reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciąża w UK,,,, MAJ 2013

Hejka... Dzisiaj dostalam list ze szpitala w sprawie moich badan na ryzyko downa KTOREGO BRAK :)) HIHI :) dzisiaj zamowilam bilet do Pl na dwa tyg. Od 28 listopad. Wiec nie moge sie juz doczekac spotkania z rodzina :) szkoda ze moj maz nie moze ze mna jechac :(

eklerkaa super wieści!!! bardzo się cieszę, że wyniki dobre..ba!!! bardzo dobre:tak: a wyjazdu zazdroszczę!!! ja tez tak planowałam, że po wynikach sobie skoczę do Pl...ale niestety u mnie poszło nie za dobrze, nie mogłam za bardzo się stąd ruszyć...zresztą i nie miałam nastroju:no:później ta amniopunkcja...echo serca...potem połówkowe i tak zeszło...a teraz to już się boję latać, więc w tym roku nici z wyjazdu...ale trudno...są rzeczy ważne i ważniejsze, nie?;-)
Pozdrawiam wszystkie mamuśki!!!
 
reklama
Hej
ja mam podobnie z tymi warzywami, gotowane to juz wogole nie przejda brrr. Ale powoli mi apetyt wraca :) tez lykam pregnacare.

Jestem full time mama. Zrezygnowalam z pracy, mialam rok macierzynskiego i nie wrocilam. Zlobek drogi, poza tym maz mieszka z nami tylko w weekendy, itd itp.

A pamietacie jak wysoki mialyscie ten wspolczynnika na Downa? Ja 1.38, to chyba ta gorna granica malego ryzyka? Tak mi pielegniara powiedziala :/ ale list dostalam z low risk.

Tez bym chciala zeby gin czasem tam zajrzal ale co zrobic.

Pozdrawiam x
 
Zabenia ten wynik na zespół Downa miałaś 1:38? czy 138? bo to jest różnica i to spora...
Ja miałam 1:45 i od razu skierowanie na amniopunkcję. Z tego co wyczytałam, a wierzcie mi, czytałam dniami i nocami, jak jest 1:300 i poniżej to już jest oferowana amniopunkcja. Przynajmniej w Polsce są takie normy, nie wiem dokładnie jak tutaj. Ale skoro powiedzieli Ci, że low risk, to tego trzeba się trzymać:tak:
A ja odebrałam część wyników, które robiłam sobie w sobotę w prywatnym labolatorium. Nie wiem dlaczego, ale wysłali mi połowę, coś pochrzanili chyba, będe jutro do nich dzownić po resztę. To co już mam to wynik na test z glukozą, no i wszystko w porządeczku!!! nie ma cukrzycy ciążowej:tak:czekam jeszcze na żelazo, cholesterol i takie tam...mam nadzieję, że też będzie ok. A w czwartek mam scan w szpitalu, taki dodatkowy, dlatego, że miałam podejrzenia zespołu Downa właśnie, choroby genetyczne wykluczyli, ale scan mi się nadal należy. No i dobrze, niech sprawdzą jeszcze raz!!!
Buziaki!!!
 
Ostatnia edycja:
a ja po scanie już:) relacja w odpowiednim wątku. Miałam też badania krwi i teraz czekam na określenie stopnia ryzyka dla Zespołu Downa - mam nadzieję że wszystko będzie w porządku. Teraz już na spokojnie będziemy się mogli cieszyć ciążą : )
 
Sembonzakura- bedzie wszystko dobrze ;)

Jaa jutro mam spotkanie z polozna na 16 tydzien. A potem dopiero scan w szpitalu w 20 tyg. A w miedzy czasie bede w pl. To pojde do mojego ginekologa i byc moze poznam plec mjego dziecka :). Slyszalam ze w angli nie mowia plci... Nie wiem dlaczegoo ale tak nie powinno byc. Ciesze sie ze ktos zbada mnie od srodka w pl. :)

Sorka ze nie pisalan ale wczoraj moj synek mial straszny wypadek. :(( przewrocil sie i rozciol glowe na 1 cm. Krew byla wszedzie nawet nie wiecie w jakim ja stanie bylam cala sie telepalam, plakalam. To bylo na moich oczach, maz obwinial mnie, ja jego... ale to wszystko bylo w emocjach. Na szczescie nie trzeba bylo jechac do szpitala, maz opanowal sytuacje, mokrymi recznikami pokladal mu i szybko przestalo krwawic a rana sie sama skleila :( byla panika ale DZIECI NIE DA SIE UPILNOWAC NIESTETY.
 
Ostatnia edycja:
Czesc
Co to tego wslaznika to na 100% nie pamietam a w ksiazce ciazowej tego nie wkleili. Wydaje mi sie ze dobrze zapamietalam, pobrali mi krew dodatkowo. Nie bede sie nakrecac i czytac w necie, zostawie tak jak jest. Jest low risk i tak ma byc :)

Eklerka ile twoj urwis ma latek? To irawda ze sie nie da upilnowac. Moj tez czasem cos wywinie a ja siedze przy nim :/ sobie juz jedynke ulamal i ma trojkat :/

Mam wizyte juz 20ego. Musze sie upomniec o papierek do wypelnienia na darmowe leki. W pierwszej ciazy dostalam a teraz polozna zapomniala mi dac. Macie juz te plastikowa karte nhs?

Plec dziecka oczywiescie ze powiedza ale na scanie 20to tygodniowym :)

Jadlowstret mi przechodzi, w koncu :)
 
Zabenia jak napisali low risk, to low risk:tak: Nie chciałam Cię starszyć!!! pytałaś o nasze wskaźniki, więc napisałam swój. Ale jeszcze raz powtórzę, jak jest niskie ryzyko, nikt do Ciebie nie dzownił w tej sprawie, to już nie masz o czym myśleć ani tym bardziej szukać w necie, bo dopiero byś sobie nabrała do głowy.
Co do karty na darmowe leki i dentystę, to mnie znajomy niedawno o tym powiedział. Ani jedna położna ani lekarz nic mi nie mówili:no: Na ostatniej wizycie sama zapytałam i lekarz był zdziwiony, że jeszcze nie mam. No jak sama się nie dopytam, to oni za wiele mi nie powiedzą. W każdym razie karte już mam, a że dopiero w 26tc...no trudno;-)
Potwierdzam, że płeć dziecka poznasz na scanie w 20tc...chyba, ze ktoś nie chce, to mówi.
 
reklama
Hmmm... Ja tez pierwsze slysze o takich kartach dla kobiet w ciazy. Jak moge ja sobie wyrobic? i czy jak bede miala ta karte to bede mogla zakupic w aptece np. witaminy pregnance omg dla kobiet w ciazy? bo takie opakowanie u nas 16 f. Kosztuje a juz 2 opakowania mi poszly :)))
 
Do góry