reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

ciężaróweczki po in vitro

ilmenau

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Dziękuję dziewczyny. Ja się wcale nie martwię o to czy szybko zrzucę kg czy nie (mam teraz jakoś 12 na plusie), bo ja raczej nie z tych jakiś mega tendencjonalnych do tycia. Bardziej mój post dotyczył tego czy dam radę przy porodzie.. wiecie, staram się nie nakręcać ale myśli mnie nachodzą, czy przez brak kondycji ja po prostu nie zrobię krzywdy malutkiej rodząc. Ot takie czasami schizy łapią.
@Dakita30 wyglądasz obłędnie. A Kubuś cud malina ❤
@goffa13 no właśnie o tym myślę, co napisałaś o swojej krewnej modelce. Biorą pod uwagę te CC, ze względu na wysiłek.
@Artemida90 ja już wczoraj się śmiałam do siostry, że jak tylko mąż przekroczy próg domu a Hania będzie jeszcze w brzuchu to od razu biorę się za mycie okien 🤣 jakiś czas temu, jeszcze przed ostatnim badaniem złapałam się za malowanie pokoiku jak męża nie było. Nie był to dobry pomysł.
W każdym razie dziewczyny, nastawiam się na SN, będę walczyła do końca 🙂 tyle walki już za nami, nie wierzę,że to tak szybko zleciało ❤
Dasz radę, kuzynka i dwie koleżanki które przez 2-3 miesiące leżały dały radę. Bierz zzo, duża ulga dla organizmu. A jak ci powiedzą, że trzeba robić cc to zgadzaj się bez zastanowienia, personel medyczny jest tam żeby Ci pomóc a każda opcja przyjścia na świat Hani jest dobra.
Czekamy teraz na fotki 😂

reklama

Liliana87

Rozwiązania
0
A czy to zzo to te zewnatrzoponowe znieczulenie? Powiedzcie mi o tym coś więcej bo na planie porodu pełno pytan a ja nie wiem o co kaman. To nie jest szkodliwe???

Dakita30

Rozwiązania
0
A czy to zzo to te zewnatrzoponowe znieczulenie? Powiedzcie mi o tym coś więcej bo na planie porodu pełno pytan a ja nie wiem o co kaman. To nie jest szkodliwe???
Szkodliwe nie jest, ale podane w nieodpowiednim momencie może np zahamować akcje porodowa, wyciszyć skurcze, ale to nie Ty jesteś od decydowania kiedy je podać tylko lekarze. Ja nie miałam bo akurat był jeden anestezjolog na kilka oddziałów i to była dla mnie największą porażka bo przez kilka cm aż do partych skurczy możesz oszczędzić sobie bólu i cierpienia i zbierać siły na ostatni etap. Ja następnym razem rodzę w szpitalu gdzie na 100% dostanę zzo i tylko na to będę patrzeć pod kątem wyboru szpitala.
Bardzo niewielki odsetek kobiet po zzo ma tzw zespół popunkcjyny czyli ostre bóle głowy, wymioty itp które moga.sie długo utrzymywać, ale musiałabyś mieć pecha żeby to mieć, zresztą częściej ten zespół dotyczy kobiet po CC.

nieagatka

Rozwiązania
0
Tak. Najpierw zastrzyki znieczulające w plecy i potem igła w kręgosłup. Miałam 2 razy. Niesamowita ulga.
Czemu miałoby być szkodliwe?

nieagatka

Rozwiązania
0
Szkodliwe nie jest, ale podane w nieodpowiednim momencie może np zahamować akcje porodowa, wyciszyć skurcze, ale to nie Ty jesteś od decydowania kiedy je podać tylko lekarze. Ja nie miałam bo akurat był jeden anestezjolog na kilka oddziałów i to była dla mnie największą porażka bo przez kilka cm aż do partych skurczy możesz oszczędzić sobie bólu i cierpienia i zbierać siły na ostatni etap. Ja następnym razem rodzę w szpitalu gdzie na 100% dostanę zzo i tylko na to będę patrzeć pod kątem wyboru szpitala.
Bardzo niewielki odsetek kobiet po zzo ma tzw zespół popunkcjyny czyli ostre bóle głowy, wymioty itp które moga.sie długo utrzymywać, ale musiałabyś mieć pecha żeby to mieć, zresztą częściej ten zespół dotyczy kobiet po CC.
Mi akcje przyspieszyło i to bardzo więc nie ma reguly. U nas też nikt Ci nie powie, że jak masz 8cm to już za późno. Albo że nie ma anastezjologa. Każdy dostaje i kiedy chce. Wręcz zachęcają do brania, żeby móc cieszyć się porodem.

