reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

No ja jestem po wizycie. Dzieciaki nie dali się zmierzyć. Tylko główki bylo widać, no i dalej nie wiem do końca kto będzie. Ale dostalam piękny filmik, jak oni do siebie rączki ciągną. To jest niesamowite. .
Echo będę miała aż w 30 tyg. Więc jeszcze trochę czasu minie.
Jakie echo?? Coś przegapiłam?
 
reklama
Super!! Gratulacje! [emoji7][emoji7]

Niezła waga! Ja mam dziś 36+5. Od tygodnia jestem w szpitalu. Niby nic się nie działo, ale gin chciał się upewnić, że łożysko jednego dzidziola ma przepływy ok. W szpitalu było dobrze. Codziennie mam 3x KTG, profilaktycznie. Wychodzi wzorowo :)
Miałam iść do domu we wtorek, ale stwierdzili, że płytki mam trochę niskie (80-110 tys.) i wolą mnie mieć na miejscu. Tym bardziej, że za 4-5 dni wracalabym do szpitala na cc.

Dzisiaj podali sterydy na płuca dzieci. Twierdzą, że oni są mali, wyciągani będą w 37 tc i na wszelki wypadek chcą wzmocnić plucka. Podobno nie zaszkodzi, a może pomóc. Czy komuś z Was też podawali na tak zaawansowanym etapie ciąży?

Dzieciaki tydzień temu miały 2300 g.
Ja miałam w 31tc ale twoje bąble rzeczywiście malutkie. Moje przy porodzie w 32tc miały 2220 i 2180 więc może lepiej im podać te sterydy. Szybciej do domku wyjdziecie.
 
Ja miałam w 31tc ale twoje bąble rzeczywiście malutkie. Moje przy porodzie w 32tc miały 2220 i 2180 więc może lepiej im podać te sterydy. Szybciej do domku wyjdziecie.
Mówisz, że takie małe? Jak patrzyłam na siatki centylowe to oboje na 50 centylu dla ciąży bliźniaczej.
Ale w porównaniu do Twoich to rzeczywiście mikrusy :)
Dokładnie im wyszło w 35+5 2300 i 2430 g.
 
Mówisz, że takie małe? Jak patrzyłam na siatki centylowe to oboje na 50 centylu dla ciąży bliźniaczej.
Ale w porównaniu do Twoich to rzeczywiście mikrusy :)
Dokładnie im wyszło w 35+5 2300 i 2430 g.
Każda dziecko inne... Nie ma się co sugerować. Tak napisałam w porównaniu do.moich które nieszczęście były duże. Pytanie jak dokładnie pokazuje USG bo u mnie się sprawdziło. Bliźniaki z reguły w 37tc rodzą się w okolicach 2500 więc całkiem w normie. Ale tu kwestia wielkości dziecka kruchoci żył też wchodzi w grę. Wiadomo lepiej by oddychalu same jak się urodza po co.maja je męczyć tymi rurkami. A chyba lepsze te sterydy teraz niż potem stres że jednak płucka słabe i nie dają rady.
 
Każda dziecko inne... Nie ma się co sugerować. Tak napisałam w porównaniu do.moich które nieszczęście były duże. Pytanie jak dokładnie pokazuje USG bo u mnie się sprawdziło. Bliźniaki z reguły w 37tc rodzą się w okolicach 2500 więc całkiem w normie. Ale tu kwestia wielkości dziecka kruchoci żył też wchodzi w grę. Wiadomo lepiej by oddychalu same jak się urodza po co.maja je męczyć tymi rurkami. A chyba lepsze te sterydy teraz niż potem stres że jednak płucka słabe i nie dają rady.
Z tego co się dowiedziałem to standardowa procedura, właśnie ze względu na niską wagę dzieci. Pewnie tak jak mówisz chodzi o naczynia, żyłki itd. Dzisiaj niskie tętno im wychodzi, wezmą mnie na przepływy.
 
No ja jestem po wizycie. Dzieciaki nie dali się zmierzyć. Tylko główki bylo widać, no i dalej nie wiem do końca kto będzie. Ale dostalam piękny filmik, jak oni do siebie rączki ciągną. To jest niesamowite. .
Echo będę miała aż w 30 tyg. Więc jeszcze trochę czasu minie.
To chyba faktycznie nic poważnego z tym serduszkiem skoro tak to odwlekają. No i oby tak było:)
Bo jak u mnie zaczęli coś podejrzewać to od razu na echo i długa dalsza droga.
Fajnie, że tak skaczą. Moje są mniejsze to jeszcze coś zobaczy;)
 
Super!! Gratulacje! [emoji7][emoji7]

Niezła waga! Ja mam dziś 36+5. Od tygodnia jestem w szpitalu. Niby nic się nie działo, ale gin chciał się upewnić, że łożysko jednego dzidziola ma przepływy ok. W szpitalu było dobrze. Codziennie mam 3x KTG, profilaktycznie. Wychodzi wzorowo :)
Miałam iść do domu we wtorek, ale stwierdzili, że płytki mam trochę niskie (80-110 tys.) i wolą mnie mieć na miejscu. Tym bardziej, że za 4-5 dni wracalabym do szpitala na cc.

Dzisiaj podali sterydy na płuca dzieci. Twierdzą, że oni są mali, wyciągani będą w 37 tc i na wszelki wypadek chcą wzmocnić plucka. Podobno nie zaszkodzi, a może pomóc. Czy komuś z Was też podawali na tak zaawansowanym etapie ciąży?

Dzieciaki tydzień temu miały 2300 g.

ja mialam cc 37tydz.2 dni i nie mialam sterydow podawanych a dziewczyny 2570g i 2610g sie urodzily i nie byly ani dogrzewane ani nic tylko jak normalne donoszone dzieci caly czas ze mna ;) w trzeciej dobie wyszlysmy ze szpitala :)
 
reklama
Do góry