reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciążowe objawy, bolączki i samopoczucie

Katushka mam dokladnie tak jak Ty. Oprocz braku miesiaczki i bolacych piersi nic. No i mam stresa, bo w poprzedniej ciazy mialam juz chyba na tym etapie uczucie sennosci, siku ciagle mi sie chcialo, no i zapachy mnie odrzucaly, a teraz nic z tych rzeczy. No i boje sie echhh :(.
 
reklama
Dokładnie tak, uczucie troche smieszne ale widze ze chyba calkowicie normalne :) Za to pozwala sobie wyobrazic jak to bedzie za te kilka/ kilkanascie tygodni gdy to nie gaz bedzie a ruchy dzieciatka :D

Mexi, kazda ciaza jest inna. Moze bedziesz szczesciara z niewielka iloscia objawow badz tez sobie wykraczesz i na dniach bach, poleci jeden za drugim.
Sama staram sie myslec pozytywnie a przez te pobolewania latwo nie jest ;/
Dlatego tez mamy tu siebie, by sie wspierac i zauwazac, jak kazda z Nas jest inna i inaczej przechodzi ciaze :)
Glowa do gory :)
 
Dzieki Lilith! Masz racje- dobrze ze jest forum, gdzie mozemy sie nawzajem pouzalac, wspierac i cieszyc. Bez tego byloby ciezko.
 
Mam dzis obrzyyydliwy smak w ustach, jakas podeszwe czy inne dziadostwo I to ani troche nie pomaga na mdlosci..

Prosze o rade, co jadacie albo do czego sie zmuszacie?
Barszczowy szal juz za mna, mandarynkowo pomaranczowy tez, chudy rosol, winogrona, zupa dyniowa. Nie mam pomyslu doslownie na nic a jesc trzeba, wiec poradzcie cos..

Dzis mialam ochote na paczka, szok. Oczywiscie nie zjadlam..
 
Masz podobne objawy do moich ;) ja mam codziennie takirgo "kapcia", najlepiej jakbym cały czas piła bo to mu daje chwilę ulgi.

Ja jeśli mam na coś smak i mogę mieć to w zasięgu ręki to to jem i tyle, nawet jeśli jest to mało zdrowe :) wczoraj jadłam... big maca. Bo tylko to bądź hot dog przechodziło mi przez myśl i gardło. A coś jeść trzeba :) cały czas myślę i karpiu i zupie grzybowej :p

Jeszcze staram się jeść mniej nabiału jak mam dni "kapcia" bo białko to jeszcze potęguje.

A kilka dbi temu miałam smaka na mięso mielone i jednego dnia jadłam spaghetti a drugiego zapiekankę z milonym i ziemniakami ;)
 
Dziewczyny czy też odczuwacie takie zmęczenie? ja sobie normalnie nie mogę dac z tym rady :-(tam gdzie się tylko da, zamykam oczy i śpię :-( normalnie to dla mnie nowość, bo w poprzedniej ciąży tak nie miałam i generalnie ostatnie 4 lata to ja za dużo nie śpię, bo Martyna należy do tych dzieci, które dużo snu nie potrzebują ;-) ale tak zmęczona to ja jeszcze nie byłam ;-)
 
Gawit no ja mam na odwrot. Pierwsza ciaza zasypialam na stojaco, teraz druga- wcale nie jestem spiaca w ciagu dnia. Podobnie mialam z sikaniem- wtedy masakra, teraz lajtowo. Tylko te mdlosci- ogolnie dźwiga mi sie, jak czuje jakies smazone miesa. Fujjj. Za 1 razem tez tak mialam.
 
Mexi a ja mam na odwrót. W poprzednich ciążach okropne mdłości, teraz zero, z jednej strony się cieszę a z drugiej, jakby mnie nie bolały piersi, nie chciało mi się ciągle spac, to nie czułabym że jestem w ciąży.
 
Mam pytanko o macice, od hmm tygodnia, może niecałego czuję ją mocniej, jakby mnie przepełniło.. Nie wiem czy to normalne uczucie bo rośnie, czy to jakieś twardnienie albo zły objaw..

I jeszcze pytanko do mam po cc. Jak wasza blizna? Macie moze nad nia taka górke, jakby nadmiar wszystkiego po ciązy? U mnie zostalo takie cos, nigdy mi sie to nie podobalo i zawsze wydawalo dziwne. Powoduje, ze jestem niesymetryczna :D i juz panikuje czy tam cos nie peknie jak dotrze na wysokosci ciecia..
 
reklama
Hmm mnie np. co dwa dni brzuch boli jak na @ i boli kręgosłup lędźwiowy (przy @ też tak mam). Mnie się wydaje, że to nic nie normalnego w ciąży, aczkolwiek to moja pierwsza ciąża i nie jestem doświadczona w tym temacie ;)
 
Do góry