reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Co gdy nie chce karmić piersia

anbed80

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Cześć dziewczyny, cieszę się ze znalazłam to forum, dobrze wiedzieć że nie tylko ja mam taki problem...
I-sze dziecko kp przez ok.7 m-cy ....ciągle na cycku, ja w depresji...2-gie dziecko od razu na mm, ja na leki...A niedawno mam 3 cie☺ ale w ciąży musiałam brać antydepresanty i byłam nastawiona na mm...niektórzy mówię że nie można inni ze można karmić piersią na lekach ...cholera wie, wybór i tak należy do matki ....
W szpitalu wiedzieli że się lecze i nie było złośliwych uwag, szczególnie wyrozumialy był młody personel ....Ale gdy tak wszyscy wkoło karmią piersią a ja jedyną mm i do tego w stanie lekko depresyjnym pomimo leków to wiecie jak sie czułam, plakalam...miałam ochotę rzucić leki i karmić piersią ...choć wiem że w moim przypadku to niewskazane ....raz ze nigdy nie miałam nawalu pokarmu i musiałabym dokarmiac itd. .....
Na mm je sporo, wiadomo ulewa sie i napięty brzuszek, ale przy kp też to występuje ...
Tylko jak to powiedzieć otoczeniu dlaczego nie karmie piersią .
Nie chce opowiadać o swojej chorobie ...

reklama

DarkAsterR

Fanka BB :)
Rozwiązania
2
Nie ma przymusu żeby odpowiadać na pytania tego typu.
Stwierdzasz ze twoje cycki i to co z nimi robisz lub nie to sprawa osobista i już.
Jeśli ktoś nalega to zawsze można stwierdzić ze naleganie jest niegrzeczne.

Wanilia89

Rozwiązania
1
Cześć dziewczyny, cieszę się ze znalazłam to forum, dobrze wiedzieć że nie tylko ja mam taki problem...
I-sze dziecko kp przez ok.7 m-cy ....ciągle na cycku, ja w depresji...2-gie dziecko od razu na mm, ja na leki...A niedawno mam 3 cie☺ ale w ciąży musiałam brać antydepresanty i byłam nastawiona na mm...niektórzy mówię że nie można inni ze można karmić piersią na lekach ...cholera wie, wybór i tak należy do matki ....
W szpitalu wiedzieli że się lecze i nie było złośliwych uwag, szczególnie wyrozumialy był młody personel ....Ale gdy tak wszyscy wkoło karmią piersią a ja jedyną mm i do tego w stanie lekko depresyjnym pomimo leków to wiecie jak sie czułam, plakalam...miałam ochotę rzucić leki i karmić piersią ...choć wiem że w moim przypadku to niewskazane ....raz ze nigdy nie miałam nawalu pokarmu i musiałabym dokarmiac itd. .....
Na mm je sporo, wiadomo ulewa sie i napięty brzuszek, ale przy kp też to występuje ...
Najgorsze właśnie jest to że trzeba się tłumaczyć. A co kogo to obchodzi jak karmisz? To Twoje życie, Twoje dziecko i Twoja sprawa. Ja na początku też głupio się tlumaczylam, że refluks że lekarz zalecił. A teraz na głupie pytania typu: To nie karmisz piersią? Odpowiadam krótko i zwięźle NIE ale takim tonem który nie zachęca do zadawania kolejnych głupich pytań.

DarkAsterR

Rozwiązania
2
To tylko w Polsce.
W UK jeszcze przed porodem się położna pyta „butelka czy pierś?” żeby wiedzieć co do karty wpisać. Nikt nie ocenia twojej decyzji.
W szpitalu nie ma nacisków, nikt nie patrzy wilkiem jeśli wyjmujesz z torby butelkę. Ot mama karmiąca maluszka.

anbed80

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
To tylko w Polsce.
W UK jeszcze przed porodem się położna pyta „butelka czy pierś?” żeby wiedzieć co do karty wpisać. Nikt nie ocenia twojej decyzji.
W szpitalu nie ma nacisków, nikt nie patrzy wilkiem jeśli wyjmujesz z torby butelkę. Ot mama karmiąca maluszka.
Widać co kraj to obyczaj ...

