reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

reklama
hejj kobitki wczoraj przyslali mi ze szpitala papiery z umowionymi spotkanaiami az do terminu porodu. i bede milala robione usg co 2 tygodnie, no ale najwazniejsze juz w przyszly piateki nie moge sie doczekac.ciesze sie ze bede mogla tak czesto kontrolowac rozwij maluszkow.
madzia 842 kciuki zacisniete i oby bylyl dwujajowe :)
kbetina zycze udanych i owocnych prob i oby wam sie uadlo

Ateraz do pracki ufff ale sie nnie chce
 
Anulka ma rację. Szukajcie przegródki. U nas dało się ją zauważyć w 9 tygodniu. U nas sprzęt - żadna rewelacja. To chyba zalezy od ujęcia, ale łatwo przegapić tę przegródkę. Trzymam kciuki za poszukiwania.


Hejka
Lekarza znalazł u nas wczoraj przegórdke- ufff, ulzyło mi. Pierwsze co położyłam się na usg i mówie szuka Pan doktor przegródki, zeby każde dzieciątko mialo sój worek i Udało się :))
Są jednojajowe, jednokosmówkowe, ale przynajmniej każde ma swój woreczek :))

Madzia842- trzymam kciuki, zeby u Ciebie też znaleźli.

Jestem ciekawa po czym lekarza stwierdzają, czy jedno czy dwujajowe. Mi niby potwierdził po tym, ze przegródka jest cieniutka.

Rozmawiałam z kolejnym lekrazem na temat testu papp-a I chyba pasuję nie robię. Są wiarygodne na 65%, a ponoć najwazniejszym wynikiem jest przezornośc karczku- u nas w dobrych parametrach- u obu 1,1mm.
Tak się zatsanawiam, bo nie chodzi mi tu wogóle o koszty- ale o to co wniesie ten test papp-a.
Po pierwsze jakby wyszedł źle- a często wychodzą- będe miała schize do końca ciąży, a nie daj Boże namówili by nie na amniopunkcję. Po drugie na 99% jestem przekonana, ze bym nie usunęła- to po co sobie robić zagwostkę i stres.
A po 3 nie jestem w grupie ryzyka- mam 30 lat, ciąża druga, w rodzinie nie było żadnych chorób.
A co wy myslicie??

Dziękuje za kciuki i buziaki
 
Hejka
Lekarza znalazł u nas wczoraj przegórdke- ufff, ulzyło mi. Pierwsze co położyłam się na usg i mówie szuka Pan doktor przegródki, zeby każde dzieciątko mialo sój worek i Udało się :))
Są jednojajowe, jednokosmówkowe, ale przynajmniej każde ma swój woreczek :))

Madzia842- trzymam kciuki, zeby u Ciebie też znaleźli.

Jestem ciekawa po czym lekarza stwierdzają, czy jedno czy dwujajowe. Mi niby potwierdził po tym, ze przegródka jest cieniutka.

Rozmawiałam z kolejnym lekrazem na temat testu papp-a I chyba pasuję nie robię. Są wiarygodne na 65%, a ponoć najwazniejszym wynikiem jest przezornośc karczku- u nas w dobrych parametrach- u obu 1,1mm.
Tak się zatsanawiam, bo nie chodzi mi tu wogóle o koszty- ale o to co wniesie ten test papp-a.
Po pierwsze jakby wyszedł źle- a często wychodzą- będe miała schize do końca ciąży, a nie daj Boże namówili by nie na amniopunkcję. Po drugie na 99% jestem przekonana, ze bym nie usunęła- to po co sobie robić zagwostkę i stres.
A po 3 nie jestem w grupie ryzyka- mam 30 lat, ciąża druga, w rodzinie nie było żadnych chorób.
A co wy myslicie??

Dziękuje za kciuki i buziaki

W ośrodku, gdzie robili mi usg prenatalne, pani dr powiedziała, że szczególnie w przypadku ciąży mnogiej wyniki testu pappa mogą być nieprawdziwe i nie zaleca, jeżeli obraz usg był prawidłowy i nie budził wątpliwości. Ja sobie darowałam.
 
Hejka
Lekarza znalazł u nas wczoraj przegórdke- ufff, ulzyło mi. Pierwsze co położyłam się na usg i mówie szuka Pan doktor przegródki, zeby każde dzieciątko mialo sój worek i Udało się :))
Są jednojajowe, jednokosmówkowe, ale przynajmniej każde ma swój woreczek :))

Madzia842- trzymam kciuki, zeby u Ciebie też znaleźli.

Jestem ciekawa po czym lekarza stwierdzają, czy jedno czy dwujajowe. Mi niby potwierdził po tym, ze przegródka jest cieniutka.

