reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

butelkowe mamy

reklama
Ja podobnie jak kilka z Was muszę dokarmiać Małego bo mam mało pokarmu.

W szpitalu to w ogóle był koszmar bo zanim w końcu po 4 dniach jedna mądra pielęgniarka pozwoliła mi podać mu mleko z butelki (bo już tak płakał, że nie dało się go uspokoić) to stracił już 10% swojej urodzeniowej wagi i nie chcieli mnie wypuścić ze szpitala. Dosłownie czułam się tak jakbym specjalnie go głodziła czy coś...

Teraz daje mu Aptamil HA PRE, taki jak dawali w szpitalu, mimo, że żadne z nas nie ma alergii ale widzę, że mu służy. Tylko z odbijaniem mamy czasami problemy.
Z cyca odciągam w pierwszym tygodniu maksymalnie 40ml z obu a teraz już 60 ml więć jakaś tam poprawa jest ale to Małemu oczywiście nie wystarcza...
Moja położna już kilka razy mówiła, żeby dać mu to z cyca i zobaczyć czy się uspokoi. Matko, czy ja mam takiego pecha czy wszystkie te babska lubią sobie poeksperymentować na maluchach?
Naturalnie za każdym razem domaga się więcej... a teraz już w ogóle bo zaczyna 3 tydzień.
Max je z zegarkiem w ręku co 3 godziny, w nocy co 4. Nie dopajam go ani wodą ani herbatką HIPP chociaż mam ją w domu na wszelki wypadek.
 
No wiec kryzys z bolem macicy minol,pobolewa jeszcze ale to juz jest do zniesienia.Stanelo na tym ze sciagam swoj pokarm(bo mala bardzo slabo ciagnie,i mam taki nawal ze chyba by mi rozerwalo piersi,jakby ona ciagla,bo ona tylko pociumka ,podrazni mi piersi a nie umie dobrze pociagnac zeby sie najesc),i daje jej w buteleczce i w nocy daje jej modyfikowane.
 
wczoraj mała w końcu mnie zmusiła do podania butli, doszła chyba do apogeum głodu!! od 3 siedziała mi na cycach waciakach aż o 22 zaryczana zrobiłam jej bebilona, 7 godzin nerwowego szukania cyca-masakra...co mi przysnęła przy piersi to jak ją odkładałam to ryk!! nie wiedziałam za co mam się wziąść bo Blanka przecież też wymaga opieki!! a stary oczywiście na rybki uciekł...:/
aaaa jak będę ją tak dokarmiała sztucznie to wit k nie powinnam podawać nie?????
 
małpko to piąteczka u mnie to karmienie tak samo wyglądało :( I małego dokarmiam po cycowaniu 2 x na dobę rano i wieczorem :) po 30-60 ml i wypija az smok strzela to widac mu brakuje :) Też bebilon daję
 
mój po cycoleniu wypija 90 ml jeszcze! ja juz nie wiem co robic, potrafi 4 godz wisiec na cycach i 90 jeszcze wypic, 3 razy mu podaje butle na dobe bo inaczej głodny jak nic
ja nie wiem, ten moj pokarm chyba do dupy;/
 
Malpko- u mnie ten sam film,dzis chyba podam bebilon albo enfamil bo zwariuje:-(
bujam sie polnocy z wywieszonymi cycami a mala sie tylko denerwuje:-:)-:)-(
tak chcialam karmic-Gabi slicznie ssie, serce mi peka bonie ma co ssac,wciagu 30min
z obu cycek odciagam 60ml. wpondzeonie do porodni laktacyjnej, moze da sie cos wyczarowac:sorry2:
 
Małpko mi położna powiedziała , że jak sie daje więcej niż 100ml sztucznego to wtedy tej wit K już nie podaje się
u nas poki co mieścimy się w tej 100 więc jeszcze podaje d3plusK w jednej kapsułce
 
Co do cycolenia. Dzisiaj tez u nas była zwariowana noc i dzień. Do tej pory Laura jadła co 3h a dziś je co godzine:szok: Ale ja spokojnie podaje cyca i dopajam sie woda, bo pewnie mała ma skok albo ja kryzys. Zobaczymy jak dzisiaj bedzie...ale butli sie boje i Anja oby coś Ci pomogli:tak:
 
reklama
jeju ja czytam was dziewczynki od razu mi sie lepiej robi bo juz myslalam ze tylko moje szkraby takie glodomory..... czaSAMI I CO 2 godziny podaje im mleczko mlodemu enfamil a mlodej Bebiko bo po enfamilu miala plastelinki zaiast kupek i spinala sie okropnie .....
w nocy tez roznie bywa ze spia 3 godziny a b ywa i ze tylko 1.5 i dra sie w niebo glosy........
 
Do góry