KatarzynaCarmen

Rozwiązania
0
To tylko w Polsce.
Dokładnie jak w Holandii, jest taka samo , co mnie bardzo cieszy , że takie mają podejście, "twoje dziecko i twoje piersi "

Inka_89

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Hej :), to Twoja sprawa i nikomu nie musisz się tłumaczyć. Też mam trójkę dzieci, pierwsze tylko próbowałam kp i o mało nie wpadłam w depresję. Moje dziewczyny od początku karmię mm. Powiem Ci ze poza szpitalem oczywiście, nie spotkałam się z żadnymi pytaniami, dlaczego nie kp. jak ktoś mnie pyta to odpowiadam, że nie i koniec tematu. Kochana to jest Twoja sprawa. Niczym się nie martw. Ciesz sie macierzynstwem. Mleko modyfikowane to nie jest krzywda dla Twojego dziecka, nic złego tym ze nie kp mu nie robisz. Trzymaj się ciepło i nie przejmuj się co myślą inni.

anbed80

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Hej :), to Twoja sprawa i nikomu nie musisz się tłumaczyć. Też mam trójkę dzieci, pierwsze tylko próbowałam kp i o mało nie wpadłam w depresję. Moje dziewczyny od początku karmię mm. Powiem Ci ze poza szpitalem oczywiście, nie spotkałam się z żadnymi pytaniami, dlaczego nie kp. jak ktoś mnie pyta to odpowiadam, że nie i koniec tematu. Kochana to jest Twoja sprawa. Niczym się nie martw. Ciesz sie macierzynstwem. Mleko modyfikowane to nie jest krzywda dla Twojego dziecka, nic złego tym ze nie kp mu nie robisz. Trzymaj się ciepło i nie przejmuj się co myślą inni.
Dzięki za wsparcie

reklama

erligerli

Zaangażowana w BB
Miasto
Wrocław
Rozwiązania
0
nie tłumacz się po prostu, co to kogo obchodzi...to jest Twój wybór, najważniejsze,żeby dzieci miały zdrową mamę. Słyszałam tez o jakiejś farmaceutce, która pomaga w takiej sytuacji. Na fb chyba ma stronkę. Dużo zdrówka dla Was, gratulacje dla Ciebie, siły i mocy. Tulam

