reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

Córka mojego kuzyna jest karmiona mm w tej chwili ma 9 miesięcy i waży 10 kg i jak byli w szpitalu to dostali ochrzan niesamowity że dziecko przekarmione
Dla porównania córka mojego szwagra ma 2 lata i waży 11 kg
Coś w tym chyba jednak jest
Wiadomo trzeba mieć swój własny rozum i obserwować dziecko by mu nie zaszkodzić ani w jedną ani w drugą stronę:)

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
Mojej koleżanki syn ma 10 miesięcy i waży 9 kg. Natomiast innej koleżanki syn jeszcze nie ma skończonych 2 miesięcy a waży 4900- tu tylko pierś. a drugiej w tym samym wieku ponad 5kg pierś i mm. Wiec nie ma znaczenia jak dziecko je. Ono w swoim tempie je i tyje. Każde dziecko jest inne.
Na początku jak pisałaś cie ile Wasze dzieci ważą byłam w szoku, bo taka różnica między moim a Waszymi była.
Jak byłam 17 lutego zważyć małego to miał 5480g i pytamy czy jest ok. To polozna powiedziała, że mógłby troszkę więcej ważyć, bo jest na granicy w tych cenrylach. Ale ja daje tylko tyle ile chce zjeść. Jak słyszę, że niektóre dzieci w wieku Gabrysia jedzą pierś i do tego jescze 120-150ml mm to jestem w szoku. Wtedy pomyślałam, że będę dawac 120ml mm + pierś. Ale m mi wybił to z glowy. Stwierdził, że jak będzie dalej głodny to wtedy. No i może z 3 razy zjadł 120ml.
Lekarze mówią, że przekarmione i każą zmienić zwyczaje. Ale co zrobisz jak dziecko będzie zanosi się głośnym płaczem? Nie dasz bo lekarz tak mówił. Myślę, że oni mając własne dzieci tak nie robili.

TeQuila musisz obserwować i tak jak Straw pisze zapisuj ile i jak często je. Ty znasz lepiej Alanka niż lekarze. Ale u Ciebie tez inna sytuacja i dlatego się teraz zastanawiasz.



Napisane na SM-A300FU w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Przy kp to trochę inna sytuacja bo w tym przypadku karmi się na żądanie ale mm trzeba ściśle wg przepisu podawać bo oprócz rozciagnietego żołądka i nadwagi to nic innego z tego nie wyjdzie
Jakby nie patrzeć to sztuczna mieszkanka bardziej kaloryczna niż mleko z piersi

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom

Dokladnie to samo slyszalam. Piers na zadanie jest jak najbardziej ok, ale z mm trzeba bardzo uwazac, zeby dziecko sie nie przejadalo. Nie chodzi o glodzenie, ale te malenkie istotki wsytskiego sie dopiero ucza, jedzenia tez.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Mojej koleżanki syn ma 10 miesięcy i waży 9 kg. Natomiast innej koleżanki syn jeszcze nie ma skończonych 2 miesięcy a waży 4900- tu tylko pierś. a drugiej w tym samym wieku ponad 5kg pierś i mm. Wiec nie ma znaczenia jak dziecko je. Ono w swoim tempie je i tyje. Każde dziecko jest inne.
Na początku jak pisałaś cie ile Wasze dzieci ważą byłam w szoku, bo taka różnica między moim a Waszymi była.
Jak byłam 17 lutego zważyć małego to miał 5480g i pytamy czy jest ok. To polozna powiedziała, że mógłby troszkę więcej ważyć, bo jest na granicy w tych cenrylach. Ale ja daje tylko tyle ile chce zjeść. Jak słyszę, że niektóre dzieci w wieku Gabrysia jedzą pierś i do tego jescze 120-150ml mm to jestem w szoku. Wtedy pomyślałam, że będę dawac 120ml mm + pierś. Ale m mi wybił to z glowy. Stwierdził, że jak będzie dalej głodny to wtedy. No i może z 3 razy zjadł 120ml.
Lekarze mówią, że przekarmione i każą zmienić zwyczaje. Ale co zrobisz jak dziecko będzie zanosi się głośnym płaczem? Nie dasz bo lekarz tak mówił. Myślę, że oni mając własne dzieci tak nie robili.

TeQuila musisz obserwować i tak jak Straw pisze zapisuj ile i jak często je. Ty znasz lepiej Alanka niż lekarze. Ale u Ciebie tez inna sytuacja i dlatego się teraz zastanawiasz.



