reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Hej. Dziękuję. Czuję się lepiej niż wczoraj bo emocje trochę opadły. Chciałabym powiedzieć że podchodzę do tego na zimno ale to tak niestety się chyba nie da. Przynajmniej ja nie umiem. Wczoraj strasznie dużo emocji, ja jestem z tych szybko się stresujących człowiek bomba jestem. Także ciężko mi było samej. Za dużo emocji żeby spać. Jeszcze pierwsze podejście do niektórych leków typu accofil który mam przepisany przez Paśnika. Dziwnie się po nim w nocy czułam. O 3 miałam budzik na luteinę to wstałam cała mokra. Cały czas czułam z prawej strony przy żebrach jakiś kłujący ból. Nie mogłam spać na tym boku. Ale to dość wysoko jakbym przy płucach z boku miałam wrażenie. Nie wiem co to mogło być? Ogólnie to czuję co jakiś czas kłucie w brzuch i takie jakby skurcze i przelewanie. Także wiem że wszystko może się zdarzyć, na wszelki wypadek chodzę w podpasce. Jedyne co to przelewanie wyróżnia od tego przed krwawieniem w piątek to to że w piątek bolał mnie brzuch a teraz nie boli. Mało jem bo nic mi przez gardło nie przechodzi ze stresu.
Ale jest jedno co sobie obiecałam i jestem dumna z siebie bo nie wiedziałam że tak umiem. Obiecałam sobie że nie doprowadzę się do takiego psychicznego stanu jak po pierwszym poronieniu i tego się trzymam. Wiem że co by się nie stało muszę zrobić wszystko żebym potem mogła spojrzeć sobie w twarz. A reszta nie jest zależna ode mnie.
Przy accofilu sprawdzaj morfologie koniecznie, nie wiem co ile, ale niektórzy mówią nawet co 2 dni, patrz na leukocyty, możesz czuć się na początku słabo.
 
reklama
Przy accofilu sprawdzaj morfologie koniecznie, nie wiem co ile, ale niektórzy mówią nawet co 2 dni, patrz na leukocyty, możesz czuć się na początku słabo.
No właśnie on mi kazał brać 1/3 ampułki co 3 dni i co trzy iniekcje podskórne robić morfologię. Czyli wychodzi na to że od 1 dawki po 9 dniach mam zrobić morfologię.
 
Ok dzięki. Jakiś czas temu na pobraniu krwi któraś z Pań pielęgniarek jak badałam prolaktynę pytały mnie czy starania o ciąże. Zaśmiałam się że tak od dawien dawna i że mam już za sobą poronienie. Powiedziały mi wtedy żebym na odstawiała w 1 trymesrze leków na prolaktynę bo ich koleżanka dwa razy przez to poroniła. Stąd moje pytanie. W poprzedniej ciąży którą też poroniłam pamiętam że odstawiałam od razu. Nic się raczej z tego powodu nie stało, ale pamiętam że po poronieniu potem sporo czytałam i gdzieś ktoś pisał żeby nie odstawiać gwałtownie tylko stopniowo. Ale sama nie wiem szczerze mówiąc bo biorę tylko 1/4 tabletki raz w tygodniu. Powinnam ją wziąć wczoraj ale nie wzięłam bo nie wiedziałam czy powinnam.
Prolaktyna w ciąży fizjologicznie rośnie I tak też powinno być, dlatego nie powinno się brać leków na jej zbicie. Ale zgadzam sie ze trzeba odstawiać stopniowo, jak z resztą większość leków. Przy czym mając dawkę 1/4 tabletki na tydzień to już nie ma co stopniować :p
Tez brałam 1/4 tabletki. Już i tak ciężko było ja podzielić na 4 części, a co dopiero na więcej
 
A myślicie że pozostać na ovarinie? Bo powinnam przyjmować kwas metylowany a ostatnio przy braniu 2 tabletek ovarinu miałam kwas powyżej normy i mi lekarz kazał brać 1 tabletke tylko.
Teraz nie wiem jak w mojej sytuacji robić czy przestawić się na coś dla 1 trymestru? Jest coś co ma tylko metylowany kwas na 1 trymestr?
 
A myślicie że pozostać na ovarinie? Bo powinnam przyjmować kwas metylowany a ostatnio przy braniu 2 tabletek ovarinu miałam kwas powyżej normy i mi lekarz kazał brać 1 tabletke tylko.
Teraz nie wiem jak w mojej sytuacji robić czy przestawić się na coś dla 1 trymestru? Jest coś co ma tylko metylowany kwas na 1 trymestr?

Sam folian np. z solgar albo kompleks z alinnes z wit b12 połączony.
Jeśli chodzi o te prenatal, pregna itp to wszystkie mają zwykły kwas.
 
A myślicie że pozostać na ovarinie? Bo powinnam przyjmować kwas metylowany a ostatnio przy braniu 2 tabletek ovarinu miałam kwas powyżej normy i mi lekarz kazał brać 1 tabletke tylko.
Teraz nie wiem jak w mojej sytuacji robić czy przestawić się na coś dla 1 trymestru? Jest coś co ma tylko metylowany kwas na 1 trymestr?
Z tego co kojarzę to ovarinu w ciąży się nie bierze. Ja w ciąży brałam Prenatal
 
Sam folian np. z solgar albo kompleks z alinnes z wit b12 połączony.
Jeśli chodzi o te prenatal, pregna itp to wszystkie mają zwykły kwas.
Czyli taki jak ten z linka?:

I to jest po prostu sam kwas foliowy metylowany? Bo te specjalistyczne nazwy to do mnie nie przemawiają 🙈
 
Czyli taki jak ten z linka?:

I to jest po prostu sam kwas foliowy metylowany? Bo te specjalistyczne nazwy to do mnie nie przemawiają 🙈

Tak dokładnie ten, do tego jeszcze jakąś b12, albo kompleks ten poniżej on ma kwas metylowany i właśnie b12.
 
reklama
Tak dokładnie ten, do tego jeszcze jakąś b12, albo kompleks ten poniżej on ma kwas metylowany i właśnie b12.
Super dzięki wielkie. Mam nadzieję że u mnie w superpharmie będzie dostępny.
Co do B12 cały rok z nią walcze i mam sprawdzone już swoje. Z allines też próbowałam ale w moim przypadku się nie sprawdziła. Ale dziękuję za polecenie. I co tego kwasu 1 tabletka dziennie wystarczy?
 
Do góry