reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

reklama
Dziewczyny, ja mam do Was takie pytanie dot. wagi dziecka. Wiem, że macie spore doświadczenie :)
Jak wiecie od początku ciąży brałam metformine ze względu na stwierdzona IO. Moja ginekolog od początku nie zgadzala się z tymi zaleceniami, kazała mi to odstawić twierdząc, że ten lek może powodować u dzieci otyłość i problemy cukrzycowe.
Ja jednak zaufałam immunolog i do ok. 22 tygodnia ciąży brałam. Potem odstawiłam, zrobiłam krzywa i już do tych leków nie wróciłam.
Na badaniu połówkowym ,które robiła mi moja gin wyszło że synek jest większy niż wynika to z tygodnia ciąży. Ważył wtedy prawie 0.5 kg. Wczoraj byłam na kolejnym USG (4 tygodnie od badania połówkowego) i ważył już prawie 1kg. Czyli w miesiąc przybyło mu ok 0.5 kg. Moja gin mówi że widocznie taka jego natura ale czy myślicie że ten lek mógł mieć na to jakiś wpływ na takim etapie ciąży ?
Ogólnie kazała się nie martwić i tak na prawdę na ten moment nie martwię się bo wiem, że dzieci różnie rosną ale chciałabym poznać Wasze opinie :)
 
U mnie w obu ciążach stwierdzona cukrzyca ciążowa kontrolowana jedynie dietą.
Potem mogę Ci sprawdzić ile ważyły moje dzieci na połówkowych.
Ale córka urodzona w 37t1d - waga 2660g
Syn - urodzony w 35t2d - waga 2490g
Oboje bardzo drobni.
 
Dziewczyny, ja mam do Was takie pytanie dot. wagi dziecka. Wiem, że macie spore doświadczenie :)
Jak wiecie od początku ciąży brałam metformine ze względu na stwierdzona IO. Moja ginekolog od początku nie zgadzala się z tymi zaleceniami, kazała mi to odstawić twierdząc, że ten lek może powodować u dzieci otyłość i problemy cukrzycowe.
Ja jednak zaufałam immunolog i do ok. 22 tygodnia ciąży brałam. Potem odstawiłam, zrobiłam krzywa i już do tych leków nie wróciłam.
Na badaniu połówkowym ,które robiła mi moja gin wyszło że synek jest większy niż wynika to z tygodnia ciąży. Ważył wtedy prawie 0.5 kg. Wczoraj byłam na kolejnym USG (4 tygodnie od badania połówkowego) i ważył już prawie 1kg. Czyli w miesiąc przybyło mu ok 0.5 kg. Moja gin mówi że widocznie taka jego natura ale czy myślicie że ten lek mógł mieć na to jakiś wpływ na takim etapie ciąży ?
Ogólnie kazała się nie martwić i tak na prawdę na ten moment nie martwię się bo wiem, że dzieci różnie rosną ale chciałabym poznać Wasze opinie :)
Pamiętaj, że te pomiary to szacunkowe. Nasz syn miał ważyć 3,200 kg... yhy... 4,130 kg! Sn, mlody zdrowy. 58cm, nigdy nie był kluską, a teraz to taki szczypior, że szok. 10 lat a ma nogę jak ja, 39... także ten ;)
Trzymam kciuki, żeby bobo zdrowe było :)

Edit:
Nie miałam cukrzycy, mlody urodzony w 42 tyg. Waga podana z usg 2 dni przed porodem...
 
Hej, ja tak z doskoku, ale wierzę, że pomożecie, bo nie trafiłam chyba jeszcze na dobrego lekarza.
Jestem 3 mce po pustym jaju płodowym, leczę się na niedoczynność tarczycy i hashimoto.
Robiłam w tym cyklu hormony płciowe i tak

2 dzień cyklu :

FSH 7,5 mlu (norma dla fazy folikularnej 3,5-12,5)
LH 6,5 mlu (norma dla fazy folikularnej 2,4-12,6)
testosteron 0,309 ng/ml (norma dla fazy folikularnej 0,084 - 0,481)
estradiol 25,48 pg/ml (norma dla fazy folikularnej 12,4 - 233)
prolaktyna 573,80 mlu (norma 102-496)

21 dzień tego samego cyklu

prolaktyna 389,60 mlu (norma 102-496)
estradiol 135 pg (faza lutealna 22,3-341)
progesteron 13,25 ng (faza lutealna 1,83-23,9)