Rozmawiałam z kolejnym lekrazem na temat testu papp-a I chyba pasuję nie robię. Są wiarygodne na 65%, a ponoć najwazniejszym wynikiem jest przezornośc karczku- u nas w dobrych parametrach- u obu 1,1mm.
Tak się zatsanawiam, bo nie chodzi mi tu wogóle o koszty- ale o to co wniesie ten test papp-a.
Po pierwsze jakby wyszedł źle- a często wychodzą- będe miała schize do końca ciąży, a nie daj Boże namówili by nie na amniopunkcję. Po drugie na 99% jestem przekonana, ze bym nie usunęła- to po co sobie robić zagwostkę i stres.
A po 3 nie jestem w grupie ryzyka- mam 30 lat, ciąża druga, w rodzinie nie było żadnych chorób.
A co wy myslicie??

Dziękuje za kciuki i buziaki
dobrze ze lekarz znalazl przegródke ;)

A lekarze nie wiedza czy dzieci sa jednojajowe bynjamniej nie w takiej ciazy jak nasza........ Pisalam juz o tym wczesniej ze jak bliznieta sa:
- 1 kosmowkowe, 1 owodniowe = ZAWSZE JEDNOJAJOWE
- 2 kosmowkowe, 2 owodniowe = PRAWIE ZAWSZE DWUJAJOWE
- 1 kosmowkowe, 2 owodniowe = NAJCZESCIEJ JEDOJAJOWE - 75%
na 100% czy sa dwu czy jedno jajowe mozna okreslic tylko robiac badania genetyczne, no chyba ze dzieci s identyczne to wiadomo ze najprawdopodobniej sa jednojajowe

Ja robilam test pappa ale ze wskazan nie ot tak sobie, gdybym nie miala powodu to raczej tez bym nie robila gdyby w USG bylo wszytsko ok ... ale test pappa łącznie z badaniem USG genetycznym daje prawie 100% pewnosc.
.
 
Ostatnia edycja:
W ośrodku, gdzie robili mi usg prenatalne, pani dr powiedziała, że szczególnie w przypadku ciąży mnogiej wyniki testu pappa mogą być nieprawdziwe i nie zaleca, jeżeli obraz usg był prawidłowy i nie budził wątpliwości. Ja sobie darowałam.
a mi docent mowil ze sa opracowane normy dla ciazy blizniaczej, ale pieron wie. W kazdym razie jak w USG jest okej to ja bym nie robila.
 
Ja tez pappa sobie odpuscilam.

U nas mialybyc jednojajowe wedlug pierwszych 2 usg (7i8 tydzien), ale sa tak rozni ze nie ma opcji zeby byly jednojajowe. Ciekawe czy jak podrosna bede bardzo do siebei podobni czy nie.
Ewka super, ze przegrodka sie znalazla! Co do jednojajowosci czu dwujajowosci lekarze mi mowili, ze mozna to stwierdzic na bardzo wczesnym usg, ze cos tam ma ksztalt literki T, ale jak widac na moim przykladzie to nie dokonca sie sprawdza ;-)
Kbetina zycze Ci blizniaczkow i sle podwojne fluidki!
Maborka wspolczuje nudnosci. tez przez to przechodzila z chlopakami.... nie wiele mi trzeba bylo ze bym sobie zygnela, a niedobrze mi bylo prawie non-stop! ale przeszlo :tak:Wiec trzymaj sie, juz nie dlugo bedzie dobrze.
Madzia842 i co wykazalo usg?

pozdrawiam was trojpaczki!
 
Madzia 842 i jak tam po badaniu usg???

niczka jak sobie radzisz?? Ja dziś rozmawiałam z kobieta, która ma dziewczynki blixniackzi 2,5 letnie- powiedziała, ze dopiero teraz może odsapnąć, ze dopiero teraz pierwszy urlop zlaiczyła. A tak na okrągło jazda bez trzymanki. Dziewcyznki nie spały całe noce, naokrągło kolki itp.
 
Cześć dziewczyny, dopiero teraz mogłam usiąść do komputera żeby podzielić się z wami wynikami usg. No więc dzieciaki są dwukosmówkowe dwuowodniowe:-D lepiej nie mogłam sobie wymarzyć. Może będzie ta wymodlona parka.
A przy okazji to czy pomożecie mi odszyfrować wyniki usg: Jeden bliźniak ma CRL 65mm13tc+3 a drugi CRL 65mm-13tc-2 o co tu chodzi z tymi minusami i plusami? I czy mają dobre wymiary? Do mojego lekarza jade za tydzień bo z tymi lekarzami dziś to nie szło się dogadać. Pozdrowionka
 
reklama
Madzia no to super:tak:

A Twoje wyniki oznaczają, ze dzieciaczki mają 6,5 cm, pierwsyz odpowiada "wiekowi" 13 tydzień + 3 dni, drugi 13 tydzień - 2 dni.

Masz bardzo podobnie jak u mnie- moje miały 12 tydzień + 5 (drugi 4 dni) i dł podobna ponad 6 cm.

Gratuluję i teraz tylko się cieszyć :))
 
Do góry