Artemida90

Miasto
Helmond - Holandia
Rozwiązania
0
Ja to bardziej boje się zzo niż porodu 🙈
Miałam spotkanie z anestezjologiem w celu oceny mojego kręgosłupa. Mówi ze dokładnie nie widzi ale jeśli podczas porodu nie będzie mógł się wbić to zostaje mi morfina a w przypadku cc tylko narkoza....

Liliana87

Rozwiązania
0
Tak. Najpierw zastrzyki znieczulające w plecy i potem igła w kręgosłup. Miałam 2 razy. Niesamowita ulga.
No bo właśnie na szkole rodzenia nic na ten temat nie mówiła a jak oglądałam webinary z kbkm to tam mowili,że jak nie ma potrzeby to lepiej nie brać ale się nie rozwijali na ten temat 🤔 jedynie właśnie coś na temat jak pisała Dakita30, że podane w złym momencie może zablokować i w ostateczności przedłużyć poród 🤷

Liliana87

Rozwiązania
0
I potem jesteś od pasa w dół drętwa, że tak się wyraże? To tak jak przy blokadzie w kręgosłup? Czy jak dobrze podane to nie ma takiej opcji??

sandra777.12

Rozwiązania
0
No bo właśnie na szkole rodzenia nic na ten temat nie mówiła a jak oglądałam webinary z kbkm to tam mowili,że jak nie ma potrzeby to lepiej nie brać ale się nie rozwijali na ten temat 🤔 jedynie właśnie coś na temat jak pisała Dakita30, że podane w złym momencie może zablokować i w ostateczności przedłużyć poród 🤷
Cześć piękna 😘
Widzę, że temat na tapecie poród i znieczulenie ;)
Powiem szczerze, że ja nie chciałam znieczulenia. Moja przyjaciółka miała ogromne bóle po tym. Więc to nie takie „rzadkie”. Znam też inne kobiety, które miały/ mają efekty uboczne po nim. Oczywiście każdy poród jest inny, ale ja wolałam tego uniknąć. Też miałam do wyboru morfinę. I jak byłam na końcu rozwierania to mówiłam, że chce wszystko 😂😂
Ale finalnie nie wzięłam nic i jestem z tego bardzo dumna. Rodziłam w wodzie, więc to trochę znieczuliło. I miałam jeszcze gaz. Ale nie wiem czy pomógł 🤷🏼‍♀️🤓 lepiej było brać niż nie 😁
Dacie radę !! Ból jest, zawsze będzie ale jak to moja polozna mówiła: to nie jest bezsensowny ból, po nim „otrzymujesz” dziecko. A jak złamiesz nogę to Cię boli i nic po tym nie masz. Głowa do góry ✊🏻!!

reklama

Liliana87

Rozwiązania
0
No
Cześć piękna 😘
Widzę, że temat na tapecie poród i znieczulenie ;)
Powiem szczerze, że ja nie chciałam znieczulenia. Moja przyjaciółka miała ogromne bóle po tym. Więc to nie takie „rzadkie”. Znam też inne kobiety, które miały/ mają efekty uboczne po nim. Oczywiście każdy poród jest inny, ale ja wolałam tego uniknąć. Też miałam do wyboru morfinę. I jak byłam na końcu rozwierania to mówiłam, że chce wszystko 😂😂
Ale finalnie nie wzięłam nic i jestem z tego bardzo dumna. Rodziłam w wodzie, więc to trochę znieczuliło. I miałam jeszcze gaz. Ale nie wiem czy pomógł 🤷🏼‍♀️🤓 lepiej było brać niż nie 😁
Dacie radę !! Ból jest, zawsze będzie ale jak to moja polozna mówiła: to nie jest bezsensowny ból, po nim „otrzymujesz” dziecko. A jak złamiesz nogę to Cię boli i nic po tym nie masz. Głowa do góry ✊🏻!!
No u nas nie ma szans na poród w wodzie ani taki gaz- nalykalabym się cała butle ;)
Zobaczymy jak to wszystko będzie;) u nas podobno fajne położne to mam nadzieję,że jakoś będziemy współpracować ;)

