić dziecko,a tak muszę chodzić po domu i jakoś karmić.nie wiem co sie stało,kiedś tak ładnie pił,nawet 200ml potrafił a teraz karmienie to koszmar
 
Jeśli dziecko skończyło 4 miesiące może Pani wprowadzić kaszki na mleku modyfikowanym i spróbować karmienia łyżeczką.
Może też Pani spróbować w drodze wyjątku, między posiłkami podać jabłuszko lub marchewkę (słoiczek lub starte) na zaostrzenie apetytu dosłownie kilka łyżeczek.
Pisze Pani ze z córką miała podobny problem to potwierdza jedynie fakt że dzieci mają różny apetyty i różny genetycznie uwarunkowaną chęć do jedzenia, jedne są łakomczuchami a inne niejadkami, dopiero wprowadzanie nowych smaków da Pani szansę na uczenie dziecka "lubienia" różnych produktów, co nastąpi już niedługo, czasami w drodze wyjątku wprowadza się pokarmy inne niż mleko wcześniej niż mówią o tym zlalecenia czyli po skończeniu 4 m.ż.
 
próbuje z obiadkAMI I i deserkami od 2dni i efekt marny,jeszcze wiekszy płacz niz przy mleku a na dodaTEK BArdzo sie dławi,nawetjak mu dam malutko to ma odruch wymiotny.jezeli chodzi o mleko to robie kaszke i podaje butelka silikonowa połaczonz z łyzeczka ale wyglada to w ten sposób ze wlewam w niego kaszke ze y po 6godzinach w koncu cos zjadł..jestem juz tym wszystkim załamana
 
prosze mi napisac jakie badania powinnam wkonac synkowi,mocz czysty,anemii nie ma,krew ok.u nas niestety poprawy nie ma
 
u nas ta sama sytuacja usg brzucha glowy ok morfologia mocz tez ok apetytu zero mleko od ponad tygodnia jest fuj...dziecko wypijalo 800 ml na dobe mleka teraz gora 400
 
marcia to jak sobie radzicie,jak karmisz u nas troszke pomigła zmiana smoczka na zwykły lateksowy
 
jak ide karmic to uciekam tam gdzie jest cisza bo zaczeło go wszystko rozpraszać w dzien nie zmuszam mu mleka ..wazne zeby pił duzo wody teraz. Nikodem zaskakuje wieczorem wypije 120 i wnocy tez potem juz cienko
moze to chwilowe..ale troche nerwów kosztuje :/
 
reklama
Drogie Panie badania zleca lekarz pediatra jeśli obawiacie się o zdrowie swoich dzieci wynikające z zaburzeń karmienia to proszę się skonsultować z pediatrą, myślę że próba samodzielnej diagnozy oraz robienie badań na własną rękę jest bezcelowe na macie Panie obowiązku zapisywania dziecka do pediatry w rejonie, jeśli macie wątpliwości do kompetencji swojego lekarza nic nie stoi na przeszkodzie aby go zmienić.
 
Do góry