reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Kobietka a może lepiej sikniesz co?????bo jak jestes w ciąży to natychmiast leki trzeba odstawić i do lekarza po inne,!!!!!!! Może nie ryzykuj i zrób test jak wyjdzie negatywny to OK a jak pozytywny to zmiana lekarstw i musi byc dobrze !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
reklama
No, sie czepia, a ja sie tu, prawda, produkuje... Zdazylam odbyc pogawedke z panem policjantem obskoczyc do biblioteki i sklepu, zaraz sie bede za jakis obiadek brac... Sukieneczka sie robi niemowleca (pomysl mnie naszedl) - wszystko pod kontrola!
 
Cześć Dziewczyny, mam pytanie, kiedy po poronieniu można starać się o dzidziusia? Jestem już mamą, mam zdrową córeczkę, ale w maju tego roku niestety nie udało się i poroniłam w 6 tc. Niestety musiałam mieć zabieg bo pani doktor wolała mieć pewność, że wszystko się wyczyściło. W dodatku okazało się że mam chorą tarczycę - hashimoto. Biore już leki, i pani edokrynolog powiedziała, ze możemy się już starać, ale pani ginekolog (niestety mam dwóch różnych lekarzy) kazała mi zrobić najpierw PRL, E2 i progesteron. Więc powiedziała, żebyśmy sie zabezpieczali. A w jakim celu robi sie powyższe badania? Pozdrawiam i dziękuję za każdą odpowiedź.
 
Majamaja- witam i zapalam światełko dla aniołka
[*]
PRL to prolaktyna , E2 (estradiol) i progesteron to są hormony , ale chyba to wiesz, wiec lepiej zrób te badania i jak wyjdą w normie to starajcie sie juz, lekarze przewaznie każą czekać od 3 do 6 miesiący z ciąza , wiec posłuchaj swojego gina ( jesli mu ufasz) jesli nie to wybierz sie do innego , ale te badania zrób na wszelki wypadek czy jest OK po prostu dla swojego świętego spokoju :)

Prolaktyna to hormon wydzielany przez przysadkę mózgową. Gdy kobieta spodziewa się dziecka, odpowiedni jego poziom podtrzymuje pracę ciałka żółtego, ażeby mogło ono nadal produkować progesteron – istotny dla utrzymania ciąży.
Progesteron
Hormon ten umożliwia implantację zapłodnionego jaja w błonie śluzowej macicy i utrzymanie ciąży. Jeśli do ciąży nie dojdzie, wydzielanie progesteronu zmniejsza się i dochodzi do menstruacji. W przypadku zajścia w ciążę progesteron jest wydzielany na początku przez ciałko żółte, a po 14-18 tygodniu ciąży zaczyna być wytwarzany także przez łożysko i jego produkcja jest na tyle duża, że ciałko żółte nie jest niezbędne do dalszego utrzymania ciąży.
 
Majamaja- witaj kochana światełko (*) dla Aniołka.
Progesteron bada się bo on odpowiada za utrzymanie ciąży na wczesnym etapie, a co do reszty badań nie orientuję się , ja też walczę z tarczycą też biorę leki ,ale narazie się nie staram, trzymam za Ciebie kciuki aby kolejna ciąża się szczęśliwie zakończyła , pisz tutaj z nami w kupie raźniej:tak:
Ilona24- na razie nie panikujmy poczekam jeszcze z sikaniem napewno to tylko jakieś przesunięcie.
 
Ilona24 dziękuję Ci bardzo za odpowiedź. Teraz jestem już po 3 @ od poronienia. Zrobiłam już prolaktynę i estradiol. Teraz czekam na 19-21 dc i muszę iść na progesteron. A co do gina to trafiłam do tej pani pierwszy raz po poronieniu, ale myślę że mogę jej ufać. A Ty już się starasz?
 
Maja- wiec skoro jestes juz po 3 @ to dobrze, od nastepnego cyklu niech sie ziemia trzęsie :) aha a te badania co zrobiłaś to wyszły dobrze tak ??????????
Tak, ja sie juz staram, także poroniłam w maju( 26 dokłądnie) ale nie mialam zabiegu wiec po 2 @ gin juz pozwolił sie starać , zresztą badania tez dobre wyszły :) Pod koniec miesiąca sie okazę czy cos sie wykluło czy nie :D

Kobietka to ja trzymam kciuki aby małpa sie tak długo nie spóźniała &&&&&& ( o ile w ogóle ma zamiar przyjść :p:p:p )
 
Ilona24 właśnie nie wiem czy dobrze, niby mieszczą się w normach ale czasem niby w normach a jednak nie rewelacja. Moze pomożesz mi w interpetacji?? bo nie mogę się dodzwonić do ginekologa. Trzymam kciuki żeby się wykluła fasolka :-)Jej, ale fajnie, że już się możesz starać :-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Witajcie Dziewczyny
Wiernie Was wciąż podczytuję i trzymam mocno kciuki za każdą z Was, tyle że jakoś za pisanie nie mogę się zabrać. Dołuje mnie to, że jestem już prawie 11 miesięcy po poronieniu i wciąż nie wiem, czy będziemy mogli się już starać. Kiedy do Was ostatnio pisałam miałam nadzieję, że w sierpniu będę mogła wyglądać na 2 kreski i zaciążyć w doborowym towarzystwie. A teraz nie wiem... Robiłam ostatnio wszystkie badania i są ok, tyle że spotkała mnie "niespodzianka" przy badaniach tarczycy. Hormony mam w normie, ale przeciwciała antyTPO 280 przy normie 43. W piątek idę do endokrynologa, a we wtorek do gin i boję się, co usłyszę, czy to nie zablokuje zielonego światła:( Czy któraś z Was miała taką sytuację z tymi przeciwciałami?
Ściskam Was wszystkie mocno!!!!!!!
PS. Kłaczku nie mogę się nadziwić z jaką prędkością posuwa się Twój suwaczek. Już połowa:)Karolciu i Lili - trzymam kciuki, żeby @ nie przyszła tym razem!
 
Do góry