reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciaza w uk

bulkaasia- nie stresuj sie nie ma czym, mi dzis polozna robila usg po raz pierwszy tutaj, trwalo moze 10 min., sprawdza wielkość Maluszka, robi kilka fotek, ogolnie naprawde niezle ;) One robia tyle tych USG codziennie ze sie na tym znaja, chociaz to tylko polozne a nie lekarz, ale przeciez sa to tego wyszkolone.
 
reklama
Neska210 pewnie. Porod wybralam nie na porodowce a w Midwifery Unit, bo tam maja baseny, pilki, oddzielne sale i jest spokoj. Jeden minus to nie mozesz dostac tam Epiduralu( mozesz go dostac tylko na szpitalnej porodowce), tylko gas&air albo morfine (skorzystalam i z tego i z tego i moge powiedziec ze nie bylo zle) niestety spedzilam 6 godzin w basenie, odeszly mi zielone wody i tetno dzidziusia spadalo, mialam maksymalne rozwarcie ale brak juz sily, wiec musieli mnie przetransportowac pietro wyzej na oksytocyne i znieczulenie, porod zakonczyl sie kleszczowo niestety z nacieciem. Z perspektywy czasu oczywiscie :p nie wspominam porodu zle, na Midwifery Unit bylam 6 godzin ze skorczami partymi i tamte znieczulenia wystarczaly w zupelnosci (po pierwszym mowili ze moge sie zdrzemnac :p ale jak tu spac jak maluch szykuje sie do wyjscia !! :p) gas&air jest naprawde skuteczny jesli wiesz jak uzywac (ja na poczatku nie wiedzialam :p ale pozniej mnie poinstruowaly polozne) personel naprawde sie spisal, bardzo wszyscy mili, czulam sie bardzo komfortowo, moglam robic co chce, wybrac dowolnom pozycje do porodu, jesli jest mozliwosc tzn panie polozne nie maja duzo pracy przychodza pogadac, siadaja w twojej sali wypleniajac papiery potrzymujac cie na duchu :) wszystko dzieje sie w bardzo ludzkich warunkach, niestety nie mam porownania co do polskich warunkow ale z tutejszych bylam bardzo zadowolona i mimo to ze moj porod nie zakonczyl sie tak jak to sobie wymarzylam to wszystko poszlo w miare mozliwsoci sprawnie, jesli masz jakiekolwiek watpliwosci pytaj sie ich, napewno ci wszystko wyjasnia i doradza. Jak bedziesz miala mowlisco (prawie wszedzie jest taka) idz zwiedzic szpital w ktorym bedziesz rodzic, zawsze bardziej komforotowo sie czujesz jak wracasz do miejsca ktore juz wczesniej znasz i moze trafisz na ten sam personel :):)

Opieka poporodowa wyglada tak, ze przychodzi do Ciebie polozna do domu, wazy i mierzy maluszka, pobierze mu krew ze stopki do badania. pierwsza wizyta jest tydzien po porodzie, pozniej co 2 tygodnie, co miesiac i nastepnie co trzy miesiace. W ciagu pierwszego miesiaca zycia malucha bedzie mial badanie sluchu (moga zrobic tez w szpitalu po urodzeniu) Jak maluch ma pol roczku ma kontrole u lekarza. Wiadomo szczepienia jak ma 2,3,4,12,13 miesiacy. Co do opieki nad mama, robia kontrole na tych samych wizytach co maluszkowi, sprawdzaja czy macica wraca do normy, robia testy na depresje poporodowa i przeprowadzaja ogolny wywiad, zawsze zostawiaja mnustwo ulotek i ksiazeczek do poczytania i to chyba tyle :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
neska, madlen dzięki za wsparcie bo na prawde jest mi potrzebne. Ja ufam tylko swojemu ginekologowi no ale go tu nie ma i jestem zadana na obce osoby, w tym tylko połóżne. Oby wszystko poszło dobrze.
 
reklama
Do góry