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
SalsaPL Jelenia Góra- ciężaróweczki i mamuśki Ciąża, poród, połóg 54
1 Staraczki 2018/2019/2020 - Udało się! :) Przyszłe mamy 11472
sagaa31 sierpniowe ciężaróweczki 2011:D Dzieci urodzone w sierpniu 2011 23089
K Wiek 40 lat - tylko in-vitro? Ciąża po in vitro 5
H In vitro w czechach Ciąża po in vitro 0
H in vitro-zwrot kosztów za leczenie Potrzebuję porady 0
H in vitro w czechach-uzyskanie zwrotu kosztów za leki Potrzebuję porady 4
K In vitro Potrzebuję porady 1
K Badania do in vitro Potrzebuję porady 3
aniaslu In Vitro. Kiedy może pomóc? Odpowiada specjalistka Temat tygodnia 2
D Udane in vitro po wycięciu jajowodów Potrzebuję porady 0
D Druga procedura in vitro Ciąża po in vitro 18
P In vitro z komórkami dawczyni Potrzebuję porady 1
N Kolejna procedura in vitro Potrzebuję porady 2
Karola1987 In vitro Potrzebuję porady 17
A In vitro czechy Staramy się 2
A In vitro w UK Potrzebuję porady 8
P LH I estradiol przy stymulacji do in vitro Potrzebuję porady 1
nadzieja xxx In vitro z komórką dawczyni Staramy się 14
M Wynik testu ciążowego Ciąża po in vitro 20
M Druga blada kreska na teście. Potrzebuję porady 53
M Kto w trakcie in vitro (ivf)? Staramy się 259
RedLabel Udane IVF przy zaawansowanej endometriozie ( III/IV stopień) Staramy się 18
R In vitro w Czechach Staramy się 1
F Estrofem po in vitro w cyklu sztucznym Ciąża, poród, połóg 3
Pini88 In vitro Potrzebuję porady 3
Ewelina1992 In vitro- adopcja Staramy się 6
C Dofinansowanie procedury in vitro! Ciąża po in vitro 6
maciej19854 Wołanie o Pomoc In Vitro Zrzutka Możesz pomóc...zobacz 0
K Dofinansowanie In Vitro Warszawa Staramy się 2
A In vitro z antagonista Potrzebuję porady 1
D In vitro Poznań - jaka klinika? Staramy się 1
mfifi04 In vitro - polecenie lekarza Potrzebuję porady 0
M MTHFR i in-vitro Ciąża po in vitro 2
I Kolejne podejście do in vitro Potrzebuję porady 13
I Rady przed in vitro Potrzebuję porady 3
A wymaz z pochwy przed in vitro Potrzebuję porady 2
I Kolejna próba in vitro Potrzebuję porady 4
N Dziwny wynik Beta po in vitro Potrzebuję porady 17
B In Vitro z wadą macicy Potrzebuję porady 4
queen_b In vitro w uk Staramy się 19
Bombisz In vitro a praca Potrzebuję porady 31
P In vitro Potrzebuję porady 12
K Zwariuje czekając na wynik in vitro Ciąża, poród, połóg 16
kamciajan W trakcie stymulacji do in vitro Potrzebuję porady 0
aniaslu Dzieci z in vitro będą oznaczane w aktach Urzędu Stanu Cywilnego Pytanie tygodnia 19
M In Vitro WARSZAWA ! ! kogo polecacie? Potrzebuję porady 2
G in vitro Potrzebuję porady 1
M IN VITRO Lista oczekujących Staramy się 1
E in vitro refundowane Staramy się 0