reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Chipsy to trucizna!

A ja mam świetną alternatywę na te wszystkie niezdrowe chipsy - polecam i Wam, a jesli sie przyjmie to bedzie i "wilk syty i owca cała ". Ja swojej córeczce robię w domu tzw Przysmak Świętokrzyski (dla niewtajemniczonych to są te chrupki w kształcie krateczek, ktore sie kupuje w duzej paczce, a potem w domu wrzuca się i smaży po kilka sekund na goracym oleju). Bardzo smaczne i napewno zdrowsze niz kupowane chipsy, bo przynajmniej wiem, że smazę je na świeżutkim oleju. A przy tym jaka radocha dla Małej jak patrzy gdy one tak śmiesznie rosną podczas smażenia!!
 
reklama
syfilis, ja sama jadlam w wieku 15-20 lat, po 3 latach po 2-3 garciach dostawalam mdlosci, dziecko na poczatku dobrze to toleruje, ale unikac jak ognia, chyba ze sladowe ilosci.
 
Mój Maciek tez niestety ma ostatnio fioła na ich punkcie, ale staram się stosować jakieś zamienniki, właśnie typu prażynki, choć nie przeczę, że czasem ulegnę jego namowom i kupie mu jakąś paczuszkę, ale staram sie mu tłumaczyć, że to nie jest dla niego najlepsze, mam nadzieję, że to odniesie jakiś skutek..
 
Nam wystarczyła wizyta u dentysty. Synek usłyszał od pani dentystki, że najgorsze dla zębów są chipsy i coca-cola. Nie wziął do ust chipsów od tamtej pory, bo do dziś pamięta borowanie. Za każdym razem jak wraca od dentysty mówi, że nie wolno jeść chipsów i pić coca-coli, bo tak mówi pani dentystka
 
No to fajnie, że masz akurat takie dziecko. Niestety często bywa tak, że to co zakazane smakuje im najlepiej.

Pozdro
Apri
___________________________________
Świetne zmywarki w atrakcyjnych cenach.
 
Oj tak zdecydownie owoce zakazane są najlepsze za poza tym to musze powiedziec ze masz bardzo zdyscyplinowane dziecko
 
U nas też się nie je chipsów i nie pije Coli. I to nieprawda, że dzieciom nie idzie wytłumaczyć. Jak się chce to przekona się dziecko, że to niezdrowe.
 
reklama
Chcę się podzielić z Wami moim ostatnim odkryciem trochę w temacie chipsów - a mianowicie czym można takie chipsy zastąpić. Good Food produkuje takie wafle ryżowe w posypce w różnych smakach: serowa, cebulowa, paprykowa. Smakują te wafle prawie jak chipsy, ale są bez porównania mniej kaloryczne oraz bardziej sycące, czyli co za tym idzie - zdrowsze.
 
Do góry