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
olgatu 12 miesięczne dziecko zasypia przy piersi. Jak odstawić gdy nie chce mleka z butelki i nie potrafi samo zasnąć?:( Potrzebuję porady 10
D Odstawienie od piersi 8 mieisęcy gdy nie chce smoczka Niemowlaki 1
E Gdy mąż nie chce seksu... Rozmowy o seksie 105
99Kasia Sama mama - gdy ojciec chce, ale nie może widywać się z dziećmi Archiwum Samodzielnych rodziców 4
G Gdy dziecko nie chce pić z butli :( Żywienie 21
Różyczka75 Gdy niemowlak nie chce jeść Zdrowie 403
I Gdy dziecko nie chce mleczka Żywienie 23
L4dY-bIrd Pozytywnie o Porodzie WROCŁAW "Gdy poród nie przebiega zgodnie z planem" 24.10. 17:30 Ogłoszenia - Dolny Śląsk 1
E Gdy dziecko bije inne dzieci-juz nie wiem co robic.. Przedszkolaki 3
S Co robić gdy cierpliwość się kończy a melisy się nie lubi...czyli bunt,bunt !!! Roczniaki i dwulatki 24
I Gdy dziecko nie je warzyw ? Żywienie dzieci - porady 6
J Prawa ojca gdy nie płaci alimentów. Porady prawnika 1
M Nazwisko i prawa rodzicielskie ( gdy matka nie ma ukończonych 18 lat) Młodziutkie mamy 15
K Zobacz co się dzieje gdy dziecko nie jest zapięte w foteliku Roczniaki i dwulatki 14
Patri Co jeść a czego nie gdy karmi się piersią? Dzieci urodzone w lutym 2007 868
L Gdy dzieci chorują, mama fiksuje. Potrzebuję porady 6
R Co teraz gdy sa dwie ciaze.. Potrzebuję porady 12
nafoczka A gdy już nam się UDA.... :D Ciąża po poronieniu 6
D Tak bardzo boli gdy Ona cierpi w samotnosci. Porady prawnika 0
czarna76 Uregulowanie spotkan z dziećmi gdy ojciec za granicą Porady prawnika 6
E Zmęczenie materiału-gdy macierzyństwo przestaje cieszyć-przyczyna?...POMOCY!!!!!! Zwierzenia 4
T co robić gdy u 5 cio latak migdalki dokuczają... Przedszkolaki 6
anuszkale Reakcje waszych pociech gdy wracacie do domu-15 miesieczne dziecko Roczniaki i dwulatki 6
N Samotne wychowywanie dzieci gdy mąż za granicą Trójmiasto 3
A sciagniecie zaleglosci alimentacyjnej, gdy dziecko mieszka za granica Porady prawnika 1
KamilaLublin Gdy pojawia się młodsze rodzeństwo... Dzieci urodzone w czerwcu 2012 32
tentine Gdy umowa na czas określony kończy się po terminie porodu Porady prawnika 1
N 2 dni na dziecko - czy może wziąśc tata gdy mama jest na wychowawczym Porady prawnika 1
martolinka Gdy pojawia się rodzeństwo... Dzieci urodzone w kwietniu 2012 109
M Gdy dziecko boi się dentysty? Zdrowe dziecko 21
masebi gdy coś znika w przedszkolu Przedszkola 3
Sisi89 Roczne dziecko krztusi sie kazdym łykiem gdy daje mu wode, sok itd. POMOCY! Żywienie dzieci - porady 11
Mistres gdy w ciąży kończy mi się umowa Porady prawnika 1
E gdy adres biologicznego ojca jest nieznany Porady prawnika 4
magda19lenka Gdy babcia wychodzi za mąż ... Relacje rodzinne 15
I Gdy inne dziecko popycha lub szturcha nasze dziecko! Roczniaki i dwulatki 13
M oddanie dziecka pod opiekę rodziny zastępczej, gdy ojciec jest nieznany. Porady prawnika 1
aasica Co zrobic gdy pracodawca unika podpisu Porady prawnika 3
arica Co jeść, gdy się karmi.. Dzieci urodzone w czerwcu 2010 65
J ustalenie ojcostwa gdy ojciec przebywa za granicą Porady prawnika 1
S ..Gdy dzidziuś płacze.. jak się domyśleć co mu dolega?? Dzieci urodzone w lutym 2010 21
DoubleFantasy gdy dziecko niechce pić mleka w dzień!!! Żywienie 10
I Zimny karczek, gdy śpi! Spanie 1
Purchawka Gdy do szpitala czas... czyli co pakujemy w walizy na wycieczkę porodową!:) Archiwum mam grudniowych 7
paaulisia20 w co sie bawić gdy smutno i szaro na zawnątrz? Roczniaki i dwulatki 15
mamaBartoszka w co się bawić, gdy pada deszcz? Początek szkoły 22
A jak to jest gdy maz/chłopak kończy w Was? Rozmowy o seksie 84
D Co robić gdy dziecko w nocy siada przez sen? Spanie 13
R gdy kolega bije... Przedszkolaki 4
Anioleekk78 Kim Będę gdy Dorosnę!!! Dzieciaczki 4