Napisane na SM-A300FU w aplikacji Forum BabyBoom
Ewelin, dokladnie, zlotych rad nie ma dla kazdego. Ja tez probowalam robic jak kazal pediatra. Tymek doslownie mi sie zaniosl i stracil oddech, byl czerwony jak burak. Wystraszylam sie wtedy. A teraz jestem wsciekla ze sluchalam pediatry i robie po swojemu, oczywiscie wszystko w granicach rozsadku. Ale jak Tymek zaczyna plakac z glodu, to mu daje jesc. Czasem dla oszukania jak daje mm to sypne pol miareczki mniej mleka.
Teraz karmie swoim i mm. Swojego mam tylko 500ml dziennie, nie da rady wiecej wycisnac.

Napisane na LG-D620 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Tez mi sie wydaje, ze Ci wszyscy lekarze bzdury gadaja. Mi tez kazali oszukiwac woda i rozcienczac swoj wlasny pokarm. Na poczatku probowalam oszukiwac woda i przetrzymywac zeby karmic co 3 godziny. Powiedzialam dosc jak Tymek mi sie prawie zaniosl tak plakal bo byl glodny. Teraz daje ile chce i kiedy chce i dziecko szczesliwe. Niech lekarze sobie zmierza swoje BMI najpierw, a potem niech mi kaza glodzic dziecko, bo kazdy z nich ma nadwage.

Poza tym, moja siostra miala dzieci jak kluseczki. Mialy az podwojne brody, tak jadly na piersi. Teraz dzieci sa szczuplutkie. Z tego co zaobserwowalam to wiekszosc malych dzieci jest grubiutka, a potem z tego wyrastaja.

Tymek tydzien temu wazyl 5600. Jeszcze nie mial 3 miesiecy skonczonych. Urodzil sie z waga 3730. Swoja wage urodzeniowa osiagnie duzo wczesniej niz w ciagu pol roku. Ja mam gdzies te wszystkie siatki centylowe. Dziecko mi zacznie raczkowac, to pospala to co zje.

Tequila ja ostatnio Tymkowi daje po 100ml w dzien je co 2 godziny. W nocy co 4.
Jak dawalam 120ml co 3 godziny, to mi bardzo ulewal i wymiotowal.

Napisane na LG-D620 w aplikacji Forum BabyBoom

Moja jest tylko na piersi a wygląda jak pączek, 2,5 miesiąca i 5200 g
Ale ja się nie przejmuję, tylko ciężko ją dźwigać. Tak jak pisałam, pierwsza córka była jeszcze grubsza, a teraz taka chudzina że trzeba jedzenie wmuszać.
Tyle z tego pożytku że taki grubasek mniej choruje, a jak już to się zdarzy to ma zapasy i łagodniej przechodzi.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
No ale przeciez Ty karmilas piersia i dokarmialas mm. A mm nie dawalas mu jakos duzo zeby mial potem problemy z nadwaga i rozciagniety zoladek[emoji6]

Napisane na LG-D620 w aplikacji Forum BabyBoom
No tak. Pierś jedna,druga a potem 100ml mm na każdy posiłek
A teraz je tylko pierś i zachowuje się dokładnie tak samo
Nie płacze,nie jest apatyczny
Jak domaga się butelki to dostaje znowu pierś i jest ok

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Mojej koleżanki syn ma 10 miesięcy i waży 9 kg. Natomiast innej koleżanki syn jeszcze nie ma skończonych 2 miesięcy a waży 4900- tu tylko pierś. a drugiej w tym samym wieku ponad 5kg pierś i mm. Wiec nie ma znaczenia jak dziecko je. Ono w swoim tempie je i tyje. Każde dziecko jest inne.
Na początku jak pisałaś cie ile Wasze dzieci ważą byłam w szoku, bo taka różnica między moim a Waszymi była.
Jak byłam 17 lutego zważyć małego to miał 5480g i pytamy czy jest ok. To polozna powiedziała, że mógłby troszkę więcej ważyć, bo jest na granicy w tych cenrylach. Ale ja daje tylko tyle ile chce zjeść. Jak słyszę, że niektóre dzieci w wieku Gabrysia jedzą pierś i do tego jescze 120-150ml mm to jestem w szoku. Wtedy pomyślałam, że będę dawac 120ml mm + pierś. Ale m mi wybił to z glowy. Stwierdził, że jak będzie dalej głodny to wtedy. No i może z 3 razy zjadł 120ml.
Lekarze mówią, że przekarmione i każą zmienić zwyczaje. Ale co zrobisz jak dziecko będzie zanosi się głośnym płaczem? Nie dasz bo lekarz tak mówił. Myślę, że oni mając własne dzieci tak nie robili.

