reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

brak apetytu u 3,5miesieczniaka

reklama
Pisałam już w innych postach że miarą prawidłowego rozwoju dziecka jest jego przyrost masy ciała jeśli jest prawidłowy to dziecko rozwija się prawidłowo nawet jeśli mało je, zalecenia dotyczące ilości jaką dzieci powinny zjadać w danym wieku to są wartości średnie więc jedno dziecko może zjeść więcej a drugie mniej, na pewno nie należy ich odnosić bezkrytycznie do swojego dziecka, bo każde dziecko jest inne.
 
moja pediatra jest na urlopie dlatego pytałam o badania jakie moge zrobic.u nas z jedzeniem troszke lepiej,tzn karmienie trwa 30minut ale wypija wszystko co zrobie i sam.a jesli chodzi o przyrost wagi to synek ostatnio za mało przybrał ale najgorzej nie jest
 
Witam Panie. Ja mam ten sam problem. Trwa on już od dawna, zresztą zakładałam podobny wątek. Synek ma w tej chwili 5 miesięcy i tydzień. A borykam się z brakiem apetytu około 2 m-cy. Powoli zaczynam się do tego przyzwyczajać. Na dobę wypija max 600 ml mleka, ale wszystko praktycznie jest wmuszone. A dziecko zdrowe, pogodne, chyba po prostu jest niejadkiem.
 
beata23 a jak wam idzie z obiadkami i deserkami,u nas kiepsko bo nie chce łyzeczka jesc ale dzielnie cwiczymy.a jakie masz sposoby na podanie mleka?ja kładę malucha na podusi i tak sobie memla to mleko przez 40minut a jak sie denerwuje to zabawka przed oczy i jakos idzie.czasem jak spi a widze ze pora karmienia to dam butle przez sen,wtedy w minute wypija
 
neci88 kiepsko nam idzie z obiadkami. Mam wrażenie, że nic małemu nie smakuje. Czasem zje 2-3 łyżeczki, a resztę wypluwa. Niekiedy przy pierwszej łyżeczce ma odruch wymiotny. Ale co...pokazuję mu nad głową jedną ręką jakąś książeczkę, a drugą niemal na siłę karmię. Synuś wówczas jest w leżaczku na wpół leżąco. Normalnie cyrk. Bardzo mnie to męczy, ale przecież musi jeść. Owoców nie daję obecnie, bo nie wiem jakie - mały ma stwierdzony refluks. Przy próbie podania jabłek miałam wrażenie, że drażnią mu żołądeczek. Jeśli chodzi o mleko...karmię na wpół leżąco - podchodzę z butlą co kilka minut i tak po 3 łyczki wypija w końcu porcję. Nie daję rady coraz częściej trzymać mu smoka z butli w buźce, bo wypluwa go, kręci głową, macha rękami i odciąga butlę. Im starszy tym jest trudniej. Czasem udaje się przez sen :/
 
oj to u mnie bardzo podobnie z tym mlekiem,wczoraj jak go karmiłam to po całym łóżku mi się czołgał tak machał nogami i rękami za się sam przesuwał no i te jego rączki przy butelce,masakra a silny jest niesamowicie.powiedz mi jakiej butelki używacie?u nas trochę pomogła zmiana na zwyczajną z lateksowym smoczkiem,wcześniej pił z aventu lub lovi aż tu nagle nie chciał z niej pić.też już jestem strasznie tym zmęczona bo nawet na dwór nie można wyjść na tyle ile się chce bo jak nakarmić.masakra
 
My używamy przede wszystkim dr brownsa. Mamy też butelki aventu, ale mają za twarde smoczki, a dr browns ma miękkie, takie preferuje. Woli zdecydowanie te z wąską szyjką. Z lateksowymi też kombinowałam, ale bez skutku. To chyba nie o butelkę chodzi, przynajmniej u nas. Cały dzień się kręci wokół karmienia, koszmar. Nic nie można zaplanować, bo jedno karmienie trwa nieskończoność.
 
a łyzeczka próbowałas zageszczone podac,ja mam jeszcze 2letnia córke i z nia był ten sam problem,jeden sposób miałam taki ze kupiłam butelke silikonowa połoczona z łyzeczka zageszczałam mleko,zabawka przed oiczy ona ciamkała buzka a ja rach ciach wlewałam kaszke i po sprawie.a drugi to na rece i spacer po domu z butla spiewanie itd niestety ani jeden z tych sposobów na synka nie działa
 
reklama
Do góry