Owulacje mam dość bolesne i jeśli była to w 13dc, w 15 dc byłam na usg i gin mówiła, że coś chyba było na lewym jajniku ale ciałka zółtego brak. Czy progesteron na poziomie 13, czyli pośrodku normy może wskazywać jakąś niedomogę?
Co do badań się nie wypowiem bo się nie znam ale progesteron wydaje się być spoko według mnie także tu bym się nie martwiła żadna niedomogą
Dziewczyny, ja mam do Was takie pytanie dot. wagi dziecka. Wiem, że macie spore doświadczenie :)
Jak wiecie od początku ciąży brałam metformine ze względu na stwierdzona IO. Moja ginekolog od początku nie zgadzala się z tymi zaleceniami, kazała mi to odstawić twierdząc, że ten lek może powodować u dzieci otyłość i problemy cukrzycowe.
Ja jednak zaufałam immunolog i do ok. 22 tygodnia ciąży brałam. Potem odstawiłam, zrobiłam krzywa i już do tych leków nie wróciłam.
Na badaniu połówkowym ,które robiła mi moja gin wyszło że synek jest większy niż wynika to z tygodnia ciąży. Ważył wtedy prawie 0.5 kg. Wczoraj byłam na kolejnym USG (4 tygodnie od badania połówkowego) i ważył już prawie 1kg. Czyli w miesiąc przybyło mu ok 0.5 kg. Moja gin mówi że widocznie taka jego natura ale czy myślicie że ten lek mógł mieć na to jakiś wpływ na takim etapie ciąży ?
Ogólnie kazała się nie martwić i tak na prawdę na ten moment nie martwię się bo wiem, że dzieci różnie rosną ale chciałabym poznać Wasze opinie :)
E tam, ja bym się cieszyła że dzieciaczek jest większy. My całą ciążę na granicy hipotrofii byliśmy. Potem okazało się że USG o 0,5 kg się pomyliło i mała miała jednak fajna wagę
 
@KatJak z tego co kiedyś czytałam i zapamiętałam odnośnie metforminy to raczej chodziło o etap nastoletni, że wtedy mogłaby mieć wpływ metformina przyjmowana w ciąży, natomiast czy heparyna nie zwiększa wagi???
 
Dziewczyny, ja mam do Was takie pytanie dot. wagi dziecka. Wiem, że macie spore doświadczenie :)
Jak wiecie od początku ciąży brałam metformine ze względu na stwierdzona IO. Moja ginekolog od początku nie zgadzala się z tymi zaleceniami, kazała mi to odstawić twierdząc, że ten lek może powodować u dzieci otyłość i problemy cukrzycowe.
Ja jednak zaufałam immunolog i do ok. 22 tygodnia ciąży brałam. Potem odstawiłam, zrobiłam krzywa i już do tych leków nie wróciłam.
Na badaniu połówkowym ,które robiła mi moja gin wyszło że synek jest większy niż wynika to z tygodnia ciąży. Ważył wtedy prawie 0.5 kg. Wczoraj byłam na kolejnym USG (4 tygodnie od badania połówkowego) i ważył już prawie 1kg. Czyli w miesiąc przybyło mu ok 0.5 kg. Moja gin mówi że widocznie taka jego natura ale czy myślicie że ten lek mógł mieć na to jakiś wpływ na takim etapie ciąży ?
Ogólnie kazała się nie martwić i tak na prawdę na ten moment nie martwię się bo wiem, że dzieci różnie rosną ale chciałabym poznać Wasze opinie :)

Słyszałam, że dzieci przy metforminie mogą być drobniejsze. Ale to tylko zasłyszane. Natomiast realna waga dziecka to przede wszystkim okaże się po porodzie. Teraz to wypadkową zdaje się 4 wymiarów (obwód głowy, obwód brzuszka dl. Kości udowej, reszty nie pamiętam). Tak więc to się może zmieniać w zależności od sprzętu. Poza tym rozmiar dziecka to przecież genetyka. Dużo zależy jak wy rodzice wyglądacie. Czy jesteście otyli, czy szczupli, wysocy czy niscy. Jeszcze predyspozycje. W mojej rodzinie dzieci rodzą się ok 4 kg (mimo, że w rodzinie męża mniejsze wagowo, ale też niższe). Synek też niemal tyle ważył. Miał ciągle nieproporcjonalnie długie nogi, większe o 3-4 tygodnie. Ja niewysoka, ale mąż bardzo i dlatego ani lekarz ani ja się nie martwilismy. Duzo elementów trzeba wziąć pod uwagę by móc orzec, że coś jest w normie, a coś poza nią.
 
Dzięki za odpowiedzi. No właśnie też mi się wydaje że po prostu taki jest. Ale że to moja pierwsza ciąża to wszystko jest dla mnie obce i dużo rzeczy mnie martwi.
@Katrinaka o heparynę nic takiego nie słyszałam ale wiadomo że pewnie każdy lek nie pozostaje bez wpływu.
 
reklama
Do góry