TeQuila musisz obserwować i tak jak Straw pisze zapisuj ile i jak często je. Ty znasz lepiej Alanka niż lekarze. Ale u Ciebie tez inna sytuacja i dlatego się teraz zastanawiasz.



Napisane na SM-A300FU w aplikacji Forum BabyBoom
No dokładnie. Trzeba obserwować własne dziecko i dostosować wszystko indywidualnie.
Jasne że jak płacze z głodu to trzeba go nakarmić tylko że właśnie o to chodzi że Alan nie płacze
Nie zanosi się z głodu,jak marudzi dostaje znowu cycka i zasypia
Co prawda nie śpi po 3 godz tylko po pół ale poza tym bez zmian
Ja się teraz boję każdego karmienia czy to piersią czy butelką :(

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ewelin, dokladnie, zlotych rad nie ma dla kazdego. Ja tez probowalam robic jak kazal pediatra. Tymek doslownie mi sie zaniosl i stracil oddech, byl czerwony jak burak. Wystraszylam sie wtedy. A teraz jestem wsciekla ze sluchalam pediatry i robie po swojemu, oczywiscie wszystko w granicach rozsadku. Ale jak Tymek zaczyna plakac z glodu, to mu daje jesc. Czasem dla oszukania jak daje mm to sypne pol miareczki mniej mleka.
Teraz karmie swoim i mm. Swojego mam tylko 500ml dziennie, nie da rady wiecej wycisnac.

Napisane na LG-D620 w aplikacji Forum BabyBoom
Ale generalnie karmisz wg przepisu na opakowaniu mm czy na żądanie?

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
No dokładnie. Trzeba obserwować własne dziecko i dostosować wszystko indywidualnie.
Jasne że jak płacze z głodu to trzeba go nakarmić tylko że właśnie o to chodzi że Alan nie płacze
Nie zanosi się z głodu,jak marudzi dostaje znowu cycka i zasypia
Co prawda nie śpi po 3 godz tylko po pół ale poza tym bez zmian
Ja się teraz boję każdego karmienia czy to piersią czy butelką :(

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
Wiem, że się martwisz. Mój też z glodu zadko placze. I tez nie zawsze śpi 3h i je. Zawsze zje i może z pol godziny śpi a to nie znaczy ze jak wstanie to daje jeść.
Dziś w nocy np nie jadł jak wstał po 4 pomarudzil sobie w łóżeczku i zasnął. Dopiero o 6.30 wstał i jadł.

Kochana jak będziesz dawac Alankowi częściej pierś to może też tak byc, że odstawisz całkowicie mm.

Napisane na SM-A300FU w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ale generalnie karmisz wg przepisu na opakowaniu mm czy na żądanie?

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
Ja karmie co 3h w dzień cyc i mm. Teraz czytam że powinnam 6 razy dziennie po 120ml dawac. A u mnie to wygląda tak - liczę od godziny 24: 2xpo 60ml i 4-5x po 90ml.
Ale i tak każdego dnia wychodzi inaczej. Bo raz przespi w nocy 6-7h i w dzień z 4-5h i juz odpadają z 2-3 karmienia.

Napisane na SM-A300FU w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
No tak. Pierś jedna,druga a potem 100ml mm na każdy posiłek
A teraz je tylko pierś i zachowuje się dokładnie tak samo
Nie płacze,nie jest apatyczny
Jak domaga się butelki to dostaje znowu pierś i jest ok

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
To nie dawaj mu mm jak sie nie domaga. Moze on tam calkiem duzo je z piersi. Moze faktycznie za duzo dostawal i przez to byly te wypadki w nocy.
Ja jakbym Tymkowi dala na jeden pisilek 200ml to przypuszczam, ze by zjadl. Jak je 100 i jest koniec to jest wrzask bo on chce jeszcze, biore go wtedy na rece do odbicia i sie odrazu uspokaja, wiec widac 100 mu wystarcza, bo tak by sie dalej darl[emoji6]
Tequila, 2 dni i sama rozwiazesz zagadke z karmieniem Alanka[emoji6]

Napisane na LG-D620 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry