reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

reklama
Biedna... ja generalnie też juz leżę od 24 tc bo wyszło wtedy, ze szyjka sie skraca i jest rozwarcie, więc dwa miesiące juz za mną. Został jeszcze miesiąc!! Trzeba to jakos wytrwać.
 
Anitka Ty wytrwalaś miesiąc to i my musimy dac radę. Żebym ja tylko miała poczucie ze mam tu na coś wpływ, ach, ale pozostaje wierzyć że się uda.

Milka to uczucie to też pewnie niestety dlatego, ze od leżenia mięśnie słabsze i trudniej im wszystko podtrzymywać. Czytam sobie na Facebooku taka strone mamaginekolog i ona tam pisze, ze w wieku krajach w takich sytuacjach (skurcze) nie każą leżeć, chyba ze wody odpływają, to wtedy zdania są podzielone. Ja się staram mięśnie Kegla choć na leząco trochę ćwiczyć, bo inaczej po porodzie będę miała kłopoty...
 
Właśnie te wody.... Sama nie wiem czy się Sącza czy nie jednego dnia trzeba kilka razy wkładkę wymieniać a innego można by cały dzień na jednej... Sama nie wiem czy to że w pewnym momencie coś leci mi samo istnienie nie mogę tego zatrzymać i czy to są wody czy może moczy czy może co innego jeszcze ....
Oszaleć można z tego wszystkiego :(
 
Ostatnia edycja:
U mnie od 2 dni brzuch sie napina. Nie wytrzymlam i podjechalam do lokalnego szpitala. Pewnie jakbym dzwonila do swojej gin ze Slaska to bym musiala znow jechac na slask. A tak to TT blizniakow dudni. Szyja 6cm i zamknieta. Gin nie mogla uwierzyc ze taka szyjka w 32tc 4d. 2x robila usg i mierzyla szyjke. Kazala dorzucic nospe. Ponoc te napinania brzucha sa normlne bo ptrzac na brzuch to dzieci sa duze. Teraz juz spokojniej czekam na czwartkowa wizyte.
 
Milka można też sprawdzić ph, jeśli nie jesteś pewna, w szpitalu powinni móc to sprawdzić, przykłada się taki pasek do wkładki. Jak powiesz, ze nie jesteś pewna, czy to nie wody Ci się saczą, to może sprawdzą. No i na usg wtedy może wyjść mniej wód u dziecka.

Tola to naprawdę długa szyjka jak na ten etap, a jak z wagą maluchów?
 
Teraz nie wazyla mi lekarka dzieci tylko szyjke sprawdzala.
Ponad tydz temu gin mowil ze po 1800g.
Tylko ze ja te ich wazenia to z dystansem traktuje.
Strasznie dluga. Az pytalam poloznej czy to mozliwe ze taka dluga. Polozna mowi ze jak nie rodzilam naturalnie to jak najbardziej. Zreszta sama w usg widzialam.
Sa takie papierki do sprawdzania oplywu wod plodowych.
 
reklama
Codziennie się pytają czy coś się sączy , jak z krwawieniem to ja mówię że jak jest że dziś wkładka była bardziej wilgotna a że dziś mnie a że sucho (o dziwo też się tak zdążą po nocach niektorych) mówię że nie jestem pewna czy to napewno są wody czy może śluz czy nawet kropelki moczu ale mówią że muszę leżeć i tyle.... Sprawdzali mi raz na samolocie przy użyciu wziernika bezpośrednio w środku czy sacza sie wody paskiem ph i dwa razy jakimś specjalnym testem. Też pobierali wymaz patyczkiem potem w jakiś roztwór specjalny i po 5 mn jakimś papierkiem czy jakoś tak.... I wyszedł pozytywny... Na USG wychodziło do tej pory że jakieś wody są... Chyba jak bym im powiedziała że tak chlustnelo że mnie to napewno by sprawdzali odrazu.... Jak we wtorek rano krwawilam to odrazu na usg...

Powiem Wam Dziewczyny ze inaczej wyobrażałam sobie tą ciaze że będę miała więcej radości z niej , normalnego funkcjonowania, przy pierwszej ciąży to wszystko przygotowała , nawet na studia jeździłam 100 km od domu a teraz w domu nic nie ogarnięte, nawet nie wiadomo jakie ubranka kupywac bo nie wiem kiedy urodze. Mąż biedny został sam z dzieckiem i przygotowaniem wszystkiego no i z pracą :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry